banner539

banner526

banner533

banner513

Rizespor'da başkan istifa etti

Çakır, 16 Kasım 2008 tarihinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul'da, Çaykur Rizespor'u daha çağdaş bir geleceğe taşımak, kulübün başarılarını kalıcı kılmak ve kurumsallaşmasını sağlamak adına Rize Spor A.Ş'nin kurulumu için yetki aldığını belirtti. Bu sü

Spor 30.12.2008, 13:07
Rizespor'da başkan istifa etti
Çakır, 16 Kasım 2008 tarihinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul'da, Çaykur Rizespor'u daha çağdaş bir geleceğe taşımak, kulübün başarılarını kalıcı kılmak ve kurumsallaşmasını sağlamak adına Rize Spor A.Ş'nin kurulumu için yetki aldığını belirtti.

Bu süreç içinde Rizespor Futbol Yatırımları A.Ş'nin kurulduğunu ve aldığı yetki çerçevesinde, Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin tüm yetki, sorumluluk ve aktifi ve pasifini, Türkiye Futbol Federasyonu'nun öngördüğü koşullarda Rizespor A.Ş'ye devrettiğini ifade eden Çakır, "11 Ocak 2009 Pazar günü yapılacak olan 77. Olağan Mali Genel Kurulu ve başkanlık ile yönetim kurulu seçimlerinde aday olmayacağımı bildirir, 8 Temmuz 2007 tarihinden bu yana büyük bir keyifle, onur duyarak yürüttüğüm başkanlık görevimden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım. Görev yaptığım süre içinde benden desteğini ve yardımını esirgemeyen öncelikle Rizespor camiasına, birlikte çalıştığım yönetici arkadaşlarıma, teknik adamlarımıza, futbolcularımıza, idari çalışanlarımıza, ulusal ve yerel basınımıza ve özellikle de Rize halkına teşekkürlerimi bir borç bilirim" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@