7m

7m

hyundai

MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu istifa etti!

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ferhat Gündoğdu'nun görevinden istifa ettiği resmen açıklandı.

Spor 17.04.2022, 18:20
MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu istifa etti!

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ferhat Gündoğdu görevinden istifa etti

Sabri Çelik'in, Gündoğdu'nun yerine göreve geleceği kulislerde konuşuluyor.

İşte TFF'nin açıklaması;

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Dr. Ferhat Gündoğdu, MHK üyeleri ile birlikte Başkanımız Sayın Servet Yardımcı'ya istifasını sunmuştur.
 
Sayın Dr. Ferhat Gündoğdu ve kurul üyelerine katkıları için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz    
 
Ayrıca Merkez Hakem Kurulu'nun yeni başkan ve üyeleri belirlenerek en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.
 
Türkiye Futbol Federasyonu

NELER YAŞANMIŞTI?

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, Türk futbol tarihine geçecek bir karara imza atmış ve Süper Lig kadrosunda yer alan 11, A klasmanında yer alan 5, VAR’dan 1 hakem ile yollarını ayırdığını açıklamıştı.

Başında Cüneyt Çakır’ın da bulunduğu ihraç listesinde, yine FIFA kokartlı hakemlerden Ali Palabıyık, Abdülkadir Bitigen ile birlikte, deneyimli Fırat Aydınus, Hüseyin Göçek, Alper Ulusoy’un yanı sıra Bahattin Şimşek, Tugay Kaan Numanoğlu, Suat Arslanboğa, Mert Güzenge, Burak Şeker de yer almıştı

TAHKİM KURULU KARARI BOZMUŞTU

Tahkim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun aldığı bu kararı bozarken 18 hakem ve 3 gözlemciyi klasmanlarına iade etmişti.

MHK, Tahkim Kurulu'nun bu kararına rağmen Cüneyt Çakır ve diğer hakemlere Süper Lig'in geri kalan maçlarında görev vermemişti.

UILENBERG DE GÖREVİNDEN AYRILMIŞTI

Hakemlerle alınan kararlar sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg, TFF MHK Eğitim Danışmanlığı görevinden ayrılmıştı.

Uilenberg, 8 Mart tarihinde 13 hakemin maç yönetemeyeceği yönünde açıklanan kararın ardından MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu’ya kararı desteklemeyeceğini söylediğini dile getirerek, “Bu kararın alındığı gün Merkez Hakem Komitesi Başkanı Ferhat Gündoğdu’ya da böyle bir kararı, birçok hakemin kariyerini gerçek olgular ve açıklamalar olmadan öldüren bir kararı, desteklemeyeceğimi söyledim” ifadelerini kullanmıştı.


Yorumlar (3)
MURAT TEKİN 1 ay önce
2011 yılında haksızın, hırsızın, arsızın koruyucusu olanlar bu günkü karmaşanın sorumlularıdır. Alın size marka değeri.
GÜMÜŞHANELİ 1 ay önce
Yaşakşehir'in şampiyon yapıldığı sezona benzer film çevrilmeye devam ediyor. Trabzonsporun anasının ak sütü gibi helal şampiyonluğunu tescillememek adına tüm kozları oynuyorlar. Ama bu sefer başaramayacaklar. Bunlar tipik Bizans oyunlarıdır.
salih 1 ay önce
Bİ DENESİNLER

Gelişmelerden Haberdar Olun

@