7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Sadri Şener net konuştu!

UEFA Genel Sekreteri Giovanni Infantino'nun şike dosyasına son noktayı koymasının ardından bu sürecinin 2 yılında Trabzonspor başkanlığı yapan Sadri Şener de şike dosyası konusundaki tartışmalara son noktayı koydu."O kupanın akıbetinin sorulacağı yer ne U

Spor 28.03.2014, 09:27
Sadri Şener net konuştu!

UEFA Genel Sekreteri Giovanni Infantino'nun şike dosyasına son noktayı koymasının ardından bu sürecinin 2 yılında Trabzonspor başkanlığı yapan Sadri Şener de şike dosyası konusundaki tartışmalara son noktayı koydu.

"O kupanın akıbetinin sorulacağı yer ne UEFA ne de TFF" diyen Şener,  "Başbakan isterse o kupa bu akşam uçağıyla Trabzon'a gider" dedi.

Sadri Şener, "İnfantino'nun Fenerbahçe dosyasıyla ilgili açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorumuza, "Adam 'Fenerbahçe'ye 2 Beşiktaş'a 1 yıl ceza verdik' diyor. UEFA bu cezaları çirkin ve kötü tezahürattan vermedi neden dolayı verdiği belli. 'Niye verdiniz diye?' sorarsanız 'Şike yaptıkları için' diyor zaten. Türkiye Futbol Federasyonu olarak o anda senin yapman gereken de belli, talimatların da şikenin karşılığında yazan şeyi yapman ama yapamıyorsun çünkü karşılarına siyaset çıkıyor. İnfantino'nun dediklerinde ekstra bir şey yok. Adam 'Ben şike yaptılar diye cezayı verdim daha ne yapayım?' diyor. Haklı. Orası cezayı verdi, dosyayı kapadı. Şike konusunda gereğini yaptı. Ama burası henüz gereğini yapmadı. Yapamıyor onun da nedeni belli..." cevabını verdi.

YA İKTİDAR DEĞİŞECEK YA DA FEDERASYON

[PAGE]

"Peki bunun nedeni ne?" sorumuza ise Şener, "Şu ortamda, düzende o kupanın Trabzon'a gitmesi çok zor. Ancak yeni bir Federasyon başkanı gelecek o da hiç kimseye sallamayacak belki o zaman olabilir. Ya da siyasi areneda bir şeyler değişecek, o zaman birileri çıkacak 'Burada bir hak var bu hakkı biz gasp edemeyiz' diyecek gereğini yapacak. Üzerinden ne kadar geçtiği önemli değil. Bakın 10 sene önceki olaylara dava açılıyor, bu dosya da o yeni gelenler tarafından yeniden açılır ve hak sahibine bu kupa teslim edilir. Veya dediğim gibi Başbakan "verin" diyecek TFF'nin bu konuda karar alması kupanın Trabzonspor'a verilmesi beş dakikayı bulmaz"cevabını verdi.

BAŞBAKAN İSTERSE KUPA TRABZON'A GELİR

[PAGE]

Başkan Şener, "Bu kupanın Trabzonspor'a verilip verilmeyeceği ne UEFA'nın ne de TFF'nin elinde. Kimin elinde olduğu belli. Boşuna UEFA'ya veya TFF'ye sormayın bu kupa ne olacak diye direkt Başbakana sorun. Kupa Trabzonspor'a verilecek mi verilmeyecek mi diye. Verilsin dediğinde İnanın beş dakikalık iş bu. Verilsin derse bizden dilekçe istenir hemen tahkim toplanır karar verir bir federasyon görevlisi kupayı Fenerbahçe'nin müzesinden alarak Trabzonspor'un müzesine götürür. Mesela Başbakan şimdi Futbol Federasyonu'na talimat verse o kupa akşam Trabzon uçağına yetişir. Valla billahi. Başbakan dönüp Federasyonuna, "UEFA'nın kararlarını yerine getirin" dese şimdi saat kaç, 15:40, 18:00 uçağına kupa Trabzon uçağına konur. Bu kadar basit. Hiç bu iş ne olacak diye federasyona, UEFA'ya sormaya yazışmaya gerek yok. Bu kupanın sorulacağı yer orası" açıklamasını yaptı.

Başkan Sadri Şener Trabzonspor'un son genel kurulundan bu yana ilk kez bu akşam Trabzon'a gideceğini belirterek, "Şike davası nedeniyle ikametgahını Trabzon'a aldırmıştım oyumu kullanmak için bir yıl aradan sonra Trabzon'a gidiyorum" dedi.


Yorumlar (15)
numan altuntaş 8 yıl önce
kulübü yanlış transfer politikalarıyla borç batağına sürüklediniz, yazık...
mustafa can 8 yıl önce
kefen giyen trabzonlular insallah verilen mesaji almistir..
İbrahim SAĞLAM 8 yıl önce
Dogru soze ne hacet buyuk baskan. Sampiyonlukta en buyuk pay sizindir. Kupa gelmez belki ama bu taraftar yaptiklarinizi unutmaz..
hasan yener 8 yıl önce
Ak troller kefenciler makarna bulgurcular bedava kombineciler gozunuze girsin bu yazi..
Yusuf Babuz 8 yıl önce
Sayın Şener söylediğinize aynen katılıyoruz başbakan istese idi bu kupa iki yıl önce Trabzon'a gelirdi. Kulübün başında İHO gibi bir başkan olursa durumumuz her gün daha kötüye gideceği kesin inşallah bu yalancı başkandan bir an önce kurtuluruz.
harun eski 8 yıl önce
hain oflu hepimizi satti allah bu oflulardan trabzonlulari kurtarsin kupayi canan trabzon düsmani recebin akrabalari ve desdekcileri hep oflu zaten adamlar trabzonluyum bile demiyorlar, bizde alip basimiza baskan yapiyoruz onlarda bizi sirtimizdan hancerliyor.
mustafa güneş 8 yıl önce
Ya federasyon ya siyaset değişmeli diyorsunda başkan, demiröreni kim seçtirdş kim oy verdi??
Murat Sarı 8 yıl önce
Sike olmayaydi Trabzonspor simdi nerelerde olacakti sen onu düsün. CL'de en azindan son 16ya katilirdik.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@