7m


7m

hyundai

Kulüpler Birliği, yabancı sınırına karşı çıktı!

Kulüpler Birliği, yabancı sınırını kabul etmedi

Spor 02.06.2021, 23:36
Kulüpler Birliği, yabancı sınırına karşı çıktı!

Kulüpler Birliği, TFF'nin yabancı sınırı ve ligin kademeli olarak 18 takıma düşürülmesi kararına karşı olduklarını açıkladı.

Kulüpler Birliği'nden yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yabancı sayısı ve küme düşme statüsüyle alakalı açıklanan kararlar öncesinde; Kulüpler Birliği Vakfı'nın görüşleri yönünde hareket edileceği tarafımıza bildirilmesine rağmen taleplerimizden tamamen farklı yönde kararların çıkmasını şaşkınlıkla karşılamaktayız. Bu olay, Türkiye Futbol Federasyonu'na duyduğumuz güven müessesini zedelemiştir Kulüplerimizin olumsuz yaklaştığı, istişare edilenin tam tersi yönde alınan bu iki karar kulüplerimiz tarafından kabul edilmemektedir. Acilen toplanan Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu, Salı günü Süper Lig kulüplerimizin tamamının katılacağı bir toplantı organize etmeye karar vererek gerekli girişimlere başlamıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Süper Lig'de kademeli olarak uygulanacak olan yeni yabancı kuralı;

2021-2022, 8+6
2022-2023, 7+5
2023-2024, 6+4


Yorumlar (6)
Genco61 1 yıl önce
Çok geç alınmış Bi karar, yabancı sayısını arttırmak tamamen 3 kız kardeşlerin menfaati için, ülke futbolunun gelişimi için yabancı sayısı düşürülmelidir.
Alemdar 1 yıl önce
Iyide eskiden iki veya uc yabanci kurali varkende onlar sampiyon oluyordular demekki yabanci sayisinin artirilmasi onlarla alakali deyilmis
Ali 1 yıl önce
Türk oyuncular sadece yerlimalı haftasında oynasın olsun bitsin ama futbol bitti ülkemizde
Tarık Selim 1 yıl önce
Yabancı sayısı artarsa Türk futbolcu yetişmez mantığı çok saçma. İnanmayan Türkiye'de yetişip yurtdışına giden oyuncu sayısına balsın. Eskiden mi fazlaydı şimdi mi fazla. Yabancı sınırsız da olsa Uğurcan oynar.
Ercan 1 yıl önce
FeNerasyon mu Federasyon mu göreceğiz Türk futbolunu kim yönetiyor diye. İhracat yapmak için insanların imanı gevrerken 3 kız kardeş bir adama 3-5 milyon avro yıllık para verecek. 11 tane yabancı mı olur Allahaşkına?
Görünen köy 1 yıl önce
Bir yanlışlık oldu diyerek Kamil Ahmet i geri çağıralım! Trabzon dan tatil için ayrılmadı ise göndermiyelim! Şu an çok ihtiyacımız var!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@