banner539

banner526

banner533

banner513

Milli Takım forma sergisi açılıyor

TFF'den yapılan açıklamaya göre, Dolmabahçe Sanat Galerisi'ndeki açılışa Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve TFF Başkanı Mahmut Özgener de katılacak. Sergide, TFF'nin kurulduğu 1923 yılından günümüze kadar (A) Milli Takım'ın g

Spor 14.09.2008, 13:51
Milli Takım forma sergisi açılıyor
TFF'den yapılan açıklamaya göre, Dolmabahçe Sanat Galerisi'ndeki açılışa Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve TFF Başkanı Mahmut Özgener de katılacak.

Sergide, TFF'nin kurulduğu 1923 yılından günümüze kadar (A) Milli Takım'ın giydiği formalardan örnekler sergileneceği bildirildi. 1923-2008 arasındaki 85 yılın 12 ayrı dönemde incelendiği sergide, 24 formanın yanı sıra milli takımın o dönem içerisinde oynadığı önemli maçlardan özet görüntüler ile dönemin orijinal gazete ve fotoğrafları da yer alacağı kaydedildi.

Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde 16-21 Eylül tarihlerinde ücretsiz olarak gezilebilecek serginin, 2009 yılının mart ayına kadar sırasıyla Kocaeli, Ankara, Kastamonu, Karabük, Samsun, Trabzon, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Muş, Van, Siirt, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Adana, Kayseri, Kırşehir, Konya, Antalya, Denizli, İzmir, Kütahya, Eskişehir, Bursa, Çanakkale ve Tekirdağ'da görülebileceği belirtildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@