Ortalık toz duman

Haber61/spor servisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun, Akyazı Stadyumu dışında kalan Gençlik Spor Müdürlüğü Tesisleri Kapalı Spor Merkezi ve diğer spor alanlarının bulunduğu komplekse, “Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Gençlik v

Spor 09.09.2014, 08:43
Ortalık toz duman
Haber61/spor servisi 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun, Akyazı Stadyumu dışında kalan Gençlik Spor Müdürlüğü Tesisleri Kapalı Spor Merkezi ve diğer spor alanlarının bulunduğu komplekse, “Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Gençlik ve Spor Kompleksi”    ismi önermesi Trabzon’u salladı.
 
280 milyon liralık yatırımı TOKİ üzerinden Başbakan’ın yaptırdığını ve böyle bir ismin hakkı olduğunu belirten Başkan Gümrükçüoğlu’na önce taraftarlar tepki gösterdi. 3 Temmuz şike operasyonu sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Kurumlar ve kişiler ayrılsın” sözünü hatırlatan bordo mavililer, sosyal medyada bu öneriyi yerden yere vurdu.
 
CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan da tartışmalara ayrı bir boyut kazandırdı.  Karan, “Trabzonlu Başbakan Hasan Saka’nın ismi gözlerine girsin” derken Trabzonsporlular muhalefete de, “Sizde diğer siyasiler gibi Trabzonspor’un hakkı çalındı sesinizi çıkarmadınız. Parti liderleriniz de şikecilere destek verdi “ diyerek muhalefete de yüklendiler. 
 
Taraftar grupları, ard arda açıklama yaparak olayı protesto ederken, en sert tepki yine Trabzonspor’dan geldi. Trabzonspor Divan Başkanı Ali Özbak, “O isim verilirse söker atarız” derken gözleri Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na çevrildi. Hacıosmanoğlu sessizliğini koruyor.
img_8452.jpg
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (16)
of kırında 7 yıl önce
Ben başbakanı çok severim ak partiliyim ama olmaz bu sadece sayın cumhurbaşkanımızın haberi olmadan ortaya atıllan bir fikirdir cumhurbaşkanlığı seciminde %70 oy aldığa dayanılarak bu fikir oluştu.zaten dünyanın 1 numaralı hava alanına ismini veriyorlar o ona yeter yani ben akyazı hüseyin cimşir stadyumuna razıyım.! Sahi cimşir yaşıyomu
Trabzonsporlu Levent 7 yıl önce
Yazıklar olsun böyle yöneticilere.Halkıyla bu kadar nasıl dalga geçebiliyorlar.trabzonsporun şampiyonluğunu vermeyenlerin en başında gelen fenerli birinin adını komplekse vermesi bence en büyük hainliktir.
hamdiyagmur 7 yıl önce
Bence Silivriye modern bir hapishane yapılsın ismine rte cezaevi densin daha mantıklı!!Öyle kolay değil milletin parasıyla devletin parasıyla stad yaptır sonra ismini koysunlar yok ya !!!!Hızlı tren yapmış makinist yabancı tranvayı yapan yabancı rayları yapan yabancı neymiş hızlı tren yapmış vay be ne büyük ülke olduk ben bu insanı hatırlamak istemiyorum ne vermiş bu ülkeye cevabı olan varsa lütfen yazsın!!!
muhammed akin 7 yıl önce
bilal olsun bilal, yaziklar olsun formamida geri verecem macta izlemem artik ben destegimi cekiyorum bir taraftar olarak...siyasetinize lanet olsun..
ilker duran 7 yıl önce
trabzonun birleştirici yığınla değeri varken fenerli ve siyasi bir figürü önermenin birilerine yaranma çabasından başka birşey olmadığını düşünüyorum. erdoğan bile kabul etmez bunu. şenol güneşe, dozer cemile ayıp olur der. fatih terimin ismi adanada istanbulda statlara verilirken trabzonun değerlerine sahip çıkmaması düşünülemez.
isa sayar 7 yıl önce
Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakanlık döneminde Trabzon'a görülmemiş yatırımlar yaptı. Kentsel dönüşümler, sağlık, hastaneler, sanayi bölgeleri, yollar, turizm konusunda çok ilerlemeler kaydettik. Çevre iller hatta çevre ülkelerden insanlar Trabzon'a alışverişe geliyor.

20 bin kişilik dökülen Avni Aker yerine 40 bin kişilik dünyada eşi benzeri görülmemiş bir stad yaptı. Bence Trabzonlu kardeşlerim nankörlük yapmasın. Trabzon'u Trabzon yapan adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan'ın adı bu spor kompleksine çok yakışır.Stadın adı da yine Trabzon'u fetheden büyük padişah Fatih Sultan Mehmet olmalıdır. Trabzon'umuz bize Fatih Sultan Mehmet Han'ın hediyesidir.
AHMED KARAKAYA 7 yıl önce
TAMAMEN PARTİZAN BİR TUTUM..o dönem yapıldıysa her yapılan şeye BAŞBAKANIN ismi verilmelidir diye bir mecburiyetmi var..bunlar 3.dünya ülkesinde olan TUTUMLARDIR.
ERSOY ERKÜL 7 yıl önce
aklınızımı kaçırdınız ne cumhuru trübinlere oynamayın bu fikri ortaya atanlarda utanmalı kendi parasıylamı yaptırmışta isim hakkını kendi adına olucak inşaata kilit vurun daha iyi ayıptır hangi dağda yaşıyoruz hiç akıl irade yokmu!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@