7m


7m

hyundai

Sadi Tekelioğlu’ndan çok sert Yusuf Yazıcı sözleri! 

Sadi Tekelioğlu Yusuf Yazıcı’nın Rusya’ya transferini çok sert eleştirdi.

Spor 20.01.2022, 21:12 20.01.2022, 23:39
Sadi Tekelioğlu’ndan çok sert Yusuf Yazıcı sözleri! 

Trabzonspor’un eski Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu Yusuf Yazıcı’nın CSKA Moskova’ya transfer olmasını çok sert eleştirdi. 

Kadırga TV yayınına bağlanan Sadi Tekelioğlu, Yusuf’un kendini yeterli gördüğünü ve “Ben yürüyerek de oynarım, çalışmasam da oynarım” gibi hayallere kapıldığını söyledi. 

Yusuf üzerinden Trabzonlu futbolcuları da çok sert bir dille eleştiren Tekelioğlu, “Klasik bir Türk Futbolcusu, klasik bir Trabzon uygulaması, Türkiye’den dışarıya giden adamlar hep öyle olmuştur. Geçmişte olanları, Emre Bölezoğlu olsun Tugay Kerimoğlu olsun en takdir ettiğim odur. Israr etti, dönmedi İngiltere’de oynadı. Bizim oyuncularımız maalesef, Özellikle Trabzonlu ve özellikle Türk oyuncular böyle. Yeteneğini mi kaybetti? Hayır. Çalışmadı, yattı, “tamam bir yere geldim” dedi. “Ben yürüyerek de oynarım, çalışmasam da oynarım” gibi hayallerle. Ben Lille’den sonra daha üst bir lige ve takıma gidebileceğini düşünüyordum. Demek ki kendini yeterli gördü, Rusya bana göre sıradan bir lig. Nerede İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya ligleri, nerede Rusya ligi. Ben doğru bulmadım. Türk futbolcuların mantığı, özellikle bizim Trabzonlu futbolcularda rastlanan bir mantık bu. Bir yere geldi mi yatıyorlar, kendilerini yeterli görüyorlar. Kendilerini yeterli gördükten sonra da çalışma tempoları düşüyor. Yukarı giderken aşağıya dönüyorlar. Ben doğru bir transfer olarak görmedim. Bundan sonra da Yusuf oradan da çok yukarıya gitmez. Oradan da daha alt liglere doğru devam eder.” dedi.
 


Yorumlar (11)
tahsin 4 ay önce
demek ki, futbolcular yürüyerek oynarsa başarı gelmez. trabzonsporlu futbolcular kalan 16 maçta 1.dakikadan bitiş düdüğüne kadar sürekli koşar,çalımlarla adam eksiltir,hızlı hücüm yaparsa,kanatları çok iyi kullanıp golleri bulursa şampiyonluk elde edilir. trabzonsporlu futbolcular çok çok koşmalı, yüksek tempolu oyun oynamalı, isabetli pas trafiğinde en yüksek orana ulaşmalı. ataklarda ceza sahasında en az 2-3 oyuncumuz olmalı.
61ahmet61 4 ay önce
Çok doğru katılıyorum.
MURAT TEKİN 4 ay önce
Haksız mı Sadi hoca. Ronaldo, Messi gibi yıldızlar enayimi hala çalışıyorlar. Biz bu kafayla ilerleyemeyiz.
haşim 4 ay önce
adam haklı boş yapmayın.
sıtkı 4 ay önce
eleştileri bilmem ama basarısız oldu ki rusya ligine gitti gecen yıl şampiyon ol daha cok uzerine koyup daha ıyı yerlere gıtmek varken rus ligi cok ilginç
YILMAZ 4 ay önce
Sadi sen niye yatıp çalışmadın. Teknik iektörlüğünü geliştirmedin.
gökhan yetim 4 ay önce
hoca senin Trabzonlu futbolcularla ve trabzonsporla derdin ne salla başını al maaşını bırak bu işleri
Özgür Ustaoğlu 4 ay önce
Hoca doğru söyledi fakat sorun sadece yusuf değil tüm yerli oyuncularımız berat abdüş mesela çalışmazsan böyle dökülürsün extra çalışmaları lazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@