alexa metrics

banner560

banner572

Sabriye Şengül Dünya Şampiyonluk kemerini aldı!

Sabriye Şengül, güçlü rakibini yenerek Vendatta Dünya Şampiyonluk kemerine ulaştı.

Spor 04.07.2021, 21:28 04.07.2021, 21:41
Sabriye Şengül Dünya Şampiyonluk kemerini aldı!

Avrupa'nın dev dövüş kulüpleri arasında yer alan Türk kulübü Iron Fist Gym (Demir Yumruk) ve Avusturya'nın en büyük dövüş sporları organizasyonu Vendetta Organizasyon'un İstanbul'da düzenlediği dev dövüş galası birbirinden çekişmeli maçlara sahne oldu.

Trabzonlu Sabriye Şengül, Vahit İpek ve Mücahit Kulak güçlü rakiplerini yenerek Vendatta Dünya Şampiyonluk kemerine ulaştı.

Sultangazi'de yer alan IBB Hamza Yerlikaya Spor Kompleksinde düzenlenen gala dünya çapında büyük ilgi gördü. Vendetta Organizasyon yönetim kurulu başkanı Bülent Sağlam, İstanbul'daki galadan son derece memnun kaldıklarını belirterek, "Ülkemizi dünya dövüş sporları arenasında zirveye taşımak istiyoruz. Altyapıdaki yetenekli gençlerimizden 16 yeni sporcu keşfettik ve bunları önümüzdeki dönemlerde ülkemizde düzenleyeceğimiz dövüş galalarında ringlerle buluşturduktan sonra dünya çapındaki organizasyonlara taşıyarak, yeni fırsatlar vereceğiz.

Sultangazi belediye başkanı Av. Abdurrahman Dursun'a bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkür etmek istiyorum. Kendileri galamızı çok beğendiğini ve önümüzdeki dönemlerde daha büyüğünü yapmak için bizlerle birlikte çalışmak istediklerini ifade ettiler" dedi.

Sabriye Şengül Dünya Şampiyonluk kemerini aldı!


Yorumlar (6)
Ahmet 5 ay önce
Başarılarının devamını dilerim.
Tstr 5 ay önce
Bayıltana kadar dövmek spormudur bu tartışılır. Lakin yaptığı işi bi yana bırakıp madalya için verilen emek gösterilen hırs bi sekilde takdir edilebilir. iynenin deliğinden ipi tek atışta geçiren adamın hikayesi geliyor akla bi kese altını hakediyordu...
Ağadayı 5 ay önce
Aynen
M.T 5 ay önce
Helal kız, başarılarının devamını diliyorum
Gülay Bayram Muhçu 5 ay önce
Trabzonumun gururu. Türkiyemin gururu Sabriye Şengül. Tebrikler ????
halil bilgin 5 ay önce
Rakibi cast ajansından getirmişler... Ayrıca maçı yöneten hakemin TÜRK olması da ayrı bir komedi... Bu tip organizasyonlar insanları kandırmaktan başka bir şey yapmıyor...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@