banner556

Ligler ertelenecek mi? TFF Başkanı açıkladı

TFF Başkanı maçların seyircisiz olarak oynanmaya devam edeceğini söyledi.

Spor 17.03.2020, 18:19 17.03.2020, 18:29
Ligler ertelenecek mi? TFF Başkanı açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA'nın 55 üye ülkeyle birlikte gerçekleştireceği telekonferansın ardından resmi açıklama yaptı

NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI

"UEFA Başkanı Ceferin, EURO 2020, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi ile ilgili bize sunum yaptı. Ana nedeni, EURO 2020'nin bir yıl ertelenmesiydi. Eğer işler yolunda gitseydi, EURO2020 12 Haziran'da İtalya'nın başkenti Roma'da İtalya-Türkiye maçıyla başlayacaktı. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu maçların 11 Haziran-11 Temmuz 20212 tarihlerinde yapılma kararı alındı. TFF olarak biz de bu karara destek verdiğimizi söyledik.

HAZİRAN'A KADAR TÜM LİGLER BİTMELİ

Ayrıca UEFA üyesi ülkelerin Mart ayı sonunda hazırlık maçları vardı. Bu maçların da Haziran 2020'de oynanma kararı alındı. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi için ise hazırlanan senaryoları bize sundular. haziran sonuna kadar tüm liglerin ve organizasyonların bitirilmesi için gayret gösterilmesi gerektiğini açıkladılar. Haziran sonu itibariyle liglerin tamamının sonlanması arzulanmaktadır.

ERTELEME YOK, SEYİRCİSİZ DEVAM

Türkiye'de alınan karar neyse devam edecek. Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynamaya devam edeceğiz. Her dakika durum değişebilir. Çok aklı başında olan, çok iyi planlama yapan bir Sağlık Bakanımız ve bir bilim kurulumuz var. Her şarttaki durumda, Türkiye'yi en az etkileyecek kararları alıyorlar. Bizim onlarla sürekli mesaimiz var. Ukrayna oynamaya devam etmektedir ama onlar da karar alabilir. Biz Türkiye'yiz, çok sağlıklı karar alıyorlar. Şu anda en az etkilenen ülke, Türkiye'dir. Cumhurbaşkanlığı açıklama yaptı, sokağa çıkmama gibi bir kararımız da yoktur.

Yorumlar (10)
Ersin 11 ay önce
Bu adamın ve göksel gümüş dağın tipini görünce aklıma şike ve sahtakar hırsız bir tip görüyor gibiyim sizce nasıl
çaykaralı 11 ay önce
galatasaray lider olsun 2 hafta sonra o zaman ligi tecil edersiniz şampiyon yaparsınız
OFFLi 11 ay önce
Seyircisiz oynanacağına ligi bitirin lider kimse şampiyon olsun (Aaaaa Tesadüfe bak lider TrabzonSpor :D)
Tahsin 11 ay önce
Ligde eğer Başakşehir veya Galatasaray lider olsaydı ligleri erteleyip, beklemeye geçeceklerdi, Trabzonspor lider olduğu müddetçe oynatacaklar, futbolcular ve teknik heyet insan Değil mi, onların aileleri yokmu, bir an önce bu hatadan dönün, görün bakın eğer Başakşehşr liderliğe yükselirse ligler ertelenecek, ucuz hesaplar var, insan hayatı hiçe sayılıyor
Metin 11 ay önce
Kahvelerde kapalı nerede maç izlenecek
Hasan 11 ay önce
Tiyatro da son perdeler oynanmalı.
usta 11 ay önce
ukrayna az önce ligleri erteledi. bakalım ne kadar dayanacaksın fb li başkan.
Hasan 11 ay önce
Ayar çekmeye devam isnan kılıklı öahkumşar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@