7m

uzungöl yayla otel

Kişilerle kurumları ayırın!

-haber61.net-Tatil edilen Trabzonspor – Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar ülke gündemine oturdu.İstanbul basını yakaladığı bu fırsatı iyi değerlendirirken olayların tamamını Trabzon ve Trabzonspor’un üzerine yıktı. Ancak olayların arka planında Türkiye’d

Spor 11.03.2014, 17:27
Kişilerle kurumları ayırın!

-haber61.net-

Tatil edilen Trabzonspor – Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar ülke gündemine oturdu.

İstanbul basını yakaladığı bu fırsatı iyi değerlendirirken olayların tamamını Trabzon ve Trabzonspor’un üzerine yıktı. Ancak olayların arka planında Türkiye’de yaşanan adaletsizliğin yanı sıra Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’in ağır tahriklerini çoğu kesim görmezden geldi.

Olaylar bu yönde gelişirken diğer yandan Trabzonspor’a verilecek ceza hakkında onlarca iddia ortaya atıldı. Trabzonspor’un sahasının 5 maç kapatılacağı, 3-0 hükmen mağlup sayılacağı, ağır para cezası alacağı gibi  senaryolar yazılırken TFF kararın 15 gün sonra verileceğini açıkladı.

BAŞBAKAN’IN ÖNERİSİ

Trabzonspor’a verilecek ceza hakkında spekülasyonlar devam ederken Haber61 olarak Trabzonspor’a uygulanacak ceza için şu yöntemi öneriyoruz;

Şike olayları ortaya çıktığında kesilecek cezalarla ilgili yorum yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada “Kişilerle kurumlar ayrılsın” diyerek TFF’ye yol gösterdi. Şimdi hem kendisine hem de Türk futbolu üzerinde etkili olan herkese çağrı yapıyoruz; Trabzonspor’a kesmek istediğiniz ağır faturaları “Kişilerle kurumları ayırın” mantığıyla kesin. Taraftarların yaptığını Trabzonspor kulübüne mal etmeyin. Sonuç olarak Trabzonspor kulübü hiçbir şey yapmadı ve Volkan’ın tahriklerine kapılan bazı taraftarların taşkın davranışları sonucu olaylar gelişti. Sizden beklentimiz içinize sindirdiğiniz garip “Adalet” kavramını şimdi de uygulamanızdır.


Yorumlar (10)
ziyaorhan 8 yıl önce
Soz konusu Trabzonspor olunca her sey farkli ama akli basinda kitlemiz yok ki hemen patlayan dogruyla yanlisi ayiramayan tepkisinin dozunu kaciran kale arkasi taraftarlarina sesleniyorum:Lutfen stata degil Trabzon'a adiminizi atmayiniz
ibrahim akçay 8 yıl önce
arkadaşlar günartık birlik günüdür önümüzde çok zor süreç var benden daha cok başkanı istifaya çağıran yok ama bunu bilelim ki Trabzonspor başkanın değil biz taraftarlarındır HADE KALKALIM AYAĞA SAHİP ÇIKALIM TRABZONUMUZA EN BÜYÜK TRABZON
Yusuf Babuz 8 yıl önce
Başbakanın şike için söylediği kişilerle kurumların ayrılması ifadesini bizde bu olayda kullanmaya kalkarsak Fenerin şikesini haklı kılmış çünkü başbakanın sözü ile TFF ayırdı, bunun için katılmıyorum.
harun eski 8 yıl önce
bu takimi ligten cekecek bir baba araniyor.
sadık yılmaz bulut 8 yıl önce
Hadi bakalım dik duruşlu başkan hacıosmanoğlu.bu açıklamayı sen yapta görelim Trabzon'lu duruşunu
misafir. 8 yıl önce
işine gelmeyene paralel diye suç atanlar acaba bu TFF paralel mi yamuk mu
ahmet şahin 8 yıl önce
Bence de kişilerle kurumlar ayrılmalı. En büyük futbol dolandırıcılığında kişilere bile henüz ceza uygulanmamdı. Kurumlar ceza almadı kişiler dein ceza alacağı da şüpheli. Eğer adalet varsa şikeciler derhal cezaevine girmeli.
Ali Rıza 8 yıl önce
Nasıl şike yapan ceza alacaksa statta güvenliği sağlayamayan da ceza alacak. Saha kapama cezası verilip maç kaldığı yerden devam etmeli. 3-0 gibi saçma bir ceza verilemez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@