Malouda'ya büyük ceza geliyor!

Sezon başında da Trabzonspor'dan ayrılmak isteyen Florent Malouda'ya yönetim, "bonservisini bedelsiz olarak vermeyi teklif etmiş" Fransız oyuncu ise kulübe jest yaptığını iddia ederek bir yıllık daha alacağı 2.5 milyon euro'dan vazgeçerek yıl sonuna kadar

Spor 20.08.2014, 13:07
Malouda'ya büyük ceza geliyor!

Sezon başında da Trabzonspor'dan ayrılmak isteyen Florent Malouda'ya yönetim, "bonservisini bedelsiz olarak vermeyi teklif etmiş" Fransız oyuncu ise kulübe jest yaptığını iddia ederek bir yıllık daha alacağı 2.5 milyon euro'dan vazgeçerek yıl sonuna kadar hesabına yatırılması gereken 1.6 milyon euro'nun ödenmesi ve bonservisinin de bedelsiz olarak kendisine verilmesi durumunda ayrılabileceğini yönetime iletmişti.

Hami Mandıralı'nın gidişinde de önemli rol oynayan Malouda, kendi dilini konuşan Vahid Halilhodzic'in gelişiyle yükselişe geçmiş idmanlarda da parmak ısırtmıştı. Fakat Rostov'un kasetlerinin izlenmesini protesto ederek başlayan krizde Boşnak hoca ile yumruk yumruğa gelmek Malouda'nın ipini çekti. Yönetim, Fransız oyuncuya kulüp tarihinin en yüksek cezasını kesecek.

Aslında sözleşmesinde "ceza"lara karşı koruma altında olan Malouda'nın hocasına el kaldırması ise bu hükmü geçersiz kıldı. Trabzonspor yönetimi olay mahallinde bulunan tüm futbolcuların ifadelerini alacak. Yönetim, Fransız oyuncunun da ifadesine başvuracak. Malouda'ya 100 ila 150 bin dolar arasında bir ceza kesecek.

Süresiz kadro dışı bırakılacak olan Fransız oyuncu tesislerde antrenör eşliğinde çalışacak. Menajeri şehre çağrılacak olan Malouda'ya kulüp bulması istenecek. Maaşını aylık 200 bin euro'luk taksitlerle alan Malouda'nın alacakları kulüp tarafından durdurulacak. Fransız oyuncunun ifadesi FIFA'ya da gönderilecek ve maaşının durdurulma nedeni ile Malouda'nın kulübe dava açma ihtimali de elinden alınacak.

Vahid Halilhodzic'in Rostov maçının kasetlerini izleme talebine olumsuz yanıt veren ve evine gitmek isteyen bunun üzerine hocasının kendisine sert tepki göstermesi ile Boşnak hocanın üzerine yürüyerek "el kaldıran" Florent Malouda'nın, karşı atağa kalktığı bildirildi. Malouda'nın, Halilhodzic'e kendisine küfür ettiği için el kaldırdığını söyleyerek Türk avukatını aradığı bildirildi.

Malouda; yönetimin olay mahallindeki tüm futbolculardan ve kendisinden ifade almak için harekete geçmesiyle kendisinin de avukatının da tavsiyesi ile takımdaki Fransızca bilen Serdar Gürler, Medjani, Belkalem, Constant ve Fatih Atik'i aradığı bildirildi. Malouda'nın, "bana küfür ettiğini siz de duydunuz. Mahkemeye giderek sizi şahit olarak göstereceğim" dediği öğrenildi.

Fransız oyuncunun olayla ilgili kendisine küfür ettiğini iddia ettiği Boşnak hocaya tazminat davası açacağı da gelen haberler arasında.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
ONUR KAYA 7 yıl önce
vahid de maluda da sorunlu, her ikisini de gönderin
adan altan 7 yıl önce
onur kaya sen gerçek TSlumusun.tartışılır.bu 1. 2 halil hoca TS için canınıu dişine taktı çalşıyor.maluda hatalarını maç kaseti izlerken ilk defamı gördü hayır.kendni göklere çıkarıyor ama üst üste 3 maç çıkaramamıyor.hoca onu adam yerine koyfdu biletini kesmedi.kesseydi bunlr olmazdı.maluda derhal takım bulunup satılmalıdr....
ONUR KAYA 7 yıl önce
adan altan - uzun süredir vahid hoca'nın sitemlerini dinliyoruz ve kendisine gelen teklifler de akla gelince burada huzursuz olduğu anlaşılıyordu. sitemlerinde haklı olmasına haklı ama süregelen bu sitemler sanki her an kaçabilecek izlenimi de yaratıyordu. bu son olayda kendisi de küfür ettiği ve bunu inkar da etmediği için tamam dedim ikisi de trabzon'da huzursuz ve bugünü bekliyorlardı! ancak bugün yaptığı basın toplantısı biraz olsun içimi rahatlattı, yine hedeflerinden ve takımın gerçeklerinden bahsetti ve çözümü zamana bıraktı, zamana bırakması demek de takımda kalacağı demek diye düşünüyorum artık. maluda'nın disiplinsizliği zaten su götürmez, çok şükür ki yanına bosingwa'yı getirdi de adam gördük.
adil türk 7 yıl önce
Beyefendiler- yan gel yat Osman -misali davranıyorlar.Aldığın para önce helal olacak.Bilmem onların dininde öyle bir şey varmı.?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@