banner556

>

Nihat Özdemir: Takımda 9 futbolcu varsa çıkıp oynamak zorunda

TFF Başkanı Nihat Özdemir, futbol statü ve talimatlarında yapılan değişikli ile ilgili olarak, "İkinci yarıda takımlarda 9 futbolcu varsa sahaya çıkıp maçlar oynanmak zorunda, yoksa takımlar hükmen mağlup olacak" dedi.

Spor 21.12.2020, 22:32
Nihat Özdemir: Takımda 9 futbolcu varsa çıkıp oynamak zorunda

Türkiye Futbol Federasyonu korona virüs dönemine özgü olmak üzere futbol statü ve talimatlarında değişikliğe gitti. Süper Lig'in ikinci yarısından itibaren takımlar 9 kişi ile sahaya çıkabilecek, bu sayıyı sağlayamayan ekipler ise hükmen yenik sayılacak.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan TFF Başkanı Nihat Özdemir, 1,5 ay önce Kulüpler Birliği'nde bu konunun konuşulduğunu aktardı. Özdemir, "Takımlarda 9 futbolcu varsa sahaya çıkıp maçlar oynanmak zorunda, yoksa takımlar hükmen mağlup olacak. 1,5 ay önce Kulüpler Birliği'nde yapmış olduğumuz toplantıda çalışmaları ilan etmiştik, görüş alışverişi yaptık. İkinci yarıda takımlarda 9 futbolcu varsa sahaya çıkıp maçlar oynanmak zorunda, yoksa takımlar hükmen mağlup olacak" dedi.

Avrupa Şampiyonası'na milli takımın daha iyi hazırlanabilmesi için Süper Lig'in 16 Mayıs'ta bitmesi gerektiğini ifade eden Nihat Özdemir, her şartta liglerin oynanarak bitirilmesini istediklerini söyledi. Yayıncı kuruluşla yaşanan anlaşmazlığa da değinen Özdemir, ödemelerle ilgili cuma gününe kadar anlaşma sağlama hedefinde olduklarını belirtti.

TRTSpor

Yorumlar (10)
Hasan 1 ay önce
Dokuz futbolcuya bizim mahalleden de iki kişi ekledik mi etti 11 değil mi Nihatcım
Horyanlı Kazım 1 ay önce
Yazık bu spor camiası ne hale düşmüş,
akşabet 1 ay önce
5 2 1 oynatırsın neden olmasın ya tutarsa
borabay 1 ay önce
5'i biyerdenin teki.. gün gelir hesap döner,,
yasar 1 ay önce
çok doğru karar, ertelemelerle bu iş çözülmez.
Guru 1 ay önce
Bu Adam Fasisttir.
Cikarci ,Resmiyetin dümenini sallayan yelkenci.
Yamtar 1 ay önce
Faşizm İtalyan ırkçılığıdır ağzından salyalar akıtarak karşıdakini aşağılamaya çalışan komünist çomarlar gibi yazmışsın. Nihat Özdemir faşist değil ama iktidar yanlısı denebilir.
halim erdogan 1 ay önce
bu adam futbol bilgisi yoneticilik bilgisi olmayan , servetini iktidara borclu olan ve hic calismadan milyarlarca dolari ceplerine indiren adamin soyleyecegi baska ne olabilir . madem katarlilar vermiyor . kendisi para versin .
Türkday 1 ay önce
5-2-1 olmaz biz Trabzonuz 3-3-2 cift forvet
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@