Maç tekrar edilmeli

Kalemci, yaptığı açıklamada, karşılaşmada, oyun kurallarının 12. maddesinin 7. bendinde "2 ihtar alan oyuncu ihraç edilir" kuralının ihlal edildiğini savunarak, "Yapılan hatanın düzeltilmesi için öncelikle Futbol Federasyonu nezdinde gerekli başvuruları y

Spor 03.12.2008, 16:32
Maç tekrar edilmeli
Kalemci, yaptığı açıklamada, karşılaşmada, oyun kurallarının 12. maddesinin 7. bendinde "2 ihtar alan oyuncu ihraç edilir" kuralının ihlal edildiğini savunarak, "Yapılan hatanın düzeltilmesi için öncelikle Futbol Federasyonu nezdinde gerekli başvuruları yaptık. Sonuç alamamamız durumunda uluslararası düzeyde girişimlerde bulunacağız, konuyu FIFA ve UEFA'ya kadar götüreceğiz" diye konuştu.

Karşılaşmada, yanlış futbolcuya kart gösterdiğini raporuna yansıtmayan maçın hakemi Süleyman Abay'a da tepki gösteren Turgay Kalemci, Süleyman Abay'ın, raporuna özgür iradesiyle doğruyu yazmasını beklediğini, ancak bütün Türkiye'nin gördüğü hatayı Süleyman Abay'ın raporuna yansıtmamasıyla hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

"Süleyman Abay hatayı raporuna yansıtmalıydı ve hakem hatası mı, kural hatası mı sonra da buna Futbol Federasyonu'nun yetkili kurulları karar vermeliydi" diyen Kalemci, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Teli'ye verilen ilk sarı kartı yok sayan kararının doğru olduğunu belirtti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@