"Millilerin başına uzaylı getirin"

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, "Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü'ne dünyalı birini getirmeyin, doğaüstü güçleri olan Kriptonlu birini getirin" dedi.Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin 47. Yıl Sporun Zirvesi Eğitim Semineri'ne konuşmacı olar

"Millilerin başına uzaylı getirin"

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, "Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü'ne dünyalı birini getirmeyin, doğaüstü güçleri olan Kriptonlu birini getirin" dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin 47. Yıl Sporun Zirvesi Eğitim Semineri'ne konuşmacı olarak katılan Kafkas, yaşanan süreçte Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü'nün başına Türk teknik adamın getirilmemesinin üzücü olduğunu belirterek, "Teknik direktörün yerlisi yabancı olmaz, iyisi veya kötüsü olur. Kimin getirilip getirilmeyeceği federasyonun tasarrufudur. Türk teknik adamlarla ilgili kamuoyunda olumlu bir hava esmedi. Yaşanan şu süreçte Türk teknik adamın milli takımın başına gelememesi üzücü. Bence bu dünyalı birini getirmeyin. Kriptonlu birini getirin, doğaüstü güçleri olan" diye konuştu.

Türkiye'nin, sporda çok ciddi sorunları olan bir ülke konumunda olduğunu vurgulayan Kafkas, "Özellikle kulüp yapılarımız dernekler yasasıyla yönetildiği için teknik adam ve sporcu yetiştirmekte ciddi sorunları olan bir ülke konumundayız. Tabii ki bunları aşmak kısa vadede kolay değil. Özellikle kulüp yapısındaki sorunları çözebilirsek, yani bir başkan, yönetici ve teknik adama doğru şekilde çalışma ortamı sağlanırsa Türk futbolunun ileriye gidebileceğini düşünüyorum. Anadolu'daki sorunlar İstanbul'a göre oldukça fazla. Taraftar ve tesisleşmede ciddi sorunlar var. Kayserispor olarak çok iyi bir stada sahip olduk. Altyapıya önem vermeye başladık" şeklinde konuştu.

Yapıcı eleştirilerin kendileri için çok önemli olduğunu da ifade eden Tolunay Kafkas, şunları söyledi:

"Gazetecilik çok saygın bir meslek. Önce haberi en doğru şekilde halka ulaştırmakla görevlidirler. 2010'lu yıllara geldiğimizde medyayla olan ilişkiler farklı bir boyut kazandı. Mesleği saygın hale getirmek çok önemli. Belden aşağı vurmak sanki bir sanat haline geldi. Bunlar bizleri oldukça üzüyor. Eleştirilerden elbet bizler de ders alacağız. Yapıcı eleştiriler çok önemli. Bizler dürüstlüğüyle ön plana çıkan insan topluluğuyuz

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler