Provakatör Amedli için flaş karar!

Deniz Naki, Ziraat Türkiye Kupası'nda Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetler arasında oynanan maçta yaptığı hareketin ardından ceza almıştı. Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, bugün yaptığı toplantının ardından futbolcuya verilen 12 maç men ve 19.5

Spor 08.02.2016, 17:10
Provakatör Amedli için flaş karar!

Deniz Naki, Ziraat Türkiye Kupası'nda Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetler arasında oynanan maçta yaptığı hareketin ardından ceza almıştı. Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, bugün yaptığı toplantının ardından futbolcuya verilen 12 maç men ve 19.500 TL para cezasını onadı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinden yapılan açıklamada, "Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'nün, futbolcu Deniz Naki ile ilgili PFDK'nın 04.02.2016 tarihli ve E.2015-2016/621, K.2015-2016/749 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamı dikkate alınarak yapılan müzakere neticesinde; PFDK'ca Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'nün futbolcusu Deniz Naki'ye ideolojik propaganda yapması ve sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle FDT'nin 42/4., 35/4. ve 10/2. maddeleri uyarınca 12 resmi müsabakadan men ve 19.500.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından itirazın reddine, cezanın onanmasına, oy birliği ile, Kurulumuzun yaptırımın ertelenmesine ilişkin kararlarında ve FDT'nin 102. maddesinde belirtilen şartları taşımadığı anlaşıldığından "yaptırımın ertelenmesi" talebinin reddine oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

Yorumlar (4)
saban 5 yıl önce
Böylelerine türkiyede spor yaptirmayacan insanlari tahrik et sonra sucum ne ? Yanilmiyorsam Almanyada oynuyor du gitsin orada yapsin farkli olacakmi görelim.
Sacmalik 5 yıl önce
TFF oyuncuya kin tutamaz.Futbol sahaları siyaset meydanı değil.Sahalarda rabia işareti yapanlara rakip takım taraftarına el kol hareketi yapanlara hiçbir ceza verilmiyor.Bu cezanın bölgedeki hangi soruna çözüm olması bekleniyor.Denize ait olmayan bir fake hesaptan atılan tweetler üzerine hemen yargisisz infaz yapılarak deniz futboldan men edilmeye çalışıldı.
bayram 5 yıl önce
Faşistler adamin hürriyetini talep etmesini cekermi.adam sapina kadar kürt ulan istediginiz kadar ceza verin adamin kürtlugunu elinden alamazsiniz. AZADİ
ibrahim halil 5 yıl önce
TC teröristtir diyen şivan perver ile megri megri diye halay çekene, Yargıçları sınır boyuna gönderip çadır mahkemesi kurarak 34 teröristi affedene, Valilere talimat yollayıp PKK ya dokunma diyenede , bu futbolcuya gösterdiğiniz tepkliyi gösterecek adamlığınız varmı.. Alayınız şakşakçısınız. TC ler sökülürken, Andımız kaldırılırkewn nerdeydiniz delikanlılar..... Boldunuzmu gariban birini saldırın..Adamsınız hemi..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@