Kurul 15 taraftara ceza verdi

Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada, 5149 sayılı spor müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna göre Hüseyin Avni Aker Stadı'nda, Yavuz Selim Suni Çim Sahası'nda, 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'nda, Haluk Ulusoy Kamp ve Eğitim Tesi

Spor 19.12.2008, 15:01
Kurul 15 taraftara ceza verdi

Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada, 5149 sayılı spor müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna göre Hüseyin Avni Aker Stadı'nda, Yavuz Selim Suni Çim Sahası'nda, 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'nda, Haluk Ulusoy Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde oynanan profesyonel branşlardaki futbol, basketbol ile amatör futbol müsabakalarında meydana gelen olaylara ilişkin 5 taraftara 6 ay spor müsabakalarından men olmak üzere toplam 15 taraftara ceza verildiği bildirildi.

Spor müsabakalarını yapıldığı alana ateşli silahla girme ve kargaşa çıkartma suçlarından 3 kişiye 6 ay spor müsabakalarını seyirden men ve bin 500'er YTL idari para cezası, sahaya yabancı madde atma suçundan 1 kişiye 6 ay spor müsabakalarını seyirden men ve bin 500 YTL idari para cezası, meşale yakma suçundan 1 kişiye 6 ay spor müsabakalarını seyirden men ve bin 500 YTL idari para cezası olmak üzere toplam 5 taraftara spor müsabakalarından men cezası verildiği belirtildi.

Müsabakada görevli hakemlere küfür etme suçundan 4 kişiye biner YTL idari para cezası, görevli memura mukavemet ve hakaret suçundan 1 kişiye bin YTL idari para cezası, müsabaka öncesinde kargaşa ve taşkınlık çıkartarak görevli memurlara küfür etme suçundan 4 kişiye biner YTL idari para cezası, müsabaka bitiminde futbolculardan forma almak için müsabaka alanına giren 1 kişiye ise bin YTL idari para cezası verildiği de kaydedildi. Böylelikle 15 taraftara toplam 17 bin 500 YTL, para cezası verildi.

Trabzon'da 1. Amatör Küme'de Yolspor ile Yalıncakspor arasında Haluk Ulusoy Kamp Eğitim Merkezi'nde yapılan maç sırasında çıkan olayda havaya silahla ateş edilmesi sonucu 1 kişi hafif biçimde yaralanmıştı. Bu olayla ilgili 3 kişiye 6 ay spor müsabakalarından men ve bin 500'er YTL para cezası verilmiş oldu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
casa 13 yıl önce
Cezayı hakedene müeyyide uygulanmazsa haksızlık boyutu artarak devam eder ve kronikleşir.Para cezası ve müsabakaları izlemeden men cezası eksiksiz takip ederek uygulamada hiç geri durulmamalıdır.Bu tür uygulamanın yetkililerce kamuoyuna duyurulması taşkınlıkların da önüne geçileçektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@