Samsunspor başkanından flaş sözler: Rakiplerimiz teşvik primi gönderiyor

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Ertuğrul Sağlam'dan borç para aldıklarını söyledi.

Spor 21.04.2021, 12:57
Samsunspor başkanından flaş sözler: Rakiplerimiz teşvik primi gönderiyor

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın primlerin ödenmesi için kendisine borç para verdiğini açıkladı.

İnternet üzerinden yayın yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi (SBB) TV’deki 55. dakika programına katılan Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, gündeme ve yaşanan olaylara dair şok açıklamalarda bulundu. Kadro dışı bırakılan futbolcular, Ertuğrul Sağlam’dan aldığı borç paralar ve rakiplere gönderildiğini iddia ettiği teşvik primi hakkında konuşan Yıldırım, söyledikleriyle ezber bozdu.

"Ertuğrul Sağlam bana borç para verdi"

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’dan borç para aldığını ve bunun nedenini açıklayan Başkan Yüksel Yıldırım, "Ben, Mustafa Aztopal ve Ertuğrul Sağlam ile son 10 hafta için prim sistemi açıkladım. Süper Lig’den oyuncular getirdiğim için büyük paralara sözleşme yaptık. O yüzden de yüksek prim vermedik. Hepsi yüksek sözleşme ile geldiler. Sezon başı primlerde anlaşıldı. İçeride dışarıda 10 bin TL galibiyet primi var. ’Özel maçlara duruma göre prim açıklanacak’ dedik. Giresunspor, ADS ve İstanbulspor maçına özel prim açıkladık. Ertuğrul Sağlam hocama da teşekkür ediyorum. Ertuğrul Sağlam şahsıma para verdi. İstanbulspor maçı primi 20 bin TL’ydi. ’Ben 10 bin TL’yi şimdi vereceğim, 10 bin TL’yi de şampiyonluk priminin üzerine koyup, manyak gibi topluca para alsınlar’ dedim. Hoca da ’futbolcular parayı şimdi istiyor’ dedi. ’Hocam, ben 10 bin TL veriyorum’ dedim. Hoca da ‘Başkan sen futboldan anlamıyorsun, futbolcuların tek derdi prim. Maaşlarını alırlar, primlerini ertesi gün almak isterler.’ Sonra ’hocam o zaman sen bu oyuncuları çok seviyorsun para vermek istiyorsun’ dedim. ’Sen şu an benden zenginsin, senin kıyıda köşede birikimin vardır. Faizciliği de sevmezsin, benden de faiz alma, bana para ver’ dedim. Sağlam da ’gerçekten mi’ dedi. Evet, deyince 10 biner TL’yi ben verdim, 10 biner TL’yi de hocadan aldım. Bunu sırf test için yaptım. Sağlam gerçekten verdi. Bunu futbolcuların konsantrasyonu bozulmasın diye yaptı. Doğru mu yaptı yanlış mı sezon sonu göreceğiz” dedi.

“Her oynadığımız maça rakibe teşvik primi gönderiliyor”

Samsunspor’un karşılaştığı rakiplere ’teşvik pirimi gönderildiğini’ iddia eden Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, “Teşvik primi konusunu bana ispat et deseler, edemem. Rüşvetin belgesi olmuyor. Biz duyuyoruz. Tuzlaspor maçında prim geldi. Tuzlaspor normal şartlar altında verdiği prim 7 bin TL’dir. 7 bin 1 TL olmamıştır. Bunu Taner Taşkın hocayla da kontrol edebilirsiniz. Bizim maç öncesi de 25 bin TL galibiyet veya beraberlik primi açıklıyorlar. Ondan sonraki oynadığımız maç Balıkesirspor. Onlara da bize karşı alacağı puan ve puanlar karşılığı 30 bin TL prim açıklanıyor. O da olmadı. Menemenspor’a da 30 bin TL. O maçın ardından Menemenspor başkanı TFF’ye yazı yazıyor. Maçın hakeminin izlenmesini istiyorlar. Maçta bizim lehimize bir şey çalınmadı. Herhalde büyük teşvik pirimi kaçırdık diye düşünüyor herhalde. Samsunspor’un işi çok zor. Her oynadığımız maça teşvik primi gönderiliyor. Kimin tarafından gönderildiği de tahmin ediliyor. Biz zoru başarmak zorundayız. Şu anda dalgalı suda biraz su aldık. Şampiyon olmak için çabalayacağız” diye konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Samsunsporlu 6 ay önce
ADAM GİBİ ADAM YÜKSEL YILDIRIM arkandayız başkanım ????⚪
halil bilgin 6 ay önce
3.lüğe düşünce ÇAMURA mı yatıyorsunuz... REZİL TAKIM...
halil bilgin 6 ay önce
Bide diyor ki "denedim... verecek mi, gerçekten de verdi".... Sen de utanmadan hocadan parayı aldın...
halil bilgin 6 ay önce
Sen önce futbolcularına BEDAVADAN KIRMIZI KART yememeyi öğret... 9 kişiyle ALTINORDU MAÇINI DA SATIN ALDIK de....
Serko61 6 ay önce
Görün bakın siper lige çıksın ilk işi TS yi karalamak olacak bunların hepsi aynı ıstanbul takımları gelir hileyle hurdayla maç alır gider kıglari cikmaz ama TSye kaybedince ohooo o zaman seyret curcunayi..
Trabzonlu 6 ay önce
Menemen spor kulübü ligden düşmemek için çırpınıyor. Bu takımı örnek göstermek farklı yollara bsş vurmak çok yanlış. Samsun spor kulübü bu tür iftiralardan uzak durmalı.
İdris 6 ay önce
İftira atılmaya başlandı hangi takım onuda açıklaki bilelim giresunsporun zaten maddi olarak parası ancak kendine yetiyor hatta yetmiyor diyelim nasıl teşvik verecekmiş bakalım
Görünen köy 6 ay önce
2011 de bu işlerden bir sonuç alınıp alınmadığını bakmak lazım! Yanılmıyorsam bu konuda takip sadece yetkili mercilerin işi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@