Sadri Şener açıklama yaptı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, daha önce A Takımda teknik direktörlük yapan 4 teknik adamı, çeşitli ünitelerde aynı çatı altında görevlendirmeyi kararlaştırdıklarını bildirdi. Şener, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında,

Spor 21.11.2008, 15:33
Sadri Şener açıklama yaptı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, daha önce A Takımda teknik direktörlük yapan 4 teknik adamı, çeşitli ünitelerde aynı çatı altında görevlendirmeyi kararlaştırdıklarını bildirdi.

Şener, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Türk futbolunda birçok ilke imzasını atan Trabzonspor'un yeni bir ilki daha uygulamaya koyacağını belirterek, ''Yönetim kurulumuz daha önce A Takımda teknik direktörlük yapan 4 teknik adamımızı çeşitli ünitelerde aynı çatı altında görevlendirme kararı almıştır'' dedi.

Yeni yapılanmanın esasını, transfer çalışmalarında gösterilmesi gerektiğine inanılan hassasiyetin belirleyeceğini ifade eden Şener, ''Kulübümüzün genel alışkanlıkları incelendiğinde bugüne kadar sadece transfer dönemlerinde hatırlanan bu çalışmalar artık kurumsal bir anlayışla tüm sezona yayılacak ve ilk etapta sağlıklı bir veri bankası oluşturulacaktır. Kulüpte yaşanacak görev değişikliklerinden transfer gibi hayati bir konunun olumsuz etkilenmemesi için bundan böyle bilgilerin depolanması sağlanacak, böylelikle görevlilerin değişmesi durumunda dahi izleme faaliyetinin sürekliliğinin korunmasına özen gösterilmiş olacaktır'' diye konuştu.

Oluşturulacak modelde Özkan Sümer'in futbol koordinatörü tanımlamasıyla yeni bir sıfat üstleneceğini ve kulüp bünyesinde yer alan tüm takımlar adına bu izleme faaliyetini organize edeceğini ifade eden Şener, altyapının başında ise Sadi Tekelioğlu'nun tam yetkiyle göreve başlayacağını söyledi.

Şener, bundan sonraki süreçte kulüpteki izleme faaliyetinin ne şekilde gerçekleştirileceği yönünde de bilgi vererek, şöyle devam etti:
''Kulübümüze ulaşan istihbarat ve ihtiyaçlar doğrultusunda ilk etapta izleme konusunda görevlendirilecek arkadaşlar yeterli sayıda gözlemi tamamlayacaklar. Sayın Sümer de oluşacak kanaatin ardından ilgili ekibin teknik sorumlusu nihai görüşünü netleştirecek ve kulübümüzün imkanları doğrultusunda yönetim kurulumuz transfere karar verecektir. Ayrıca bünyedeki tüm teknik adamların, ayda en az bir kez, Trabzonspor Futbol Komisyonu adı altında toplanmaları sağlanarak, yetki ve görevle ilgili birim sorumlularında olmak şartıyla yeni bir koordinasyon süreci başlatılacaktır.''

Şener, bu hedefler doğrultusunda Özkan Sümer, Ersun Yanal, Sadi Tekelioğlu ve İhsan Derelioğlu gibi A Takımda görev yapan 4 teknik adamın kulübü daha iyi seviyelere, daha modern bir anlayışla yükselebilmesi adına elbirliği yaparak çalışmalarını sürdüreceğini kaydetti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
erkanK 13 yıl önce
özkan sümer bu şekilde ersun yanalın üzerinde bir görevmi almış oluyor acaba; eğer bu şekilde ise yönetim çok yanlış yapmıştır. hızla giden tekere çomak sokmuştur. şimdi ersun yanalın kafası karışmaz inşallah
hayaxi 13 yıl önce
Takımın durumu iyiyken bu gibi görevlendirmeler pek göze batmaz, ancak takım ilk maç kaybettiğinde özkan sümer, tekelioğlu lafları havada uçuşacak. elbette ki bu değerli insanların bi şekilde takıma hizmet etmeleri güzel de başarılı olabilecekler mi. bu yüzden takım iyi giderken bu gibi işler sadece kafa karıştırıyor. keşke hiç böyle işlere girişilmeseydi.
BOMBACI HAMI 13 yıl önce
TRABZONSPOR’UN ŞENER

İLE MARKA DEĞERİ ARTTISadri Şener ve ekibinin göreve gelmesi ile birlikte Trabzonspor’un bir anda marka değeri de arttı. Transferlerden sonra ise en çok tercih edilen kulüp oldu. Bakın bordo mavili takımda Sadri Şener ile birlikte neler değişti.Sadri Şener’in göreve gelmesi ile birlikte Trabzonspor’da yaşanan değişimler;1- Tarihinde ilk kez bir günde 1500 e yakın kombine sattı.Toplam kombine bilet sayımız 17 bin civarındadır.

2- Giyim firması değişti. Daha önce A takımın giysilerini zoraki karşılayan firma değiştirildi. Ramsey Firması Bakan Özak’ın devreye girmesi ile A takımın giyimini üstlenirken Paf takımı da giydirecek. Ayrıca Bordo mavili takımın üyelerine de yüzde 20 indirim yapacak.

3- Opet firması Albayrak dönemin yapılan anlaşmaya itiraz eden Sadri Şener ve ekibine 5 milyon dolara yakın bir katkı daha sağladı. Yeni oyuncular alınınca katkı hemen kulübe ulaştı..

4- Yayıncı kuruluş transferlerden sonra dekoder satmak için hemen Trabzonspor reklamlarını başlattı. Geçtiğimiz yıl maçlarını zaman zaman yayınlamıyordu.

5- Çeşitli bankalardan 1 milyon dolara yakın reklam alındı..

6- Avea anlaşma bitmeden sözleşmeyi erkenden yenilemek için harekete geçti hatta para kaynağı aktardı.

7- Trabzonspor’un Puma ile olan anlaşmasını fes edip Nike geçti. Üstelik Nike Türkiye de sadece milli takıma ürün veriyordu. Trabzonspor ilk kulüp oldu

8- Daha önce H.Avni Aker’i boyatmak için sponsor bulmakta zorlanan Bordo mavili yönetim şimdi kale arkası tribünlerini sponsor şirketlere yaptırarak stadın çoğunu kombine bilet olarak satmıştır.

9-Sadri ŞENER ile birlikte Atakım,Paf takım,Pilot takım bunlara ilave olarak kimsenin bu zamana kadar varlığından dahi haberi olmadığı Ts basketbol takımı iyi-flaş transferler ile birlikte sahalarda iyi sonuçlar alarak iyi atılım yapmışlardır.

10-Sadri ŞENER başkan; N.Albayrak tarafından eritilen,yıldız iyi yetenekli oyuncuları satılan takımı ligin dibinden kurtarıp artık camiasına güven veren,iyi neticeler ile taraftarının yüzünü güldüren bir takım oluşturmuş oldu.

11-Sadri ŞENER çok kaliteli oyuncuların bir çoğunu bonservis bedeli ödemeden aldı(SYLVA-SONG-EGEMEN) ayrıca yapılan tüm transferleri söz verdiği gibi sezon öncesi kampına da yetiştirdi.İşte Büyük başkan SADRİ ŞENER’in farkı.Güzel işler yapmayada devam edecektir.Yeter ki bu camia sabırla-inançla ve kararlılıkla kendisine her yönden gerçek anlamda sahip çıkıp tam destek versin.Trabzonspor sen bir ömre bedelsin…
ispirli 13 yıl önce
birliktten kuvvet doğar süper bi çalışma umarım bunun meyvelerini en kısa zamanda yemeye başlar kulübümüz çok yerinde bi karar olmuş.özkan sümerin ne kadar iyi oyuncular kattığını türk futboluna tartışmaya bile gerek yok ALLAH utandırmasın çok yerinde oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@