banner556

Mustafa Akçay: Lig iptal edilsin!

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay liglerin iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Spor 09.04.2020, 08:00
Mustafa Akçay: Lig iptal edilsin!

19 haftada sadece 2 kez kazanan Ankaragücü'nün başına geçmesinin ardından 7 maçta 3 galibiyet elde ederek Sarı-Lacivertliler’e nefes aldıran Mustafa Reşit Akçay, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle liglerin ertelenmesini değerlendirdi. 

Liglerin geleceği için konuşulan Play- Off sistemi ve tescil kararını da değerlendiren Akçay, “Play-Off birilerini mutlu ederken, birilerini mutsuz edecektir. Bununla beraber 26 hafta başarılı olmuş bir takım ürettiklerini 3 haftada elinden alabilirsiniz. Tescil yaptığınızda da bir kısım mutlu, bir kısım mutsuz olacak. Burada adil davranması gerekenler özellikle dikkat etmeliler. Şartlar zaman zaman çok vahim şeyler yaptırabilir. Örneğin; tüm insanlığın yararına olan bir durumda 3 kişinin feda edilmesi gibi bir durum düşünülebilir. Ortada ciddi bir pandemi var ve her insanın canı çok değerli” ifadelerini kullandı.

"Onların tek derdi para"

Hiçbir şeyin insan sağlığının önüne geçmemesi gerektiğini vurgulayan başarılı hoca, “Bu ortamda maç, skor, kariyer veya para konuşmalı mıyız? Bence konuşmamalıyız. Kimseye bir şey yaptırmayın. Biz de antrenörlük yapmayalım. Para da vermeyin bize. Ama insanımın bir tanesi bile ölmesin. Benim önerim; lig bu sezon yok sayılsın, iptal edilsin. Bu karar da herkesi mutlu etmeyecek. Ama gerekçemiz ne? İnsan sağlığı. Oynatmak isteyenin, ihale satın alanın ve şampiyon olmak isteyenin tek derdi para. Ama biz insan sağlığını düşünüyoruz. Küme düşmeye aday bir takımın hocası olarak çok sivri konuşmak istemiyorum. 'Kendin için konuşuyorsun' derler. Çok adil olmak istiyorlarsa, eğer imkan da varsa bir sene sonra bütün olaylar bittikten sonra lig kaldığı yerden başlasın. Ancak bu yıl oynanmamış gibi seneye ligin yeniden başlaması en doğru karar olacaktır” yorumunu yaptı.

Fanatik

Yorumlar (28)
BenDeniz 10 ay önce
Hocam ölen ölür kalan sağlar bizimdir. Verilen emeği yok sayamazsınız.
Trabzonspor şampiyon ilan edilir biter.
Hak bizim hakkımız kimse dansözlük yapmasın lig tescillensin...
atatürk53 10 ay önce
insan sağlığı herşeyden önemlidir senin takımın kimseyi ilgilendirmez.
Kk kop ibo hop 10 ay önce
Bak işine hoca sende iptal edilecekmiş
boş boş konuşuyorlar yahu 10 ay önce
şimdiye kadar aldığın galibiyet primleri, yayın gelirleri, iddia gelirlerinin hepsini geeri teslim edeceksiniz, ligden düşmekten kurtulsan bile, iflas edip amatör kümeye gidersin, boşta kalırsın hoca, ne konuştuğuna dikkat et, lig iptali yemez :)
Erkan 10 ay önce
Resit akçay sen cok güzel rüyagörmüssün kümeye düşmemek için biz sampiyon olmayalım dimi
atatürk53 10 ay önce
ortalık yanıyor sen ise saçlarını tarıyorsun.
murat 10 ay önce
iptal edilmesi yanlış olur . olduğu gibi tescil en iyi karardır.
atatürk53 10 ay önce
tabi canım başka isteğin varmı.
OFLU KAPLAN 10 ay önce
HOCAM OTURUN EVİNİZDE BU ARA MİLLETİN DERDİ FUTBOLMU.HERKES AÇIKLAMA YAPIYOR.OYNANMASA BİZE NE ZARARI VAR MİLLET CAN DERDİNDE BİRİLERİ BAŞKA YERLERDE
yasar 10 ay önce
resmen fırsatçılık peşindesin, bizi düşürmeyin diyorsun.
GÜMÜŞHANELİ 10 ay önce
kurtarmak için oynan 26 koca haftayı yok sayacaksın. Seni severdim hocam ama inşAllah Gümüşhanesporu zamanında doğrayan Ankaragücü ile birlikte küme düşersin.
atatürk53 10 ay önce
sen önce gümüşhaneni savun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@