Kırmızı kart gördü, hakemin burnunu kırdı

Türkiye Futbol Federasyonu'na bağlı Çankırı İl Hakem Kurulu'na bağlı 8 yıllık Amatör Küme hakemi olan 26 yaşındaki Serkan Birkan Kanat, amatör kümede yönettiği bir maçta kırmızı kart gösterdiği futbolcusu tarafından karşılaştığı bir başka müsabakanın devr

Spor 05.12.2014, 18:50
Kırmızı kart gördü, hakemin burnunu kırdı

Türkiye Futbol Federasyonu'na bağlı Çankırı İl Hakem Kurulu'na bağlı 8 yıllık Amatör Küme hakemi olan 26 yaşındaki Serkan Birkan Kanat, amatör kümede yönettiği bir maçta kırmızı kart gösterdiği futbolcusu tarafından karşılaştığı bir başka müsabakanın devre arasında meydan dayağı yedi.

Burnu kırılan, gözü moraran, kulaklarında ise çınlamalar oluşan hakem Kanat, Çankırı Devlet Hastanesi'nde 10 gün iş göremez raporu alırken, olayı yargıya taşıdı.

Çankırı Bölgesel 1. Amatör Küme takımlarından Çankırı Karatekin Spor'da oynayan takım kaptanı ve orta saha futbolcusu Ramazan Koç, takımının Kızılırmak Spor ile oynadığı mücadelede rakibine yaptığı sert müsabakanın ardından hakem Serkan Birkan Kanat tarafından sarı kart gördü. Aynı zamanda Karatekin Üniversitesi'nde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nda Spor Şube Müdürü olarak da görev yapan futbolcu Ramazan Koç'u yan hakeme yaptığı yoğun itiraz sonucu maçın hakemi Kanat tarafından ikinci sarı kart, ardından da kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edildi. Gördüğü kırmızı sonrası çıkarıldığı saha kenarındaki tel örgülerin dışıdan genç hakemi tehdit eden futbolcu Koç, görevli olmadığı bir başka müsabakada hakem arkadaşlarına malzeme götüren hakem Serkan Birkan Kanat'a saldırdı.


Uğradığı saldırı sonucu hakem Kanat'ın burnu kırıldı, gözü morardı, kulaklarında ise çınlama meydana geldi. Arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılan Kanat'a 10 gün iş göremez raporu verildi. Saldırı olayını yargıya taşıyan hakem Kanat, "24 Kasım'da yönettiğim mücadelede kendisini ihraç ettiğim futbolcu, beni tehdit etmişti. Bir hafta sonra oynanan ve görevli olmadığı, hava muhalefeti nedeniyle futbolcu arkadaşlarıma malzeme götürdüğüm maçın ilk devre arasında kırmızı kart gösterdiğim futbolcu tarafından darp edildim. Çankırı Yenimahalle karakolu'na giderek şikayette bulundum. Bana yapılan saldırı, futbol terörüdür. Bu terörü bana uygulayan ise, sahada futbol oynayan, aynı zamanda Çankırı Karatekirn Üniversitesi Spor Kültür Daire Başkanlığı'nda Spor Şube Müdürü olarak görev yapıyor. Sahadan ihraç edilince 'senin hakemliğini bitirecem, seninle dışarıda görüşecem, dövmeyince olmayacak' gibi tehditler savurdu. Bu tehditleri raporuma da yazdım. Ben sadece sahada görevimi yapıp, ikinci sarı karttan kırmızı kart gösterdim. Bu tür insanlar nasıl spor şube müdürü olarak görev yapıyor, anlamak mümkün değil" dedi.

Futbolcu Ramazan Koç ile ilgili emniyete suç durusunda bulunduklarını ifade eden Hakem Serkan Kanat'ın babası Hüsamettin Kanat da, haklarını sonuna kadar arayacaklarını, maddi ve manevi tazminat için tüm yetkili kurumlara başvuracaklarını söyledi. Bunun bir futbol terörü olduğunu ve olayın sonuçlanıncaya kadar takipçisi olacaklarını belirten Baba Hüseyin Kanat, yetkili kurumlardan Koç hakkında Türkiye Futbol Federasyonunu tarafından gerekli işlemlerin yapılmasını istedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@