Ligler ne zaman başlayacak? TFF başkanı konuştu

TFF Başkanı Özdemir: Hedefimiz liglerimizin en kısa zamanda başlaması

Ligler ne zaman başlayacak? TFF başkanı konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir, liglerin ertelenme kararının ardından açıklama yaptı.

Liglerin seyircili dönmesi için çalışma yaptıklarını belirten Özdemir, "Türk futboluna, Türk sporuna yön çizecek önemli kararlar almış durumdayız. Liglerimizi erteliyoruz. Tarih, yapacağımız çalışmalar sonucunda belli olacak. Hedefimiz, en kısa sürede tekrar liglerimizin başlaması, hem de seyircili maçlarla dönmek istiyoruz. Takvimi, Türkiye'nin olumlu gidişini de gözleyerek belirleyip, paylaşacağız. Niyetimiz 27 Haziran'a kadar seyircili bir şekilde liglerimizi tamamlamak." ifadelerini kullandı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş kısa bir süre önce ""Dünya ayakta, insan sağlığı önemli. Takvim yeniden yapılır. Örneğin, Haziran ayı boş, o süreçte ligler tamamlanabilir" açıklamasını yapmıştı.

HİDAYET TÜRKOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Devlet olarak bu zaman kadar atılmış adımlar bizleri çok mutlu etti. Sayın Bakanımıza teşekkür ederiz. Dünya olarak zorlu bir günden geçiyoruz. Sporcularıların çekincelerini, kaygılarımızı her zaman Bakanımıza bildiriyorduk. Alınan bu karar, herkesi mutlu etmiştir. Bundan sonra alacağımız tedbirleri görüştük. Hijyen konusunda federasyonlar olarak gerekenleri yapacağız. Federasyonlar olarak, sporculardan, antrenörlerden, hakemlerden isteklerimiz farklı olacak. Kendilerine iyi bakmalarını isteyeceğiz.

MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ'IN AÇIKLAMALARI

Türk sporu için en iyi kararı tartıştık. Federasyonların görüşlerine Bakanımız önem verdi. Kendisine teşekkür ederiz. Türk sporu için hayırlı olsun. Bu alınan karar, burada bırakılmamalı. Voleybol branşı olarak zor bir süreçteyiz. Olimpiyat hazırlığı bizim için çok önemli, birçok organizasyon ertelendi. Planlı ve programlı ilerlememiz gerekiyor. Bunu kulüplerimizle yapacağız.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 18:12
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozkurt Hoca
Bozkurt Hoca - 2 hafta Önce

Sorumluluk sahibi bir kişiye yakışıyormu bu sözler.Türkiyede futbolun en üst derece yetkilisi “çalışma başlatacaklarmış yok efendim seyircili oynatacaklarmış”.Beyinsiz 8 hafta var.Dönem sonu sözleşmesi bitecek olanlar var.Nasıl olacak kazma suratlı ?

yasar
yasar @Bozkurt Hoca - 2 hafta Önce

niyet futbolcu sağlığını korumak filan değil, tek amaç ekonomi/ para.

BenDeniz
BenDeniz - 2 hafta Önce

O zaman seyircisiz oynanan maçlar da tekrarlansın. Başakşehir seyirciyle oynasaydık bizden puan mı alacaktı?

Nevzat
Nevzat - 2 hafta Önce

Senmi plan yapacaksın sensin orta bir piyon göksal Gümüşdağ ne derse onu yabacaksın

Ali can dürüst
Ali can dürüst - 2 hafta Önce

Sonuçta galatasarayın dedigi oldu?'

Temel
Temel - 2 hafta Önce

Trabzonun onemli maci bitti. Hedefe ukasildi. Seyircisiz oynandi. Simdi cimbom sampuyonluk sarkilari soylüyor FB yardimuyla. Gecmis olsun Trabzon

yeniaylı
yeniaylı - 2 hafta Önce

o zaman gecen haftaki maçlarda tekrarlansın.biz seyirci ile maçı alırdık.gecen hafta seyircisiz oynayanlara haksızlık.eğer maçlar seyircili oynanacaksa ilk maçlar seyircisiz oynanmalıdır.

Hasan
Hasan - 2 hafta Önce

Taraftar yay gibi gergin. Hepimiz rahatsızız. Ya bu hakemlerini düzeltirsin ya da olacak kötü şeylerin sorumlusu olursun. Adaletin olmadığı yerde terör olur, pislik olur.

SIRADAKİ HABER