7m

7m

hyundai

tamfinans

Özel Sporcu Batuhan Yakup Çakır Tüm Madalyalara Ambargo Koydu

Trabzon Büyükşehir Belediyespor’un Özel Sporcusu Batuhan Yakup Çakır branşında Tüm Madalyaları Kazanmayı başardı.

Spor 01.04.2022, 10:42
Özel Sporcu Batuhan Yakup Çakır Tüm Madalyalara Ambargo Koydu

Özel Sporcular Yüzme Trabzon İl Şampiyonası, Sürmene İlyas Kılıç Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti.

Sürmene Özel Sporcular Yüzme Trabzon İl Şampiyonasına ev sahipliği yaptı.

Sürmene Kaymakam Vekili Köprübaşı Kaymakamı Hulusi TEKE, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi ÜSTÜN,Trabzon Gençlik Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan ÇETİNER, Ak parti ilçe başkan vekili Yunus Emre Emirza ,Mhp ilçe başkan vekili Hayrettin Çebi ,İlçe Jandarma Komutanı Süreyya TAŞTAN, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kağan SEYMEN, Gençlik Merkezi Müdürü Zeki EFENDİOĞLU, Mili Eğitim Müdür Vekili Mustafa Sabri HOŞOĞLU'nun katılımıyla açılış töreni sonrası yarışma gerçekleştirildi.

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, özel sporculara ve ailelerine hitaben bir konuşma yaparak kendilerine başarılar diledi.

Şampiyonluk yarışı kıyasıya rekabetin sonrasında Trabzon Büyükşehir Belediyespor’un Sporcusu Batuhan Yakup Çakır’ın tüm yarışları kazanarak madalyaları kazanması ile son buldu.

İŞTE KATAGORİLER VE MADALYA KAZANAN SPORCULAR

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından organize edilen Trabzon Yüzme il Şampiyonası 31 Mart Perşembe günü Sürmene İlyas Kılıç Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşti. Toplam 5 kulüp ve 10 sporcunun katılım gösterdi.

ELDE EDİLEN DERECELER:

BATUHAN YAKUP ÇAKIR ( MENTAL KATEGORİ )- TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ

50 METRE SIRTÜSTÜ-İL BİRİNCİLİĞİ

400 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

50 METRE KURBAĞALAMA- İL BİRİNCİLİĞİ

100 METRE SIRTÜSTÜ- İL BİRİNCİLİĞİ

800 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

50 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

200 METRE SIRTÜSTÜ- İL BİRİNCİLİĞİ

1500 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

200 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

100 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

YİĞİT YEŞİLYURT ( OTİZM KATEGORİSİ)- TRABZON PASİFİK SPOR KULÜBÜ

50 METRE SIRTÜSTÜ-İL BİRİNCİLİĞİ

400 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

50 METRE KURBAĞALAMA- İL BİRİNCİLİĞİ

100 METRE SIRTÜSTÜ- İL BİRİNCİLİĞİ

800 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

50 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

200 METRE SIRTÜSTÜ- İL BİRİNCİLİĞİ

1500 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

200 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

100 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

A. EMİN ALTUNTAŞ ( DOWN SENDROMU KATEGORİSİ )- TRABZON PASİFİK SPOR KULÜBÜ

50 METRE SIRTÜSTÜ-İL BİRİNCİLİĞİ

400 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

50 METRE KURBAĞALAMA- İL BİRİNCİLİĞİ

100 METRE SIRTÜSTÜ- İL BİRİNCİLİĞİ

800 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

50 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

200 METRE SIRTÜSTÜ- İL BİRİNCİLİĞİ

200 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

100 METRE SERBEST- İL BİRİNCİLİĞİ

İBRAHİM KURU ( OTİZM KATEGORİSİ ) – TRABZON DEKA SPOR KULÜBÜ

200 METRE SERBEST- İL İKİNCİLİĞİ

100 METRE SERBEST- İL İKİNCİLİĞİ

50 METRE SERBEST- İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

400 METRE SERBEST- İL İKİNCİLİĞİ

AHMET SATILMIŞ ( OTİZM KATEGORİSİ )- TRABZON DEKA SPOR KULÜBÜ

400 METRE SERBEST – İL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

ELDE ETTİ .

Sonuçlarla ilgili konuşan Trabzon Pasifik Spor Kulübü başkanı aynı zamanda Özel Sporcular spor Federasyonu Yüzme branşı teknik kurul üyesi Onur Mutlu daha çok çalışmaları gerektiğini, asıl amaçlarının geçilen Türkiye şampiyonası barajları ile beraber Türkiye dereceleri elde etmek olduğunu belirtirken ilk hedeflerinin özel gereksinimli çocukların toplumdaki entegrasyonlarına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.,


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@