"Rakipler için TS zordur"

Trabzonspor'un Teknik Direktörü Ersun Yanal, Trabzonspor'un rakipleri tarafından yenilmesi en çok arzu edilen, hedef takımlardan birisi haline geldiğinin altını çizerek, Hacettepe maçına bu dikkatle hazırlandıkların söyledi. Yanal, şöyle konuştu: “Bizimle

Spor 06.11.2008, 12:08
Trabzonspor'un Teknik Direktörü Ersun Yanal, Trabzonspor'un rakipleri tarafından yenilmesi en çok arzu edilen, hedef takımlardan birisi haline geldiğinin altını çizerek, Hacettepe maçına bu dikkatle hazırlandıkların söyledi.

Yanal, şöyle konuştu: “Bizimle oynamanın rakipler açısından ne kadar zor olduğunu ve bu nedenle direncin ne kadar yükseldiğini biliyoruz. Bu bağlamda içerde oynayacağımız Hacettepe maçı da sanıldığı kadar kolay geçmeyecektir. Antalyaspor maçına benzer maçlar oynayabiliriz.

Bu yüzden çok dikkatli davranmalı ve baskımızı bir dakika rakibin üzerinden çekmeden oynamalıyız. Ligdeki konumumuz çok önemli ve gurur verici ama bizim sorumluluklarımız şu anda bulunduğumuz noktayı devam ettirmek kadar ligin sonunda bu tabloyu görmek ve onu yakalamak için olacaktır. Uzun soluklu bir beklenti içerisindeyiz ama bulunduğumuz konumu da kaybetmek istemiyoruz”

Teknik Direktör Ersun Yanal, Turkcell Süper Lig'in her geçen yıl daha ortak bir rekabetin olduğu seviyeye geldiğini vurgulayarak, “Şu andaki puan sıralamasında bu tablo çok net bir şekilde kendisini gösteriyor. Büyükler dışındaki takımlar da bu yarışa ortak olma çabalarını her geçen gün daha da hissettiriyorlar. Belki bir süre daha alacak ama yenilikler, yenilenmeler takımlarımızı daha üst seviyede mücadeleye doğru götürüyor. Kulüplerimizin yönetimlerindeki profesyonel organizasyonların gelişmesi ve bugünkü çağa uymasıyla bu rekabetin çok daha iyi bir şekilde olacağına inanıyorum” dedi.

Ülkemizde teknik direktörlerin kendilerini fazlasıyla yenileyip geliştirdiklerini kaydeden Yanal, “Çağdaş antrenman metodları ve uygulamaları futbolda yerini yavaş yavaş almaya başladı. Bunu uygulayan teknik direktörlerle birlikte eğitimli yardımcı antrenörlerin takımlarda yer almaları, taktik anlayışların değişerek, çağa uygun hale gelmesi takımlarımızın çok daha organize bir şekilde mücadele etmesine neden oluyor. Bu da ligi her geçen gün daha zor bir lig haline getiriyor. Ancak bu durumun yeterliliğini tartışmaktan çok hem idari hem ekonomik yeni yaptırımlar ve değişimlerle çok daha mücadelesi yüksek bir lig yaratmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Futbolun geldiği nokta itibariyle artık iki yönlü oynayabilmeyi gerektiren bir tekniğe ihtiyaç duyduğuna işaret eden Yanal, “Bu tarzdaki oyuncular dayanıklılığı yüksek, süratli, yaratıcı, zor koşullardaki mücadeleyi kaldırabilecek entelektüel birikime ve sağlam bir karaktere sahip olmalıdırlar. Biz de bu türlü oyuncuları bulup çıkarmak ve onlarla yola devam etmek zorundayız. Kadromuz buna uygun bir kadro hale gelmektedir. Eksiklerimiz vardır ama bu eksikleri giderebilmek için gereken çalışmaları yapıyoruz. Unutulmamalı ki bu kadar değişime uğramış bir kadronun hepsini bir anda yapabilmesi ancak genel bir uyumla mümkündür. Bu da zamana bağlıdır” diye konuştu.

Oyuncuların takım içersindeki birlikteliği, uyumu ve disiplinlerinin son derece bizleri memnuniyet verici olduğunu da seslendiren Yanal, “Başarılı olduklarındaki birliktelikleriyle sevinçlerinin dışında, kazanamadıkları karşılaşmalar sonrasında da sergiledikleri ortak tavır ve bağlılıkları da bize geleceğe yönelik büyük umut veriyor” yorumunu yaptı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Vucik 13 yıl önce
Hacettepe geriye çekilip kontrataktan gol bulacak.Eminim ki ilk yarı golü bulamayacağız 2. yarı panikle saldıracağız ve o panik defansımızıda saracak ve hata yapacağız.Bu arada gol yiyebiliriz.Onun için derbiden daha tehlikeli.Saldırmadan sakin top oynayarak hacettepeyi rahat yeneriz.Forvette gökhan yattara isaac üçlüsü şart artık.
zuzoglu 13 yıl önce
Trabzonsporumuza gönül vermiş taraftarlarımıza ve taraftar gruplarımıza sesleniyorum artık çekirdek yiyerek tiyatro izler gibi maç izlemeyi bırakıp 90 dk boyunca takımımıza avni akeri inlete inlete destek verelim taraftar gruplarımızıda birlikte hareket ettirelim gerekirse her 10 metrede bir birer amigo koyup stadı düzenli tezahüratlarla canlandıralım takım iyi şimdi sıra bizde kombine sayısı arttı avni aker sessizleşdi bu sessizliği bozalım rakip takımların korkudan dizlerinin bağı çözülsün
temelli 13 yıl önce
stadı bir karnaval havasına sokmalı hem eğlenmeli hem eğlendirmeliyiz.istanbulda üç büyük takım taraftarı istesenizde sizi otutturmuyor destek için zorluyor.marşlar ,bayraklar,kaşkollar,eller,daha bürsürü şov yapılıyor bizde çekirdek çıtlatıyor heyecan yok ediliyor.ben şunu anlamıyorum.insanlar stada eğlenmek için gitmiyorlar mı? toplu halde hareket bizi birbirimize yaklaştırır,kaynaştırır.stresi yok eder
TS.li Metin 13 yıl önce
dikkat çektiğin yoruma aynen katılıyorum.. Hacettepe maçı çok zor olacak.. kazanmak için teşvikli olabilirler.. en azından berabere kalmak için çok büyük mücadele edecekler.. Fener Arsenal ile nasıl berabere kaldı gördük..
COLNAGO 13 yıl önce
Bence stadta ve hatta çevresinde çekirdek satışı yasaklansın.içeriye çekirdek sokulmasın.hem taraftar çekirdekten fırsat bulup takıma destek veremiyor,hemde her yer pislik oluyor.ayrıca çok yağlı birşey.kilo yapıyor.
hell 13 yıl önce
ts un tarftarları artık furbol takımız şampiyonluğun en büyük adaylarında biri niçin bu bu takımı 90 dakika desteklemiyoruz veya niçin bu kadar sinemacı veya tiyatrocu olup maçları sesiz ve sakin bi şekilde izliyoruz eğer trabzon şampiyon olacaksa en büyük etken 12. adamındır ben iddaa ediyorumki bjk tarftarı gibi bi taraftarımız olsaydı bu sene bu takım şampiyon olurdu
ziganoyli 13 yıl önce
Tiyatro seyircisi bizim Trabzon seyircisi.Hakedene seyrettireceksin,oda istanbulda 40-50 bin kişilik olimpiyatta olur.

Hemde Trabzonda takımı deteklemek için Bağırmaktan kaçan zat-ı şeriflerin karizmalarıda bozulmaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@