MHK'dan Ankaragücü'ne cevap

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK), Ankaragücü Kulübü tarafından kendilerine gönderilen ve ayrıntıları kamuoyu ile de paylaşılan yazılı metindeki yorum ve spekülasyonların gerçeklerle ilişkisi bulunmadığını açıkladı. MHK'dan yapılan yazılı açıkl

Spor 04.02.2009, 17:54
MHK'dan Ankaragücü'ne cevap
Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK), Ankaragücü Kulübü tarafından kendilerine gönderilen ve ayrıntıları kamuoyu ile de paylaşılan yazılı metindeki yorum ve spekülasyonların gerçeklerle ilişkisi bulunmadığını açıkladı.

MHK'dan yapılan yazılı açıklamada, ''Ankaragücü gibi 100. kuruluş yılını kutlamaya hazırlanan güzide bir kulüp tarafından, özellikle devre arasında verilen iyi niyet ve destek mesajlarına nazire yaparcasına kasıtlı yorumlar yapılması, bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır. Turkcell Süper Lig'de görev yapan 34 hakemi bölgecilik yapmakla suçlamak ve bu hakem atamalarını yapan kurulu, tüm objektif kriterleri göz ardı ederek sadece doğum yeri bilgilerine göre görev vermekle suçlamak, Ankaragücü'ne yakışmamaktadır.

Ankaragücü gibi Türk futbolunda köklü bir geçmişi olan kulübümüzün sorumlularını, sağduyulu olmaya davet ediyoruz. MHK, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hakem atamalarında uluslararası standartlarda ve hakemlik müessesine uygun davranışlar içinde, sadece sahadaki performansa göre hakem ataması yapmaya devam edecektir

Yorumlar (2)
OziloZ 12 yıl önce
Hakan Kutlu 3 puanları garantiymiş gibi konuşuyor. Kulüp de MHK'ya yazı yazıyor. Garip bir durum. Hakemleri baskı altına almak için mi diye insan düşünmeden edemiyor.
MURATTALHAKALYONCU 12 yıl önce
bence ankaragücünün tek sıkıntısı hakan kutlu.sanki ankara gücü tapulu malıdır hakan kutlunun.gelen hocalarada yönetime karşıda o türübünleriateşleyende hakan kutludur futbolculuk dönemindede aynıydı.bence türk futbolunun öncelikle bu tür insanlardan kurtarılmasıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@