7m


7m

hyundai

Levent Kızıl maçı yorumladı

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, 2010 Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde Belçika ile 1-1 berabere kaldıkları maçta daha iyi futbol beklediğini, ama bunun olmadığını söyledi. Kızıl, yaptığı açıklamada, maçta n

Spor 11.09.2008, 16:11
Levent Kızıl maçı yorumladı

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, 2010 Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde Belçika ile 1-1 berabere kaldıkları maçta daha iyi futbol beklediğini, ama bunun olmadığını söyledi.


Kızıl, yaptığı açıklamada, maçta normal şartlarda Belçika'yı yenmeleri gerektiğini belirterek, ''Belçika karşısında iyi oynayacağımızı düşünüyordum, ama olmadı'' dedi.

Planları kazanma yönünde yaptıklarını ifade eden Kızıl, ''Çeşitli şansızlıklar yaşadık. Aurelio ile Hakan Balta'nın sakatlıkları vardı. Tuncay da maç içinde sakatlandı. Tabii bunlar mazeret olamaz. İki puan kaybettik. Ama Belçika'yı ikinci maçta mutlaka yeneceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hedefimiz 4 maçta 12 puandı. Ama ben daha önce de grubumuzun ilginç olduğunu söylemiştim. Teknik direktörümüze ve takımımıza güveniyoruz. Türkiye bu gruptan mutlaka çıkacak'' diye konuştu.

-VANDEREYCKEN'İN HAREKETLERİ-

Kızıl, dünkü maçta Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile Belçika Teknik Direktörü Rene Vandereycken arasında yaşanan gerginliğin ardından Terim'in UEFA gözlemcisi tarafından ifadesinin alındığı yönündeki haberleri yalanladı.

Böyle bir olayın yaşanmadığını ifade eden milli takımlar sorumlusu, ''Maçtan sonra normal olarak federasyon yönetimi olarak hem gözlemcileri, hem de hakemleri ziyaret ettik. Ayrıca Vandereycken'in hareketleri konusunda Futbol Federasyonu olarak maçın görüntülerini gözlemciye vereceğiz'' dedi.

-EMRE-GÖKDENİZ KAVGASI İDDİALARI-

Levent Kızıl, milli oyuncular Emre Belözoğlu ile Gökdeniz Karadeniz arasında kavga çıktığı yönündeki haberi de yalanlayarak, şunları söyledi:

''Bu iddia ipe sapa gelmez bir iddiadır. Bizim olduğumuz yerde, Fatih Terim'in olduğu yerde böyle olaylar yaşanmaz. Bu milli takım 45 gün Avrupa'da kaldı. Bu sürede bir şey olmadı da şimdi mi olacak? Buradaki konu bazı oyuncular sinemaya gitmek istiyor, bazıları gitmek istemiyor. Konu 'Gidelim mi, gitmeyelim mi' durumudur. Bir internet sitesinden alınarak bu tür iddialar haber yapılıyor. Fatih Terim'in olduğu yerde böyle şeyler olmaz.''


Yorumlar (2)
nuri cebiroglu 14 yıl önce
fatıh terımın avrupada şans yanındaydı fıtbolun f sını oynamadan 4.olduk hangı taktıgı var dökülen bır emreye 90 dakıka sabredeceksın çağları alacaksın mevlütü alacaksın gökhan ünala ne mazeret uydurdu ben trabzonsporlu futbolcuların mıllı takımda oynamalarını istıyordum şimdi istemıyorum nasılsa 3 büyükten kuruyor bu takıı çağları oynatması göstermelıkte hıncal uluç tepkı verdı bunu yaptı.terım nezamankı işler bozuk gıder guruptan çıkamayacagımızı anlar o zaman sarılır trabzona o zamanda sür eşeği niğdeye derler kusura bakma o mıllı akımı tüm halkın mıllı takımı olraka degıl 3 büyük takımın takımı gıbı görüyorsun,kazanamadıgımıza fazla üzülmüyorum.trabzondan oynatma tamam ehmet topuz yıldıray fatıh tekke den o takımda oynayan bır tek ıyı futbolcu söyleyın allah aşkına.
koksalaygun 14 yıl önce
Levent Kızıl makam mevki hayranı bir şahsiyet.Ulusoy federasyonunu yıkmak için neler yaotığını herkes biliyor.Şimdi de milli takımın başarısını düşünmüyor.Her şeyi kendisi için düşünüyor.İstediklerini de yapıyor.Bu yıl Bursa maçlarını yakından izleyin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@