banner556

Ligler ne zaman başlayacak? TFF başkanı konuştu

TFF Başkanı Özdemir: Hedefimiz liglerimizin en kısa zamanda başlaması

Spor 19.03.2020, 17:21 19.03.2020, 18:12
Ligler ne zaman başlayacak? TFF başkanı konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir, liglerin ertelenme kararının ardından açıklama yaptı.

Liglerin seyircili dönmesi için çalışma yaptıklarını belirten Özdemir, "Türk futboluna, Türk sporuna yön çizecek önemli kararlar almış durumdayız. Liglerimizi erteliyoruz. Tarih, yapacağımız çalışmalar sonucunda belli olacak. Hedefimiz, en kısa sürede tekrar liglerimizin başlaması, hem de seyircili maçlarla dönmek istiyoruz. Takvimi, Türkiye'nin olumlu gidişini de gözleyerek belirleyip, paylaşacağız. Niyetimiz 27 Haziran'a kadar seyircili bir şekilde liglerimizi tamamlamak." ifadelerini kullandı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş kısa bir süre önce ""Dünya ayakta, insan sağlığı önemli. Takvim yeniden yapılır. Örneğin, Haziran ayı boş, o süreçte ligler tamamlanabilir" açıklamasını yapmıştı.

HİDAYET TÜRKOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Devlet olarak bu zaman kadar atılmış adımlar bizleri çok mutlu etti. Sayın Bakanımıza teşekkür ederiz. Dünya olarak zorlu bir günden geçiyoruz. Sporcularıların çekincelerini, kaygılarımızı her zaman Bakanımıza bildiriyorduk. Alınan bu karar, herkesi mutlu etmiştir. Bundan sonra alacağımız tedbirleri görüştük. Hijyen konusunda federasyonlar olarak gerekenleri yapacağız. Federasyonlar olarak, sporculardan, antrenörlerden, hakemlerden isteklerimiz farklı olacak. Kendilerine iyi bakmalarını isteyeceğiz.

MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ'IN AÇIKLAMALARI

Türk sporu için en iyi kararı tartıştık. Federasyonların görüşlerine Bakanımız önem verdi. Kendisine teşekkür ederiz. Türk sporu için hayırlı olsun. Bu alınan karar, burada bırakılmamalı. Voleybol branşı olarak zor bir süreçteyiz. Olimpiyat hazırlığı bizim için çok önemli, birçok organizasyon ertelendi. Planlı ve programlı ilerlememiz gerekiyor. Bunu kulüplerimizle yapacağız.

Yorumlar (8)
Bozkurt Hoca 11 ay önce
Sorumluluk sahibi bir kişiye yakışıyormu bu sözler.Türkiyede futbolun en üst derece yetkilisi “çalışma başlatacaklarmış yok efendim seyircili oynatacaklarmış”.Beyinsiz 8 hafta var.Dönem sonu sözleşmesi bitecek olanlar var.Nasıl olacak kazma suratlı ?
yasar 11 ay önce
niyet futbolcu sağlığını korumak filan değil, tek amaç ekonomi/ para.
BenDeniz 11 ay önce
O zaman seyircisiz oynanan maçlar da tekrarlansın. Başakşehir seyirciyle oynasaydık bizden puan mı alacaktı?
Nevzat 11 ay önce
Senmi plan yapacaksın sensin orta bir piyon göksal Gümüşdağ ne derse onu yabacaksın
Ali can dürüst 11 ay önce
Sonuçta galatasarayın dedigi oldu?'
Temel 11 ay önce
Trabzonun onemli maci bitti. Hedefe ukasildi. Seyircisiz oynandi. Simdi cimbom sampuyonluk sarkilari soylüyor FB yardimuyla. Gecmis olsun Trabzon
yeniaylı 11 ay önce
o zaman gecen haftaki maçlarda tekrarlansın.biz seyirci ile maçı alırdık.gecen hafta seyircisiz oynayanlara haksızlık.eğer maçlar seyircili oynanacaksa ilk maçlar seyircisiz oynanmalıdır.
Hasan 11 ay önce
Taraftar yay gibi gergin. Hepimiz rahatsızız. Ya bu hakemlerini düzeltirsin ya da olacak kötü şeylerin sorumlusu olursun. Adaletin olmadığı yerde terör olur, pislik olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@