PSG-Başakşehir maçında şok olay! Takımlar sahadan çekildi!

Şampiyonlar Ligi H Grubu'ndaki son maçında Başakşehir, PSG deplasmanına konuk oldu. Maçın hemen başında 4. hakemin ırkçı ifadeler kullanması nedeniyle maç durdu ve her iki takım da soyunma odasına gitti.

Spor 08.12.2020, 23:36 09.12.2020, 00:25
PSG-Başakşehir maçında şok olay! Takımlar sahadan çekildi!

Paris Saint Germain-Medipol Başakşehir maçı, dördüncü hakeminin, yardımcı antrenör Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle durdu.

Medipol Başakşehir "Yardımcı antrenörümüz Pierre Webo'ya ırkçılık yapıldı ancak Webo oyundan atıldı. Oyun bir süredir durmuş vaziyette" açıklamasını yaptı. 

Maçın 4. hakeminin Pierre Webo'ya "ırkçı söylemde bulunduğu" gerekçesiyle tepki gösteren Medipol Başakşehir sahadan çekilip soyunma odasına gitti.

Başakşehir'den paylaşımı
Medipol Başakşehir sosyal medya hesabından "IRKÇILIĞA HAYIR, SAYGI" mesajı paylaşıldı.

'Negro dedi'
Paris Saint Gernmain-Başakşehir maçında 4. hakem, Başakşehirli futbolcu Pierre Webo'ya "negro" ifadesiyle ırkçı hakarette bulundu.

Demba Ba tepki gösterdi
Olay esnasında Başakşehirli futbolcu Demba Ba, "Asla 'bu beyaz adam' demezsin. 'Bu adam' dersin. Neden 'bu siyah adam' diyorsun?" şeklinde hakeme tepki gösterdi.

'Buna kayıtsız kalamayız'
Göksel Gümüşdağ: "Biz buna duyarsız kalamayız. 4. hakem maça devam ederse, maça çıkmayacağız. Biz Başakşehir olarak buna kayıtsız kalamayız. 4. hakem devam etmezse maça çıkacağız. Kararı bekliyoruz. Herkesin önünde 4. hakem "Negro" dedi!. Biz gereken tepkimizi koyduk. 4. hakem varsa biz yokuz dedik! Bunun üzerine dördüncü hakemi dışarı alma kararı aldılar. Protestomuzu yapıp maça devam edebiliriz. "

UEFA'DAN KARAR

UEFA, başka bir 4. hakemle maça devam edilme kararı alındığını açıkladı.

UEFA: “Başka bir dördüncü hakemle maça devam edilmesi konusunda iki takımla da anlaşmaya varılmıştır. Yaşanan olayla ilgili ayrıntılı inceleme ve araştırma daha sonra yapılacaktır.”

Yorumlar (9)
BenDeniz 1 ay önce
Irkçılık insanlık suçudur...Sorsan dünyanın en büyük organizasyonu şampiyonlar liginde yaşanıyor. İşte Avrupa’nın gerçek yüzü bu faşist avrupa
Fatih Abdullah 1 ay önce
Sizin böyle toptancı yaklaşımınızda bir çeşit faşizmdir. Avrupa da ve tüm dünyada faşizm vardır. Önemli olan bu suçu işleyenlere ceza verilip verilmediğidir. Avrupa da artık ciddi cezalar varken ülkemizde mafya lideri faşistler sevmedikleri insanları ölümle tehdit ediyor ama hesap soracak yargı yok.
Kenan 1 ay önce
Zokoranın çok selamı var emre ve gümüşdağa
BenDeniz 1 ay önce
O zaman bende diyorum ki çok iki oldu haketmedikleri Şampiyonlar ligine gittiler 2019.2020 süper Lig şampiyon Trabzonspordu elinden gasp edilerek alındı şu anda herkes yalakalık yapıyor Başakşehir’e çünkü siyasi iktidarın takımıdır başta nihat Özdemir yalaka Çıkmış TRT de masal anlatıyor!
BenDeniz 1 ay önce
Fatih Abdullah kardeş masal anlatma ne toptancısı bu olay Avrupa’nın göbeği Paris’te oluyor...Ben Avrupa dedim siz tüm dünya diyorsunuz o zaman sen de faşistin en önde gidenisin! Mafya diyorsun ne mafyası? Ülkemiz de mafya bozuntuları ana muhalefet partisi genel başkanlık tehtid ediyorsa o ülkeyi yönetenlerin suçudur İktidara biat eden Cumhuriyet savcılarının suçudur! Yazmak için yazma... Ben adaletsizliklere ahlaksızlıklara karşıyım!
Özgür Ustaoğlu 1 ay önce
Çorbada bizimde tuzumuz bulunsun. Dünyadaki hangi arama motoruna Çakıcı kimdir diye yazarsan, türkiye nin en büyük mafya babası diye çıkar...Eğriye eğri doğruya doğru
Yakup 1 ay önce
Irkçılığın dünyanın her yanında sömürgeciliğin bir parçası olması önemli bir olgudur ve hiç de rastlantı değildir irkçılık kolonyalistle sömürge insanını birbirine bağlayan temel ilişkiyi özetler ve simgeler.
H. M 1 ay önce
Seni gidi seni birilerin beslemesi Senin spor un Emre Belezoğlu zokoroya aynı şeyleri söylediğinde sus pus oldun sana yapılınca kıyamet koptu. İki yüzlü riyakar insanlar.
Remzi 1 ay önce
Dünyanın en faşist insanları Türkiyede bunu unutmayın köpeğinin adına arap takacak kadar ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@