Özbak: İmza toplayanlar!

Trabzonspor yönetiminin "Olağanüstü Kongre Kararı "alması için imza toplayan bordo mavili camianın önemli bir kesimi tarafından  dün bazı yerel gazetelere verilen tam sayfa ilanın yankıları sürüyor.Trabzonspor'da, mevcut yönetim kuruluna seçim kararı aldı

Spor 14.08.2014, 11:16
Özbak: İmza toplayanlar!

Trabzonspor yönetiminin "Olağanüstü Kongre Kararı "alması için imza toplayan bordo mavili camianın önemli bir kesimi tarafından  dün bazı yerel gazetelere verilen tam sayfa ilanın yankıları sürüyor.

Trabzonspor'da, mevcut yönetim kuruluna seçim kararı aldırmak isteyen muhaliflerin, 'Trabzonspor İmza Platformu' adı altında topladıkları imzaları gazetelere ilan vererek duyurmasının ardından başlayan tartışmalar üzerine Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak, konuya açıklık getirdi.

haber61.net'e konuşan Özbak, imza toplayanların Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüşmek istediklerini belirterek, "Benden aracılık yapmamı istediler. Bunun üzerine ben de yönetim ile görüştüm. Önce olumlu bir hava esti sonrasında ise başkan gereğini yapsınlar diyerek görüşmeye gerek olmadığını söyledi. Tüzükte yönetim kurulunun seçime gitme şartları bellidir. Yönetim kurulu seçime gerek görürse gidebilir. Denetleme kurulunun gerekli gördüğü durumlarda olabilir. Son Olağan Genel Kurula katılan üyelerin 1/5'in talebiyle olur. Her durumda kongre ilanını yönetim kurulu yapar. Kanun da böyle der, tüzük de böyle der" ifadelerini kullandı.

 

Başkanla görüşmek isteyenlerin gazete ilanları vererek bu görüşmeyi sağladıklarını dile getiren Özbak, "Gazete ilanlarından anladığım kadarıyla başkanla görüşmek isteyenler, 'biz ciddi anlamda imza sayısına ulaştık. Bunun insiyatifini kullanma hakkını size veriyoruz' şeklinde gazete ilanlarıyla bu görüşmeyi sağlamış oldular. Bundan sonrası yönetim kurulunun takdiridir. İmzalar noter onaylı olup kulübe ulaşmasından 30 gün sonra imzacıların bu talebi karşısında yönetim kurulu kongre ilanı yapmazsa imzacıların mahkemeye giderek kongreyi yaptırma hakları doğar" dedi.

Konu ile ilgili Haber61.net’in sorularını yanıtlayan Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak, delegelerin Olağanüstü Genel Kurul Kararı alınması için imzaları kendilerine uygun şekilde topladıklarını belirterek, “bu imzaları resmileştirmeyip yönetim kurulunun takdirine bırakarak bu kongre kararını makul bir sürede onların almasını talep ettiler.  Ama bu görüşmeyi İbrahim Hacıosmanoğlu makul gözle görmedi. Hacıosmanoğlu dedi ki “İmzayı toplayanlar gereğini yapsınlar.”

İmzayı toplayanların yönetime basın aracılığıyla mesaj gönderdiğinide sözlerine ekleyen Özbak  Anladığım ve okuduğum kadarıyla  imzacılar mevcut yönetime kongre çağrısını  basın yoluyla yaptılar. Ancak bu imzalar Tüzüğün 30. Maddesine uygun dahi olsa resmi bir başvuru değildir.  İmzayı toplayanların “uzlaşı içerisinde olayı yönetim kurulunun takdir ve tensiplerine havale ederek, bu imzaları biz topladık “kongre kararı alın” millette bu konuda rahatlasın diye düşündüklerini okudum. Bunun dışında kendileri ile bir görüşmüşlüğüm yok” dedi.

Başkan Ali Özbak, toplanan imzaların noter huzurunda toplanmasının gerekli olup olmadığı konusunda ise, “benim algıladığım bu imzalar dışarıda alınıyor, noterde vekil avukat tarafından onaylatılıyor. Olur mu olmaz mı, bu hukukun prosedürüdür bir şey diyemem. Ben olsam 50 kişilik grubu alırım götürürüm, noter huzurunda imzaları attırırım, blok şekilde alırım” ifadelerini kullandı.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
ONUR KAYA 7 yıl önce
onca transfer yapılmış ve yapılmak üzere, ligin başlamasına az bir süre kalmış, elde iyi bir kadro var ve muhalefet tarafından iş yokuşa sürülmeye çalışılıyor. muhalefet haklı olabilir ama şu an yaptıkları abesle iştigal. bu saatten sonra hacıosmanoğlu kendisine verilen şansı kullanmadan gitmemeli.
mustafa kurt 7 yıl önce
çoğunluk diye bir şey var böyle tüzük olurmu azınlık çoğunluğu ancak geri demokrasilerde yönetir. .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@