Ömer Rıza haksız bulundu

Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Trabzonspor'un eski futbolcusu Ömer Kerim Ali Rıza arasındaki ihtilaf dosyasını karara bağladı. Buna göre Trabzonspor kulübünün tazminat talebini kısmen kabul eden UÇK, 94 bin 357 YTL'nin futbolcudan alı

Spor 04.12.2008, 12:44
Ömer Rıza haksız bulundu
Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Trabzonspor'un eski futbolcusu Ömer Kerim Ali Rıza arasındaki ihtilaf dosyasını karara bağladı.


Buna göre Trabzonspor kulübünün tazminat talebini kısmen kabul eden UÇK, 94 bin 357 YTL'nin futbolcudan alınarak kulübe ödenmesine, karar verdi.

Ayrıca oyuncunun alacak talebini de değerlendiren kurul, Ömer Rıza'nın 22 bin 200 Euro alacağının tahsilini uygun görürken kulübümüzün verdiği 184 bin YTL.lik cezayı da onadı. Böylelikle yapılan hesaplamaların ardından ortaya çıkan 139 bin 22 YTL.lik miktarın da Ömer Kerim Ali Rıza'nın tahsil ederek kulübümüze ödenmesi kararlaştırıldı.

Uyuşmazlık çözüm kurulu sözleşmeyi feshi haksız bulduğundan futbolcunun ulusal şampiyonasının başlangıcından itibaren yeni kulübünde dört ay süreyle tescilini askıya aldı.


Davanın takibi sürecinde yatırılan harçları da değerlendiren UÇK, bu bedellerin 6 bin 393 YTL. lik bölümünün oyuncudan, 2 bin 465 YTL. lik bölümünün de kulübümüzden tahsil edilmesini karara bağladı.


Karşılıklı haklılık oranlarına göre belirlenen vekalet ücretlerinin hesaplanmasının ardından ortaya çıkan tabloda Ömer Kerim Ali Rıza'nın ayrıca kulübümüze 20 bin 848 YTL. ödemesi gerektiği de uygun görüldü. Böylelikle oyuncunun kulübümüze ödemesi gereken toplam miktar 254 bin 227 YTL. olarak tespit edildi.
Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Sedat Köroglu 13 yıl önce
Ömer Riza kimmis ya.. Trabzonspora ne faydasi dokunmustur ve ne zaman iyi bir futbol sergilemistir..! Trabzonspor artik büyük isimlere bakmasi lazim, gördügünüz gibi ordan burdan oyuncular Trabzonspora sadece sorun yasatiyorlar. Trabzonspor büyük bir kulüb hatta zamanla türkiyenin en büyügü olacaktir. Eger kaliteli taninmis oyuncular gelirse, maddi kaynagimiz büyür. Cünkü o zaman taraftar kendini böyle oyunculara fedakar yapar. Trabzonspor Rosicky, Biglia, Mansare, Missimovic, Nuri Sahin, Caner Erkin, Özer Hurmaci, Jovanovic gibi oyuncularla mesgul olmalidir. Böyle oyuncular Trabzonsporda oynamalidir. Böyle oyuncularin olursa, gelirin yükseli, heyecan fazlalasir, sampiyonlugun da ilk adayi arti avrupada büyük isler yaparsin. Dogru bunlarin hepsini alamazsin, buna Trabzonsporun gücü yetmez, ancak bunlardan iki tanesi de mi alinamaz? Gelir giderlerini biz taraftarl göremiyoruz, bu islere de karisamiyoruz. Trabzonsporun tabii ki bilinmedik giderleri, gelirleri var. Ancak eger mümkünse, eger maddi sorunumuz yoksa, Gelir gideri de karsiliyorsa, böyle oyuncular alinmasi gerek. Risk etmezsen kazanamazsin, risk almazsan kaybedemezsin ancak oldugun yerde sayarsin.
aksungurlu 13 yıl önce
apoel isimli Güney Kıbrıs takımı ile uefa da oynadığımız rövanş maçında Avni akerde dk 70lerde golü atıp 1-0 kazanıp turu geçmemizi sağlayan kardeşimize hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum.bundan sonraki sporculuk hayatında başarılar dilerim...yiğidi öldür,hakkını yeme...o maçta tribündeydim..Kıbrıs doğumlu Ömer Rızanın bu golünü,gol sonrası sevincini ve sevincimizi asla unutamam..güle güle ömer rıza...
yussyy 13 yıl önce
o maçta bende tribündeydim. ömer gelip o topa çizgi üzerinde vurmuştu. ve ben zaten gol olan topa dokunup ofsayt gerekçesiyle sayılmama riski çıkardığı için küfrü basmıştım. gerçekten de hiçbişey vermedi bize. ancak stres hariç.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@