Kendi yönetiminden Şener'e destek!

Trabzonspor Yönetim Kurulunun eski Başkan Sadri Şener hakkında 'güveni kötüye kullanma' ve 'özel belgede sahtecilik' suçlamalarıyla açtığı davanın yankıları sürüyor.Trabzonspor camiası bu davanın yanlış olduğunu savunurken Sadri Şener'e bir destekte Trabz

Kendi yönetiminden Şener'e destek!

Trabzonspor Yönetim Kurulunun eski Başkan Sadri Şener hakkında 'güveni kötüye kullanma' ve 'özel belgede sahtecilik' suçlamalarıyla açtığı davanın yankıları sürüyor.

Trabzonspor camiası bu davanın yanlış olduğunu savunurken Sadri Şener'e bir destekte Trabzonspor Başkanlığını yürüttüğü dönemdeki yönetim kurulu üyelerinden geldi.

Şener'in birlikte görev yaptığı yöneticiler Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde bugün saat 11.30'da bir basın toplantısı düzenledi.

Sadri Şener yönetiminde basın sözcüsü görevini yürüten Hasan Yener, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

                              

Birlikte görev yaptığımız Başkanımız Sayın Sadri Şener'in İbrahim Hacıosmanoğlu başkanlığındaki Yönetim Kurulu tarafından haksız, mesnetsiz ve yersiz suçlamalarla itibarsızlaştırılmaya çalışılması üzerine bu açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

HACIOSMANOĞLU’NUN HADDİNE DEĞİLDİR

Trabzonspor Kulübü'nde en uzun süre yöneticilik yapan isimlerin başında gelen, geçmişten bu yana yaptığı fedakârlıklarla bilinen, böyle bir şahsiyeti, değersiz gösterme gayreti, İbrahim Hacıosmanoğlu ve arkadaşlarının ne haddi ne de görevidir.

SADRİ ŞENER YÖNETİMİ ÖNEMLİ İCRAATLARA İMZA ATMIŞTIR

Sayın Sadri Şener başkanlığındaki yönetim kurulları 2008 Şubat ayında göreve gelmiş ve ayrılana kadar son derece önemli icraatlara damgasını vurmuştur. Bu süre zarfında Hüseyin Avni Aker Stadyumu dahil kulüp bünyesindeki bütün tesislerin fiziki yapılanmaları modernize edilmiş, yaklaşık 30 milyon liralık bir yenileme gerçekleştirilmiştir. Araç parkı ve otobüsler yenilenmiş, 1461 takımı için yeni bir sosyal tesis binası inşa edilmiştir.

TRABZONSPOR’UN GELECEĞİNDE BÜYÜK ÖNEM TAŞIYAN!

Futbol takımının kadrosu ileride şampiyonluk getirecek seviyede değiştirilmiş, devralındığında 20 milyon Euro düzeyinde olan futbolcu değeri 2013 yılı sonunda devredilirken 60 milyon Euro'ya yükselmiştir. Bununla birlikte Trabzonspor'un geleceğinde büyük önem taşıyan ve bugünkü kadronun iskeletini oluşturacak futbolcuları barındıran 1461 Trabzon takımı kurulmuş, küme düşürülene kadar başarıyla faaliyetini sürdürmüştür.

YÖNETİMİMİZ KULÜBÜ BÜYÜK MALİ KÜLFETTEN KURTARMIŞTIR

Aynı dönemde kulübe kalıcı gelirler yaratmak adına Trabzonspor tarihinin en yüksek bedelleriyle son derece önemli sponsorluk anlaşmalarına imza atılmıştır.

Sayın Sadri Şener başkanlığındaki yönetimlerin Trabzonspor'u büyük mali külfetten kurtaran en önemli hamlesi borsadaki şirket birleşmeleridir. Halka arzın oluşma sürecinde yapılan yanlışlar nedeniyle kulübümüz uzun yıllar süren temettü faizi borcu ile karşı karşıya kalmış, geleceğimiz ipotek altına alınmıştı. Bahsedilen rakam yıllık 10 milyon dolardan 30 yıllık yaklaşık 300 milyon dolar seviyelerindedir. 2 Yıl devam eden son derece ciddi gayretler sonucu kulübümüz bu yükten kurtarılmıştır.

HİÇBİR KULÜBÜN BÜNYESİNDE OLMAYAN PROJE!

Bu çalışmaya eş zamanlı olarak hiç bir kulübün bünyesinde olmayan HES Projesi hayata geçirilmiştir. 3 Yıllık titiz çalışma sonrasında Trabzonspor'a yıllık 10 milyon dolar gelir getirecek bu projenin tüm lisansları alınmış, inşa aşamasına gelinmişken kongre kararı nedeniyle bu şekilde bir sonraki yönetime devredilmiştir. Bugün bu projenin adından dahi bahsedilmemektedir. HES Projesi'nin hayata geçirilmemesi nedeniyle kulübün günlük kaybı 30 bin dolardır.

Yine bu süreçte geçmişten gelen ve kulübümüzün sırtında büyük bir yük olarak duran sporcular başta olmak üzere kişilerin alacaklarına yönelik davalar ciddi avukatlarla çalışılarak sonuçlandırılmıştır. Bu çalışmalar sonucunda Trabzonspor 15 milyon Euro'luk bir yükten kurtarılmış ve kulüp kazancı sağlanmıştır.

TRABZONSPOR İLK KEZ ŞAMPİYONLAR LİGİNE KATILMIŞTIR

Sportif açıdan değerlendirildiğinde ise Sayın Sadri Şener yönetimleri Ziraat Türkiye Kupası, Süper Kupa, 2010-2011 sezonu lig şampiyonluğunu tertemiz 82 puanla kazandırmış, UEFA Avrupa Ligi'ne katılınmasını sağlamış, Trabzonspor tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde başarıyla mücadele etmiştir. 1461 Trabzon takımının yaşadığı şampiyonluklar takımın marka değerini arttırmış, Trabzonspor sevgisini ülke genelinde doruğa çıkartmıştır.

 

"HACIOSMANOĞLU SÖZLERİNİ YERİNE GETİREMEMİŞTİR" 2. SAYFADA

 

[PAGE]

HACIOSMANOĞLU SÖZLERİNİ YERİNE GETİREMEMİŞTİR

2013 Yılı mayıs ayında yapılan kongrenin ardından yönetim görevi devredildikten sonra ise gelen yönetim vaadlerinin hiç birini yerine getirememiştir. Mevcut Teknik Direktör Tolunay Kafkas sorgusuz sualsiz gönderilmiş, Fatih Tekke ve Hüseyin Çimşir ismi açıklanmış olmasına rağmen göreve tam anlamıyla başlayamamış, Ömer Eyüboğlu Altyapı Koordinatörlüğü'nde bir gün duramamış, Sportif Direktörlüğe Ünal Karaman getirilerek sonra ayrılmış, Alper Boğuşlu istifa etmiş, Mustafa Akçay da benzer şekilde kulüple bağlarını kopartmıştır.

MANDIRALI’NIN AYRILMASI İÇİN ÖZEL GAYRET SARFEDİLMİŞTİR

Halen görevde olup olmadığı netlik kazanmayan Hami Mandıralı'ya zoraki sorumluluk verilmiş, bu ismin elde ettiği başarıya rağmen türlü senaryolarla takımdan ayrılmasına özel gayret sarf edilmiştir. Bu süreçte, Özkan Sümer gibi kulübün bir değeri değersiz gibi gösterilerek görevden uzaklaştırılmıştır.

1 YILDA 7 ÜYE İSTİFA ETTİ

Kulüpler Birliği'nde rakip takım başkanlarıyla yaşanan tatsız diyaloglar ülke futbol gündeminde uzun süre konuşulmuştur. Tasarruftan bahseden yönetim, 35 kişiyi işten çıkartıp, 80'e yakın kişiyi göreve başlatmıştır. Yönetim Kurulu'nun seçilmesinin üzerinden 1 yıl geçmiş, ancak 7 üye görevlerinden istifa ederek kulüple bağlarını kopartmıştır.  Asbaşkan Ali Kemal Başaran da önce istifa etmiş sonra bu kararını geri almıştır. 

GÖNDERİLEN OYUNCULARDAN DAHA ÇOK MALİYETLİ OYUNCULAR ALINDI

Takımın iskeletini teşkil eden Kaptan Tolga, Giray, Serkan, Halil, Volkan, Yasin gibi önemli oyuncular gönderilmiş, bu isimlerin yıllık 13 milyon lira olan maliyetleri yerine yıllık 25 milyon liralık Malouda, Bosingwa, Aykut Demir gibi futbolcular transfer edilmiştir. Ayrılan oyuncuların yıllık maliyetleriyle, alınan oyunculara yıllık ödenen paralar ortadadır. Bu durumu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

SEÇİM VE OY UĞRUNA 1461 TRABZON PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞTİR

Hepimizin gururu olan, Trabzonlular'ın sevgisini kazanan 1461 Trabzon takımının geçen yılki performansından bu yıl nerelere düştüğü bilinmektedir. Bugünkü Trabzonspor'un kadrosunu oluşturan iskelet, bu takımdan çıkmıştır. Fakat yönetimi seçim ve oy uğruna Trabzonsporluyum diye geçinenlere peşkeş çekilerek verilen 1461 Trabzon bugün küme düşmüştür.

Oluşturulan Futbol Akademisi üzerinden verilen altyapı hizmeti önemli başarılara imza atarken, mevcut yönetim bu organizasyonu ortadan kaldırmıştır.

İSTİFA EDEN ÜYELERİN KONUŞMALARI ORTADADIR

Bugün gelinen noktada ise Trabzonspor'un geçmişinde önemli yeri bulunan Faruk Özak, Sadri Şener, Özkan Sümer gibi değerli başkanlarına, yakışıksız ve mesnetsiz ifadelerle saldırılmaktadır. Yönetimden ayrılan Sebahattin Çakıroğlu ile Engin Kara'nın Başkan ve Yönetim Kurulu için yaptıkları söylemler ve değerlendirmeler tüm kamuoyunun malumudur.

 

"HACIOSMANOĞLU ŞİKE MÜCADELESİNİN NERESİNDEDİR?" 3. SAYFADA

 

[PAGE]

HACIOSMANOĞLU ŞİKE MÜCADELESİNİN NERESİNDEDİR?

Şike süreci başladığı anda Trabzonspor'un verdiği mücadele ortadayken, İbrahim Hacıosmanoğlu bu mücadelenin neresinde olmuştur? Kulüp için neler yapmıştır? İstanbul'da 2011 Temmuz ayında şike sürecinde başta Başkanımız Sayın Sadri Şener olmak üzere, Nevzat Şakar, Hasan Yener, Temel Kazancıoğlu ve Recep Denizeri polis gözetiminde ifade verip, kulübümüzü bu süreçte aklarken, tekerlekli sandalyesiyle eski Asbaşkanlardan Kenan İskender oradayken, İbrahim Hacıosmanoğlu ile bugünkü yöneticiler neredeydiler?

KULÜBE NE ZAMAN ÜYE OLDULAR?

Trabzonspor'u çok sevdiğini söyleyen bir başkan bugüne kadar kaç kombine bilet satın almıştır? Kendi ifadesi ile Çobanlık yaptığında Trabzonspor hayalleri kurarken, kulübe ne zaman üye olmuştur?

Bugünkü Trabzonspor Başkanı, son 10 yılda üzerine kayıtlı hangi şirketle devlete ne kadar vergi ödemiştir? Yönetim kurulunda göreve geldiği gündeki mal beyanıyla şimdiki mal beyanını açıklamalıdır.

HASTALIKLI BİR PSİKOLOJİNİN DIŞAVURUMU

İbrahim Hacosmanoğlu Trabzonspor'un seçilmiş başkanıdır. Ama maalesef seçim öncesi söylemleriyle, seçildikten sonraki eylemleri örtüşmemiş, toplumu kandırarak elde ettiği bu sıfat, kendisini, kurumun bütün değerlerini ayaklar altına alma hakkına sahip olduğunu görür hale getirmiştir. Bu halet-i ruhiye, adeta hastalıklı bir psikolojinin dışavurumuna benzemektedir!

TRABZONSPOR’UN BAŞINA GELMİŞ EN BÜYÜK FELEKETTİR

İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetimde söz sahibi olmayan arkadaşları, bu nitelikleriyle bugüne kadar Trabzonsporumuz'un başına gelmiş en büyük felakettir.

Birlikte yola çıktığı ekipdaşlarını daha ikinci günden, diktatörce yöntemlerle devre dışı bırakan, yıllara dayanan dostlukları silip atan, verdiği sözleri unutan bir iradenin geldiği noktayı göstermesi açısından bu son hamle artık denizin bittiğini göstermektedir.

KULÜBÜ SEVİYORSA İŞGAL ETTİĞİ KOLTUĞU TERKETMELİDİR

Yargı kararını hiçe sayarak, Trabzonspor'un 2013 Aralık ayı sonrasındaki yönetim sürecini tartışmalı ve şaibeli bir konuma taşıyan İbrahim Hacıosmanoğlu, eğer söylediği gibi kulübü çok seviyorsa, bir an önce işgal ettiği koltuğu terk etmeli, görevi yeni seçilecek ehil kişilere devretmelidir.

Başkanımız Sayın Sadri Şener önderliğinde, Şenol Güneş ve öğrencilerinin haklı emeğiyle elde edilen 2010-2011 sezonu şampiyonluğunun üzerine sözde politikalar üreterek göreve gelen bugünkü Başkan'ın, şike mücadelesinde kendisinden önceki dönemde herhangi bir adım atılmadığını söylemesi, komik olduğu kadar düşündürücüdür de.

ŞİKE DAVASINDAN ANLININ AKIYLA ÇIKAN!

Türkiye'nin en kapsamlı şike davasından alnının akıyla çıkan, UEFA tarafından temiz bulunarak Şampiyonlar Ligi'ne davet edilen bir kulübün yönetimini eylemsiz gösterme çabası, inandırıcılıktan yoksun, mesnetsiz bir bakış açısıdır.

İbrahim Hacıosmanoğlu biraz merak edip kulübün eski kayıtlarını incelerse, daha 3 Temmuz süreci başlamadan, sezonun bitimini takiben yönetim kurulumuzun gerek yurt dışı gerekse de yurt içinde konuyla ilgili yazışmalarını ve başvurularını rahatlıkla görecektir. Ayrıca bugün övgüyle bahsedilen Hukuk Kurulu'nun, Sayın Sadri Şener başkanlığında konunun içinde yer alan hukukçular olduğu da unutulmamalıdır. Elbette bunlar kendisi için bir anlam ifade ediyorsa!...

GÖSTERMELİK SÖZLEŞMELERDEN BAHSETMEK CEHALETTİR

Güncel konuya dönersek; borsaya açık şirketi bulunan Trabzonspor Kulübü Derneği, dönemimizde denetlenebilir ekonomik yapısıyla, şeffaf ve anlaşılabilir bir muhasebe sistemiyle yönetilmiştir.

Şike Davası ve büyük bir hukuksal mücadelenin söz konusu olduğu ortamda göstermelik sözleşmelerin varlığından bahsetmek en basit tabiriyle cehalettir. Aksine, o dönemde yapılan uygulamalar, ekonomik sistemin gerektiği gibi yürütülmesi adına gerçekleştirilmiştir.

Bahsedilen olayda daha önce söz konusu avukatlara imza karşılığı ödenen sözleşme bedelleri, maliye müfettişlerinin uyarısı sonucu düzeltilerek faturalandırılmış, iki defa ödeme yapılmaması için de fatura tutarları gönderilerek KDV'si düşüldükten sonra iadesi alınmıştır.

Kulübe geçmiş dönemlerde 61 milyon TL. hibe eden Sayın Sadri Şener'in bahsedilen rakamlara tenezzül edebileceğini konuşmak bile abesle iştigaldir. Elbette olay yargıya intikal etmiştir. Bütün gerçekler tüm çıplaklığıyla yargılama safhasında gözler önüne serilecektir.

HACIOSMANOĞLU O PARA TİRFİĞİNİ AÇIKLASIN

Fakat bahsedilen sorumluluktan daha vahim olanı; şu anda kulübe bağış mı yoksa, borç mu verildiği anlaşılamayan paraların Başkan hesabında alacak olarak durmasıdır. Kendini kulüpten daha güvenilir gösterme gayreti içerisinde olan İbrahim Hacıosmanoğlu için sorgulanması gereken, bu para trafiğinin perde arkasıdır.

Mevcut Başkan'ın geçmişindeki hangi özelliklerinin, bugün Trabzonspor'dan daha güvenilir olmasını sağladığını bu kulübe gönül veren milyonlar merak etmektedir.

BU KARA LEKEYİ TAŞIMAYA DEVAM EDECEKLER

Bütün yönetim anlayışını bir önceki döneme yönelik iftiralar ve gerçek dışı suçlamalar üzerine inşa eden Hacıosmanoğlu ve arkadaşları, son Divan Genel Kurulu'nda da kulübün geçmişinde önemli görevlerde bulunan sağduyulu değerli eski yöneticilerin söyledikleri gibi büyük bir ayıbın altını imzalamışlardır. Bu vebal, onların boyunlarında kara bir leke olarak durmaktadır. Kaldırılmadığı sürece de taşınmaya devam edecektir.

Şampiyonluk kupasının talep edildiği ve haklılığın ispatlandığı bir dönemde, rakiplerimize koz verecek sanal hamlelerde bulunmak, ister istemez kamuoyunun kafasında farklı istifamlar oluşturmaktadır. Bugüne kadar susmamızın ve atılan iftiralarla yapılan suçlamalara karşı sessiz kalmamızın sebebi, yürütülen adalet mücadelesine duyduğumuz saygıdan ve Trabzonsporumuz'un sahada ve saha dışında zarar görmemesi hassasiyetindendir.

HACIOSMANOĞLU BAŞKA AMAÇLARA HİZMET PEŞİNDE MİDİR?

Seçim sandığından kupa sözü vererek çıkan İbrahim Hacıosmanoğlu Yönetimi, olası bir başarısızlığın faturasını bu yolla devretmeye mi çalışmaktadır, yoksa başka amaçlara hizmet peşinde midir? Bütün Trabzonsporlular tarafından bu soruların cevapları beklenmektedir.

GERÇEK TARAFTARLAR DAHİ MAÇA GELMİYOR

Bugün Trabzonspor'a olan sevgi ve saygı maalesef yerlerde sürünmektedir. Artık Trabzonspor maçlarına gerçek taraftarlar dahi gitmemektedir. Tribünler maalesef bu yönetimin basiretsizliği nedeniyle boş kalmaktadır.

 

"EN İYİ İCRAATLARINI YAPARAK KULÜPTEN AYRILSINLAR" 4. SAYFADA

 

[PAGE]

EN İYİ İCRAATLARINI YAPARAK KULÜPTEN AYRILSINLAR

İbrahim Hacıosmanoğlu her demecinde ve konuşmasında ifadeleriyle Trabzonlular'ı gülünç duruma düşürmektedir. Vaatle, peşkeşle seçilebilir ama Trabzonspor gibi büyük bir kulübe yakışan başkan olamazsın. Unutmayalım ki Cenap Şahabettin'in söylediği gibi; "Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya
süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir".

Bu görüş ve düşünceler doğrultusunda bugünkü Başkanı ve tutarsız asbaşkanını, yönetimini kınıyor, bir an önce Trabzonspor Kulübü'nden ayrılarak en iyi icraatlarını yapmalarını bekliyoruz.

BUNLAR NE ZAMAN TRABZONSPORLU OLDULAR!

Nevzat Şakar basın açıklamasının ardından yaptığı değerlendirmede "Biz kupa mücadelesi verirken 82 puan, Teknik kadro ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın hakları var. Biz ifade verirken bir tanesi yanımızda yoktu. Bunlar Ne zaman Trabzonsporlu oldular. Aylarca ğaladığımız geceler oldu. Biz neden bunları yaşadık. Biz kulübümüzü zarara uğratmadık.

FARUK ÖZAK'TAN ÖZÜR DİLENMELİ

Faruk Özak'tan keşke 20-30 tane olsa. Faruk abiye haksızlık ediliyor. Ondan özür dilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Biraz daha işleri giderek bakanlığı Trabzonspor tarafından düşmüştür diyorum . Bugün Ali Kemal abimizin bir demecini okudum ve çok üzüldüm. Biz gider gerekli ifademizi veririz. Alnımız ak." dedi.

TRABZONSPOR YÖNETİMİ YASADIŞI OLARAK KULÜBÜN BAŞINDADIR

Hasan Yener sorulan bir soru üzerine "Genel Kurulda yapılan yapılan bir teklifle 2 yıl daha görev verilmesi görüşülmüştü. Bu olay mahkemeye taşınmış ve mahkeme genel kurulun iptalini istemiştir. Yani bu tarihten itibaren Trabzonspor yönetimi yasadışı olarak kulübün başındadır.

HACIOSMANOĞLU NEDEN BU KOLTUKTA ISRAR EDİYOR?

Bizim Trabzonspor kulübünü mahkemelerde değil camia içinde konuşarak gerekçi kararların alınması gerekir. Düşüne biliyormusunuz 7 yönetim  kurulu istifa etti. Yedek üyelerin hepsi asil üye oldu. Neden bu koltukta ısrar ediliyor bilmiyorum. Bu soruların merkezi mevcut başkan olmalıdır.

BU OLAY SADRİ ŞENER VE AİLESİNİ İTİBARSIZLAŞTIRMA OPERASYONUDUR

Bugün ki toplantıda Sadri Şener'in olması doğru olmazdı. Biz başkanımız, için burada toplandık. Başkanımız aday olmayacağını daha önce ifade etti. Bizim de böyle bir düşüncemiz yok. Ancak kendi adıma şunu söyleyeyim Trabzonspor'da kimin sorumluluk alması gerekiyorsa alır.

Bu olay kesinlikle Sadri Şener'i itibarsızlaştırma operasyonudur. Sadri Şener'in babasının bu kulübe neler yaptığını herkes biliyor. Bu işte herhangi bir suistimal olmadığı ortada. Sadri Bey en zor döneminde, icraya gitmiş olduğu dönemde tam 8 milyon dolarını yönetime bağışladı. bunu yapan bir kişi bu kadar komik bir rakama nasıl tenezzül eder.

O PARANIN KAYNAĞINI AÇIKLASIN!

Kulübe başkan olunduğunda bir mal beyanı yapılır. Başkanın kendi yaptığı mal beyanına bir bakın ve şuanda kulüpten alacağı görünen paranın kaynağının ne olduğunu başkan açıklasın.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
polat alemdar - 4 yıl önce
açıklama yapacagına paralar nerde onu söylesenize ne gerek var bu kadar tantanaya. Albayrak yönetiminide ibra etmeyen sizsiniz.
Avatar
MURAT BAŞKAN - 4 yıl önce
bu yönetim bir önceki yönetimmi =? sormazlarmı adama o kupayı kim çaldırdı diye. sormazlarmı adama iho neden orda ve sormazlarmı adama iho'ya yani bir kişiye birlik olana kadar bir fenere karşı zamanında birlik olamadınız neden ?
Avatar
mustafa kurt - 4 yıl önce
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Avatar
seda çolak - 4 yıl önce
ya pekala şener yonemıne soruyorum okadar temızsenız neden bu kadar yırtılıyosunuz hadımahkeme goruselım deyın.sızde bu kulube az zararlar vermedınız sızıde yollayana kadar canımız cıktı.bız sızı ıyıbılıyoruz.başkanımızın busefer haklıoldugunu düşünüyorum hadı herkes hesap versınbakalım