Kafkas'tan Transfer Açıklaması

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, yabancı bir santrofor konusunda görüşmelerinin olduğunu söyledi.Kafkas, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, benzin istasyonu ihalesiyle ilgili bilgiler verirken basın mensupların

Spor 07.08.2007, 17:26
Kafkas'tan Transfer Açıklaması

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, yabancı bir santrofor konusunda görüşmelerinin olduğunu söyledi.

Kafkas, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, benzin istasyonu ihalesiyle ilgili bilgiler verirken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Daha önce transfer yapacakları biçimindeki açıklamaların gündemi değiştirmek için olmadığını belirten Kafkas, ''Gündem değiştirmek gibi bir şeye ihtiyacımız yoktu. Çünkü kulübün 40. yılını kutluyorduk. Onun gölgesinde gündem değiştirmek için transfer konusu ortaya atılmaz. Bir yabancı santrforla görüşmeler bugün dahi devam ediyor'' dedi.

Kafkas, illa da baskıdan dolayı transfer yapmayacaklarını ifade ederek, ''Transfer yapmak istiyoruz. 1 yabancı santrfor konusunda görüşmelerimiz var. Herhangi bir arayışımız yok. Çünkü bu isim belli ve görüşmeler sürüyor. O görüşmeler örtüşür, takımdaki dengeler bozulmazsa transfer yapacağız'' diye konuştu.

Kafkas, görüştükleri santrforun basında sürekli yer aldığını, ancak transfer komitesinin izni olmadan bu ismi veremeyeceğini kaydetti.

-SİVASSPOR MAÇI-


Kafkas, sezon öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek, ''İntertoto Kupası'nda şansız şekilde elensek de ekip olarak iyi olduğumuzu iyi mücadele ettiğimizi gördük. Sivasspor maçını alarak taraftarları bir nebze mutlu etmek istiyoruz'' dedi.

Herkesin ortak paydasının Trabzonspor olduğunu ve buna göre yeni bir sayfa açılması gerektiğini ifade eden Kafkas, şöyle devam etti:

''Taraftar ve tüm camia o gün Hüseyin Avni Aker'de takımlarını destekleyeceklerdir. Herkes takımına, kulübüne sahip çıkmalı. Sivasspor'u gerek bireysel gerek takım olarak yenecek kapasitedeyiz. Daha önce futbolcular için (oynamıyorlar, ruh yok, formayı ıslatmıyorlar) deniliyordu. Şu son dönemde gerek İntertoto Kupası gerek 40. yıl etkinliklerinde yapılan maçlardaki oyuna baktığımızda takımın çok istekli ve kolej havasında olduğunu görüyorum.

Camiadan isteğimiz sabırlı olmaları. Trabzonspor'da kongre tarihi belli. Bunun için kimsenin strateji geliştirmesine gerek yok. Tüzük gereği genel kurulda yönetim ifadesini verecek. Takdir oradaki delegasyonundur. Trabzonspor için ligin başlangıcında takıma sahip çıkılmalı.''

Kafkas, bordo-mavili futbolcuların alacaklarının ise büyük olasılıkla perşembe günü ödeneceğini de belirtti

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@