banner526

banner533

banner513

Lig'in ilk skandalı Sivasspor'dan

Geçtiğimiz sezonki Trabzonspor – Beşiktaş karşılaşmasında yaşanan ve son günlerde çok konuşulan “esame listesi” hatasının bir benzeri bu sezon da yaşandı.  Turkcell Süper Lig'in 3. haftasında oynanan ve ev sahibi ekibin 3-1 kazandığı Sivasspor – Bursaspor

Spor 21.09.2008, 21:36
Lig'in ilk skandalı Sivasspor'dan

Geçtiğimiz sezonki Trabzonspor – Beşiktaş karşılaşmasında yaşanan ve son günlerde çok konuşulan “esame listesi” hatasının bir benzeri bu sezon da yaşandı. 

Turkcell Süper Lig'in 3. haftasında oynanan ve ev sahibi ekibin 3-1 kazandığı Sivasspor – Bursaspor karşılaşmasında Sivasspor'un esame listesinde kurallara uygun olmayan bir oyuncunun bulunduğunun Federasyon yetkililerince tespit edildiği öğrenildi.

Aldığımız bilgilere göre Salı günü toplanacak olan PFDK, Sivasspor'a bu durumdan dolayı hükmen mağlubiyet cezası verecek ve bahsi geçen karşılaşmada Bursaspor 3-0 hükmen galip sayılacak.

 

Sivasspor geçtiğimiz sezonun ilk maçında Avni Aker de oynanan maçta Trabzonspor 1-0 galip iken Sivassporlu oyuncuların tahriki nedeniyle çıkan olaylar sonucu maç yarıda kalmıştı. Futbol Federasyonu Trabzonspor'u bu maçta 3 -0 hükmen mağlup sayarken sahasınıda kapatmıştı.

Yorumlar (15)
ziyaorhan 12 yıl önce
bu dünya etme bulma dünyası geçen sene biz bu sene siz hüsran olucaksınız
yoco 12 yıl önce
berabereyken deil.. sivas yendiginde yapın onu..!
senal 12 yıl önce
gecen sene sıvas hak etmedıgı puanı aldıı sımdıı ayn duruma dustuu buna allahın adaletın baska bırsey denılmez
Taşkent 12 yıl önce
EEEEyyyy yığıdolar haram yediniz ahh aldınız. gelin tövbe edin,Allahu Tealanın gazabından kurtulamazssınız...
Semihh 12 yıl önce
zaten sivas bursa yı yenmişti yani sivas ın 3 puan uçtu gitti

oooooooohhhhhhhhhhhhhhhh ne iyyi oldu bu işte
oflee 12 yıl önce
gecen sene bızı katletmıstınız.kazandıgımız 3 puanımızı almıstınız.smd Allah ıste adına kurban oldugum nasıl werıyo hakkı hakedene.daha durun bu sadece baslangız daha mılyonlarca trabzonsporlunun ahını almanın bedelını odemedınız!!!
aslanyavrusu 12 yıl önce
iki mesele var bence: 1-) bu esame verme işi çok zor bir iş ki koskoca beşiktaş ve sivassporun başına geliyor. hem de puan silme cezası varken bu suçun. kim ister ki böyle bir durumu. sen günlerce antrenman yap, dakikalarca sahada kazanmak için ter dök sonra da ufak bir esame hatası yüzünden tüm emekler heba olsun. bu zor işi Allah kimsenin, özellikle sevdamızın (TS)başına vermesin. çünkü bize yakışan bu kupayı alnımızın teriyle almaktır. ki başımız dik gezelim.

2-) geçen sene buna benzer bir hadise bizim başımıza geldiğinde biz, bize gülenlere gıcık kapmış, diş bilemiştik. şimdi ise başkalarının başına geldiğinde biz de onlara gülüyoruz. e dolayısıyla şimdi de onlar bize gıcık kapacak ve diş bileyecekler. bu davranış holiganlığın kapısını açacaktır. o zaman biz hep bu tufalara düşeriz. "Kendine yapılmasını istemediğin bir davranışı sen de başkasına yapma" sözü bir Hadis-i Şeriftir. Ama Bu dini bir davranış olmasından ziyade aslında ahlaki bir tutumdur. Yani biz TS liler olarak bize gelen takımları eline çiçek verip karşılamalı, kalesine gol doldurup uğurlamalıyız. Başlarına böyle bir durum gelince de geçmiş olsun demeliyiz. Ama anlayacaksa da onlar anlamalı yaptıkları yanlışları. anlamayacaklarsa da umrumuzda olmamalı. çünkü biz TS liyiz ve her zaman büyüğüz. Saygılarımla...
teba 12 yıl önce
trabzonumuzun hakkını yiyenler hayatda yüzü gülmüyo neden bilmem.'yaklaşma toz olursun gecme pişman olursun'
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@