"Maçı değil hakemi izleyin!"

TÜRKİYE Futbol Federasyonu eski yöneticisi Tahir Kıran, bu akşam oynanacak 2. yarının en önemli karşılaşması olan Fenerbahçe-Trabzonspor maçının hakemi Bünyamin Gezer ile ilgili çok sert uyarılarda bulundu. Kıran, “Bu hakem ilk yarıdaki Galatasaray-Trabzo

Spor 25.01.2009, 08:57

TÜRKİYE Futbol Federasyonu eski yöneticisi Tahir Kıran, bu akşam oynanacak 2. yarının en önemli karşılaşması olan Fenerbahçe-Trabzonspor maçının hakemi Bünyamin Gezer ile ilgili çok sert uyarılarda bulundu. Kıran, “Bu hakem ilk yarıdaki Galatasaray-Trabzonspor maçında Servet'in elle attığı golü vermişti. Aynı hakem Karşıyaka ile Çaykur Rizespor arasında oynanan maçı da katletmişti. Trabzonspor camiası müsabakayı değil, Bünyamin Gezer'in kararlarını takip etsin. Federasyon başkanı onu cezalandıracaktı. Acaba ne olmuştur da mükafatlandırmıştır” dedi.

Bu sezon hem Türkcell Süper Ligi, hem Bank Asya 1. Ligi, hem de 2. Ligde yaşanan hakem hataları birçok takımın canını yakarken, bundan en çok etkilenen kulüplerin başında Trabzonspor ile Çaykur Rizespor geliyordu. Hakem hatalarının artık isyan ettiren noktaya gelmişken ilk yarının bitmesi, Futbol Federasyonu'nun da imdadına yetişmişti. Fakat ikinci yarının başlamasıyla birlikte hakem atamaları kafaları yeniden karıştırırken, Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasını yönetecek olan Bünyamin Gezer ile ilgili de şok tepkiler dikkat çekmeye başladı. Bordo-Mavililer, Bünyamin Gezer konusunda sessiz kalırken, Futbol Federasyonu eski yöneticisi Rizeli Tahir Kıran, şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Kıran, 'Tam Türkiye maçı değil, Bünyamin Gezer'in kararlarını izlesin" dedi.

'Hakeme Lütfen Dikkat Edilsin'

Tahir Kıran bu akşam oynanacak olan ikinci yarının en önemli karşılaşması olarak kabul edilen Fenerbahçe-Trabzonspor maçının hakemi Bünyamin Gezer ile ilgili çok sert uyarılarda bulunurken tüm Türkiye'nin bu maçın hakemini izlemesini istedi. Futbol Federasyonu eski yöneticisi Tahir Kıran, "Bünyamin Gezer ilk yarıdaki Galatasaray-Trabzonspor maçında Servet'in elle attığı golü vermişti. O maçta Galatasaray'ı okşayan kararlara imza atmıştı. Yine aynı hakem Karşıyaka ile Çaykur Rizespor arasında oynanan maçı da katletmişti. Rizespor'u adeta doğramıştı. Rakip takıma olmayan bir pozisyonda penaltı yaratmıştı. Karşıyaka'yı koruyan hakem olarak da gündeme gelmişti. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgerer'in de İzmirli olduğunu unutmamak gerekir" şeklinde konuştu.

Özgener, Çakır'a Dert Yanmış

Kıran suçlamalarını sürdürürken de, "Herkes Bünyamin Gezer'in dinlendirilmesini bekliyordu. Ne hikmetse bir maç bile dinlendirilmeden ligin en kritik maçında görevlendiriliyor. Bu Federasyon bitmiştir. Tüm Türkiye bu maçı değil, Bünyamin Gezer'i izlesin. Trabzonspor'u ince ince nasıl kıyacağını görsün" diyerek eleştirilerini sıraladı. Öte yandan Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in ilk yarıda oynanan Karşıyaka-Rizespor maçından sonra hakemle ilgili olarak kendisine yakınan dönemin Çaykur Rizespor başkanı Kadir Çakır'a, "Karşıyaka maçında Bünyamin Gezer kararlarında abartılı davrandı. Beni hayal kırıklığına uğrattı. O bu yönetiminin bedelini mutlaka ödeyecek" dediği iddia edildi. Tüm bunlara rağmen Gezer'in, Fenerbahçe-Trabzonspor maçında görevlendirilmesi kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Yorumlar (1)
sonosmanlitorunu 12 yıl önce
bugüngü macin hakemine ben suc bulmam bizi kiysabile .yegane suclu SATRI SENER VE KURMAYLARITIR ne yazikki beyefendilerden hic bir aciklama yok .tff onlari kabuguna sokmus susun konusmayin yoksa sizin kulaginizi cekerim zavallilar diye onlari susturmus

Gelişmelerden Haberdar Olun

@