banner539

banner526

banner533

banner513

Mahmut Aksu açıklama yaptı

Trabzonspor Mali Saymanı Mahmut Aksu, Zorlu Grand Otel'de bir açıklama yaptı.Aksu, "kulübümüzn gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurulun ardından medyada yer alan bazı değerlendirmeler üzerine belli başlı konular hakkında yönetim kurulumuz tarafından açıklama

Spor 28.12.2008, 10:52 10.09.2018, 11:50
Mahmut Aksu açıklama yaptı


Trabzonspor Mali Saymanı Mahmut Aksu, Zorlu Grand Otel'de bir açıklama yaptı.

Aksu, "kulübümüzn gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurulun ardından medyada yer alan bazı değerlendirmeler üzerine belli başlı konular hakkında yönetim kurulumuz tarafından açıklama yapmayı uygun gördük" dedi.

Aksu, "Kulübün borcu 75 trilyon borcu, 45 trilyonu uzun vadeli, 30 trilyona mayıs ayına kadar ihtiyacımız var" dedi.

"Başkanımız çok iyi çalıştı, para temin etme noktasında iyi çalıştı kendisine teşekkür ediyorum. Sermayeyi arıtırken yarışmacı kimliğini sürdürmeliyiz.. borcumuzu var ama ekstra gelirlerimizle çeviriyoruz, fazla sıkıntımız olacağını tahmin etmiyorum"

"20 trilyon naklen gelirimiz var bu seneden de 10 trilyon alacağımız 30 trilyon net gelirimiz var, HES projesi var, çimento fabrikasının orda çalışmalarımız olacak. İstanbul'da bir projemiz var, bunların yüzde 50'sini hayata geçirirsek sıkıntı yaşamayız"


 

"Gökhan saha içinde bilemeyiz ama bize saha dışında gelirini getirmiştir, 4 büyük takımdan olduğumuz için bu transferleri yapmamız gerekiyordu"

"Menajerlik ücretlerinden bahsediliyor biz futbolculardan çok menajerlere zaman ayırdık, menajerlere savaştık, Song ile yarım saatte anlaştık, menajeri ile 3 saatte anlaştık. Bütün transferlerde yüzde 5 rakamlı geçerlidir"

"İsaac sürpriz bir transfer oldu, İngiliz takımları yüklü miktarda para verdi ama biz bonservisi olmayan bir futbolcuyu aldık, İsaac gibi futbolcuyu bonservisi olmadan transfer ettik"

"Colman Ceyhun, Giray çok genç ve yıldız adayı,  Gökhan'dan çok beklentimiz var, 3 büyük takım Gökhanın peşindeydi. Biz 4 büyük takım olarak bu transferleri gerçekleştirdik. Yaptığımız transferlerle hata yapmadık, alamadığımız 1-2 futbolcu ile hata yaptık.  23 oyuncudan 11 tanesinden Trabzonspor yararlanıyor. Transferde fazlada yanıldığımızı düşünmüyorum"


“Biz bu transferleri yapmalıydık, Trabzonspor'un 3 senesini kurtarmamız gerekiyordu, biz transfer yaparken, kaynağı da yarattık, 18 milyon dolarlık TELEKOM geliri yarattık. Mevcut gelirlere güvenerek bu transferleri yapmadık, düşündüklerimizin hiç biri gerçekleşmese Trabzonspor sıkıntı yaşar.  Önümüzde çok işler var. Bizim Avrupa'daki derneklerimizin durumu çok kötü , onlara müdahale etmeliyiz. Kötü işlerde kullanılıyor”

"Adnan Demir'e teşekkür ediyorum, oyuncu olarak Yattara ve Sami onun oyuncusudur. Devre arasında büyük ihtimalle geri gönderilecek. Belçika ve Fransa'da bizi ülke ülke dolaştırmıştır ve bunları karşılıksız yapmıştır. Yattara dışında bir para almamıştır"

“Nuri bey iyi niyetiyle  bu kulübe hizmet etmiştir. Mali Genel kurulda Albayrak sözü veriyorum diyor, 2 milyon 500 Euroyu kulübe bağışlayacağım demişti. Nuri bey ile otururuz, konuşuruz, Trabzonsporun haklarını savunmuştur, sözünü yerine getirir”

 “Yusuf ile ilgili kulübüyle başkanıyla görüştük, Yusuf Trabzonspor şampiyonluk yaşadığını söyledi Ersun hoca onu istiyor.  Yönetim olarak Yusuf'u istiyoruz, 600-700 milyar ayırdık bir de futbolcu takası, değeri budur demiyorum, kaliteli futbolcudur, bu rakamlarda anlaşırsak Yusuf transferi gerçekleşir”


"11 Şubattan bugüne kadar Fanatik'te 1 haberim çıktı, arkadaşlar tarafından eleştiri aldık. Transfer konusunda fazla bir şey söyleyemeyeceğiz.Takip ettiğimiz oyuncu var, devre arasında yapılan transferlerin takıma katkısı çok azdır, Türkiye içinde adı geçen futbolcular ilgi alanımızdadır. Özer için hocamızda olabilir dedi. Ama Kulübü rakam bile belirtimedi"

“3 sene sonunda Trabzonspor borçsuz olabilir, şimdi bu paralar bulundu, ilerle bulunamazsa sıkıntı yaşar. Başkanımız zannetmiyorum ki kendi işinde bu kadar koşsun, yöneticilerimiz 12 saat mesaisini bu kulübe harcıyor”

“Birkaç transfer daha yapmalıydık, kamuoyundan çıkan haberlerden dolayı transfer yapamadık.  Şuanda Trabzon Karadenizspor'a göndermek istediğimiz futbolcular var, gitmek istemiyorlar, Bank Asya'da olmuş böyle problem yaşamayacaktık”

“İsaac'tan ikinci devrede hocamızın daha çok yararlanacağını düşünüyorum”

“Eski futbolcuları her dönem yıpratıyoruz, izleme komitesinde eski futbolculardan hepsi olacak diye bir şart yok. Özkan hoca çalışma ekibini kendisi kurmuştur.  Hocamız izleyip, raporunu verecek, transferde kararı yönetim kurulu verecek”

Yattara biz satmadık, Yattara ile ilgili devre arasında sezon sonunda teklif gelirse satabiliriz.

"Trabzonspor kasası bizim namusumuzdur, şerefimizdir,  Zafer Yelen konusunda spekülasyonlar var. Mali yapısı çok kontrollü ve sıkı denetimden geçer. Bu anlamda Trabzonspor kamuoyu, kulübün kasası emin ellerde. Trabzonspor'da bu dönem genç diye tabir ettiğimiz arkadaşlar diğer yönetimin içindedir"


 

Yorumlar (5)
Bilaloğlu 12 yıl önce
ya 18 yaşındayım bu güne kadar bu kadar güvendiğim bir yönetim görmedim.Hele Mahmut aksu bişe diyorsa kesin doğrudur adam el attığı hiç bir topçuyu kaçırmadı bide çok güzel meblalara aldı.Sonuna kadar arkandayız Ts her maç stadtayız
admylmz 12 yıl önce
ingiliz kulüpleri cok para verdi diyemi isaaci oynatmiyorsunuz,keske umutada cok para verseler...
vedabusesi 12 yıl önce
bakiyorum da lig basladi basliyali her hafta bir futbolcumuz taraftarimiz tarafindan dalda sallandiriliyor colman dediler,song.egemen.isaac.umut.gökhan.tayfun.cale

gibi diger futbolcularimiz elestirildi asildi resmen ama bu takim o begenmedigimiz futbolcularla suan zirvede ayrica begenmedigimiz umut sayesinde kacinci macini aldi bu takim hala daha neyi begenmiyorsunuz
wsw 12 yıl önce
Arkadaşlar sayın başkanımız vede yönetimdeki saygıdeger insanlar öncelikle sizleri tebrik ediyorum belki bu sene şampiyon olamayız ama o trabzonspor ruhunuun geriye geldigine bir taraftar olarak çok seviniyorum.Tabiki sayın Sadri Şener gecmişte oldugu gibi bu takım için yine güzel ve olumlu şeyler yapıyor ve yapmaya devam edecegindene hiç bir kuşkumuz yok ama tabiki hatalı transeferlerde olacak en azından geçmiş yönetimdeki gibi kayıplarımız yok bu takımdan satılan küstürülen bir çok kişi oldugun asla unutmayın biz şehir olarak gerek kendi evlatlarımız gerekte bu formayı sevgi ile taşımak isteyen herkes sahip çıkmalıyız taraftar olarak destegi eşit verip birin yada birilerin degil bütün takımı yıldız yapmalıyız.Eleştiri tabiki olacak fakat Gökhan Ünal konusunda trabzonsporun atıgın 28 göln 15'de payı olan bir adamı eleştiriyorken daha dikkatlı olmalıyız.Bence gökhan Ünal bu tkımda çok daha verimli olacak belki bu sene bu takım şanpiyon olamaz ama oluşan isketlete dikkat edersek önümüzdeki senelerde çok verimli bir trabzonspor olacak ara transefer dönemindeyiz bence çok fazla beklentimiz olmasın iki oyuncu yada üç oyuncu alıncak b.r Bursa'dan Yusuf olacak digeri ise büyük olasılıkla belçikadan adı duyulmamış bir sol kanat oyuncusu olacaktır.
TRABZONSPORtsts 12 yıl önce
Yattara bence satılmalı en son ankaragücü macında oynadı sonra yatıs yattara trabzonu dusunmuyo kendı futbolundan zevk almak istiyo trabzın kazanmıs yenılmıs onun için önemli diil taraftarda sürekli yattarayı şımartıyo ona verilen şans Isaac'a verilseydi Konya macında yaptığı gibi puan kaybettiğimiz çoğu maçı çevirebilirdi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@