"Kulüplerin tümü hemfikir"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Fenerbahç'nin bayan taraftarlı maçını, terör olaylarını ve futbolu değerlendirdi.Kılıç şunları söyledi: "Küfürlü tezahüratlar geldiğini sosyal medyadan öğrendim. Bence araya karışan erkeklerin işidir. Kadınların böyle bir

"Kulüplerin tümü hemfikir"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Fenerbahç'nin bayan taraftarlı maçını, terör olaylarını ve futbolu değerlendirdi.

Kılıç şunları söyledi: "Küfürlü tezahüratlar geldiğini sosyal medyadan öğrendim. Bence araya karışan erkeklerin işidir. Kadınların böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Küfürlü bölümler olduysa yine araya karışan erkeklerden gelmiştir. Her şeye rağmen kadınların o stadı doldurması takdire şayan bir durumdur. Kadınların statlara gidişini teşvik etmek lazım."

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın açıklamalarından dikkat çeken bölümler şöyle:

OLİMPİYAT STADI TFF'YE
-Olimpiyat Stadyumunu Futbol Federasyonu’na devretmeye planlıyoruz. TFF’nin merkezini buraya taşımak istiyoruz. Stadın sahipliği meselesini de böyle çözmek istiyoruz

-Olimpiyatlar için çok iddialı bir aday ülkeyiz.

-Antalya’ya yeni bir stadyum yapacağız.

'FORMULA 1'DEN VAZGEÇTİK'
-Formula 1 organizasyonundan tamamen vazgeçtik. Çünkü Türkiye’nin sportif kurumları oynanacak kurumlar değil. Türkiye’yi Bahrayn’le Moskova’yla tehdit edemezler.

SPORDA ŞİDDET YASASI
-Kulüplerin tümü Sporda Şiddet Yasası’nda değişiklik konusunda hemfikir. Bize gelirlerse, biz de üzerimize düşeni yapacağız.

ÖĞRENCİ YURTLARI
-260 bin öğrencimizi Yurt-Kur bünyesindeki yurtlara yerleştirmek niyetindeyiz. Şu an Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun doluluk oranı %99.

-Bu yıl 40 bin öğrencimize daha yurtlarda barınma imkânı sağlayacağız.

-Yurtlarda kalan her öğrencimize, her ay 150 TL yemek yardımı yapıyoruz.

-Burs ve yemek yardımıyla birlikte öğrencilerimize ayda 390 TL veriyoruz.

-Yurtlarda öğrencilerimiz için liderlik okulları açacağız.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler