PFDK’ya Fenerbahçeli Aziz Yıldırım hayranı başkan!

Haber61 Spor ServisiTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkanlığı'na avukat Hüseyin Karaahmetoğlu'nun getirilmesine karar verdi. Bu kararın ardından Karaahmetoğlu ile ilgili çarpıcı gerçekler çok geç

PFDK’ya Fenerbahçeli Aziz Yıldırım hayranı başkan!

Haber61 Spor Servisi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkanlığı'na avukat Hüseyin Karaahmetoğlu'nun getirilmesine karar verdi. Bu kararın ardından Karaahmetoğlu ile ilgili çarpıcı gerçekler çok geçmeden ortaya çıktı.

Rizeli olan Karaahmetoğlu’nun fanatik bir Fenerbahçe fanatiği olduğuve aynı zamanda bu kulübün kongre üyesi olduğu belirlendi. Ayrıca bundan daha çarpıcı olan ise Karaahmetoğlu’nun 3 Temmuz şike davasında Aziz Yıldırım’ı savunanların başında  yer alması oldu. Şike davasında her platformda suçlu bulunan Aziz Yıldırım’ı kurtarma operasyonunda davayı Ergenekon’la ilişkilendirerek çarpıtma yarışında Karaahmetoğlu’nun başrolü üstlendiği konuşmaları arşivlerdeki yerini hala koruyor.

Sonuna kadar taraf olan Karaahmetoğlu’nun PFDK başkanlığına atanması gibi bir skandala imza atan TFF bu kararla futbolun Türkiye’de hangi noktaya geldiğini bir kez daha ortaya koydu. Gelecek sezon PFDK’nın vereceği kararlara kulüplerin nasıl güveneceği şimdiden merak konusu oldu.

İşte Karaahmetoğlu'nun Aziz Yıldırım'ı savunduğu sözlerinden bir kesit;

''Bu sürecin kime yönelik olduğu tartışılması gerekiyor. Bir temiz eller operasyonu varsa tüm takımların dinlenmesi gerekiyor. Ancak böyle olmadığı için Aziz Yıldırım operasyonu olduğu çok bariz. Olgun Peker kurban seçildi ve bunun üzerinden Aziz Yıldırım'a yüklendi. Eğer şike operasyonu yapılacaksa sadece Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'ın değil tüm takımların dinlenmesi gerekir. Olgun Peker ile Aziz Yıldırım arasında bir telefon görüşmesi dahi yok.'' dedi.

''ERGENEKON DAVASINA...''

Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım önce Ergenekon davasına sokulmak istendiğini belirten Karaahmetoğlu, ''Yeni bir delil ya da bir itiraf olursa yeniden yargılanma da olabilir. Ergenekon davasının futbol ayağına Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım sokulmaya çalışıldı. Fenerbahçe'yi bu operasyonun içine sokamayan isimlerin şike operasyonunda da adının geçmesi bir siyasi operasyonun olduğunu ortaya çıkarıyor.'' diyerek şok eden bir iddia ortaya attı.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmi
Necmi - 5 yıl Önce

Ne bekliyordunuz böyle ülkeye böyle başkan

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

Göreve gelirken Türk futbolunu sikecilerden temizleme sözü verenler, ßikecileri futbolun başına getirme de başrol oynadılar. Demek ki tüm mesele tertemiz bir kulübü çıkarlar alet etmekmiş.

Remzi
Remzi - 5 yıl Önce

Bu rizenin suyundanmıdır nedir kendi takımlarndan fazla başkasının takımlarını tutarlar!!!

esali
esali - 5 yıl Önce

Trabzonspor Kulübü seçilen federasyonu desteklemedimi

sungur aslan
sungur aslan - 5 yıl Önce

hala şampiyon olacağını sanan taraftarımız varmış:)). TS artık bitmiştir. ruhuna fatiha okuyun. TS nin bu saatten sonra gelebileceği en iyi nokta ligte 4. cülüktür. hala bazı şeyleri anlayamıyor musunuz? 2011 de ki hakkını gasp edenlere gidip kul köle olursan sen bitmişsin demektir. hakkını arayamayan kulüpler ancak oyuncak olurlar, figüran olular. TS nin büyüklüğü artık yoktur. bazı şeyleri kabul edin, iinanmak istemesenizde

abdullah kara
abdullah kara - 5 yıl Önce

Kimler elim kırılsaydı da İHO ya oy vermeseydim diyor acaba...

Nadir  bayrak
Nadir bayrak - 5 yıl Önce

Ulkemizde ki secilmis veya atanmis bir kac kisi varki tam turkiyemizin aynasi.ibrahim c.osmanoglu.yildirim demiroren.aziz yildirim.fatih terim.ve bir kac bas siyasetci.

ali
ali - 5 yıl Önce

Bam başka, Bu adam gitmez


SIRADAKİ HABER

banner441