Milli güreşçiler şampiyonluk yolunda!

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te başlayan Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nın ilk gününde mindere çıkan serbest stil Milli Güreşçiler Taha Akgül ve Yakup Gör, rakiplerini bir bir eleyerek finale yükseldi.Gymnastics Palace Spor Salonu’nda yapılan müsabak

Spor 08.09.2014, 15:56
Milli güreşçiler şampiyonluk yolunda!

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te başlayan Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nın ilk gününde mindere çıkan serbest stil Milli Güreşçiler Taha Akgül ve Yakup Gör, rakiplerini bir bir eleyerek finale yükseldi.

Gymnastics Palace Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda boy gösteren milli güreşçilerden 70 kiloda Yakup Gör, ilk tur müsabakasında Mısırlı rakibi Ayad İbrahim Khalil’i 11-0’lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup etti. Daha sonra Japon güreşçi Ken Hosaka’yı 11-0’lık skorla ve teknik üstünlükle dize getiren başarılı sporcu Yakup Gör, çeyrek finalde Özbek Bekzod Abdurakhmonov’u 4-1 yenerek yarı finale adını yazdırdı. Yarı finalde Tacikistanlı Zalimkhan Yusupov’u 7-0’lık skorla geçen Yakup Gör, akşam seansında Rus Khetik Tsabolov ile altın madalya için ter dökecek.

MİLLİ GÜREŞÇİLER ALTIN MADALYA YOLUNDA

Son üç senenin Avrupa Şampiyonu Taha Akgül ise ilk maçında Macar rakibi Richard Csercsics’i 10-4’lük skorla, ikinci tur maçında ise Azeri Dzebisov’u 4-0’lık skorla mağlup ederek çeyrek finale yükselen taraf oldu. Çeyrek finalde Amerikalı sporcu Tervel Ivaylov Dlagnev’i 4-2 mağlup eden Akgül, yarı finalde de Belaruslu Alexei Shemarov’u 8-1 yendi ve finale adını yazdırdı. Milli güreşçi Taha Akgül, akşam seansında İranlı Komil Ghasemi ile Dünya Şampiyonluğu için güreşecek.

SELİM YAŞAR BRONZ MADALYA PEŞİNDE

86 kiloda milli mayo giyen Selim Yaşar, ilk tur müsabakasında Abdulrashid Sadulaev’e 9-2 mağlup oldu. Daha sonra repesaj maçlarına çıkan Yaşar, Ukraynalı Tsotadze’yi 6-0, Bulgar rakibi Mihail Petrov Ganev’i teknik üstünlükle yendi ve akşam seansında bronz madalya için güreşmeye hak kazandı.

Öte yandan sabah seansında sahne alan sporculardan Ahmet Peker, 57 kiloda Hindistanlı rakibi Rahul Balasaheb Aware’ye 10-0’lık skorla ve teknik üstünlükle mağlup olarak şampiyonaya veda etti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@