Kafkas:Biz İstikrardan Yanayız

Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Altuğ Atalay 40. Kuruluş Yıldönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, Kurluş yıldönümüyle ilgili olarak bir dizi etkinliklerimiz var.

Kafkas:Biz İstikrardan Yanayız

Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Altuğ Atalay 40. Kuruluş Yıldönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, Kuruluşş yıldönümüyle ilgili olarak bir dizi etkinliklerimiz var. Etkinlikler 2 Ağustos'ta başlayacak. İlk olarak Ziyabey Sitesi önünde toplanacak olan Trabzonspor camiası Atatürk Alanı'na kadar bir yürüyüş yapacak ve Atatürk Anıtı'na çelenk bırakacak. Daha sonra Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi'nde bir fotoğraf sergisi olacak.

Sergide Trabzonspor öncesi ve bugününe kadar olan bölüm anlatılacak. Akşam ise Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri önündeki Yat Limanı'nda kuruluş kokteyli düzenlenecek. Cuma günü sabah saatlerinde kulübümüzün eski başkanlarının, kurucularının, kurullarının ve herkesin toplu halde katılacağı bir mezar ziyareti tertip edildi. Rıfat Dedeoğlu, Süha Akçay, Suat Oman'ın mezarları sembolik olarak ziyaret edilecek. Akşam ise KTÜ Sahil Tesisleri'nde bir balo düzenlenecek. Baloya sanatçı olarak Petek Dinçöz, Feluka Grubu katılacak. Farklı şovlar yer alacak.

Cumartesi günü ise stadyumda taraftara açık şölen gerçekleştirilecek. Burada yine yerel ve ulusal sanatçıların yanı sıra birçok görsel şovlar olacak. Trabzonspor'un efsane kadrosunun tamamı bu geceye katılacak. Burada bir müsabaka yapacaklar. Aynı akşam takımımız Gürcistan U21 Milli Takımı'yla bir maç yapacak. Hazırlıklar aşamasında Gece Yolcuları Grubu'nun hazırladığı 40. Yıl marşının yanı sıra 40. Yıl belgeseli oluşturduk. Trabzonspor'la ilgili önemli satır başları bu belgeselde yer alıyor. Trabzonspor'u iyi bilen Halit Kıvanç Bodrum'da 3 gün süren çalışmalarla belgeselin sunumunu gerçekleştirdi. Kendisine teşekkür ederiz dedi.

Atalay'ın konuşması sonrası basın mensuplarına Trabzonspor'un 40. Yıl belgeselinden bir bölüm izletildi.

2 Ağustas'da kulübün kuruluş yıldönümü etkinliklerinin başlayacağını belirten Kafkas, Etkinliklerin Trabzonspor'a yakışır olması için 2-3 aydır kurumsal İletişim departmanımızla birlikte yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Son aşamaya geldik. Trabzonspor'un büyüklüğünü tartışanlara ekinlikler çerçevesinde hazırlanan belgesel en iyi yanıt olacaktır. Bu etkinlikler çerçevesinde pullar bastırdık. Şampiyon kadrolar, teknik heyetler, gol krallarımız, kurucularımız ve kulüp başkanlarımızın pullarını hazırlandı. Ayrıca ansiklopedi ve 40. yıl altın bronşları yaptırdık. Hiçbir şekilde art niyet olmadan uzun süren uğraşlar sonucu İstanbul Prodiction'la birlikte hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldi.

Ama güncel konular yüzünden ne yaparsak yapalım eleştirilmemiz beni üzüyor. Eksikliklerimiz olabilir ama buna karşı önyargılı yaklaşılmamalı. Balonun ücretli oluşu çok eleştirildi. Ama hevesimiz kırılmıyor. Balonun ücretli olmasının nedeni 40. Yıl anısına iz bırakmak istememizden dolayı oldu. Gecenin geliri Erdoğdu'da bulunan Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan İşitme Engelliler Lisesi, İlköğretim Okulu, Karadeniz Eğitim İş Okulu, Ofistik Çocuklar Okulu ve Eğitilebilirler Okulu ve kampus içerisinde yer alacak halı saha için verilecek.

Bu halı sahanın ismi de Trabzonspor 40. Yıl Spor Kompleksi olacak. Trabzonspor bu tip gecelerden gelir elde etmeye ihtiyaç duymaz. İnsanlar işleri sonucuna vardıktan sonra değerlendirilmeli. Hiçbir art niyet yok diye konuştu. Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas toplantının geri kalan kısmında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kafkas, Trabzonspor'un 24 yıldır şampiyon olamadığını belirterek, ''24 yıldır başarısızlıklardan sonra dışarıdan yapılan baskılardan dolayı Trabzonspor anlık kararlar verip hocalar değiştirmişler, yönetimler istifa etmiş. Ama 24 yıldır Trabzonspor şampiyon olamıyor. Biz istikrardan yanayız. Ziya Doğan ve teknik kadromuza bu anlamda güveniyoruz'' dedi.

Bugün bir teknik direktör değişiminin çok kolay olabileceğini kaydeden Kafkas, ''Ziya hocanın eksiklikleri yokmu bizim de eksik gördüğümüz şeyler var. Fakat bunları konuşabildiğimiz bir teknik adam. Yönetimi bu konuda bilgilendiriyor. Başkanımız ve futbol şubemiz konuşuyor. Her insanın eksiği var ama bir yola çıktık. Yeni bir teknik direktör almak yeni bir kadro, yeni bir sistem demek. 23-24 yıldır bu yapıldığı için başarı yok. Bırakın bildiğimizi aralık ayına kadar yapalım. Aralık ayında da bunun hesabını kongre salonunda veririz'' diye konuştu.

Kafkas, transferde 2 oyuncu kadrolarına katacaklarını ve bunun için çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

24 yıllık dönemi inceleyerek tecrübeler edindiklerini ifade eden Kafkas, şöyle devam etti: ''Bugün Galatasaray'ın transferi Lincon iyi transfer. Dünya çapında ama Trabzonspor'a geldiği zaman yüzde 20, İstanbul'da yüzde 50'dir. Dolayısıyla Trabzonspor'un bazı gerçekleri var. Bazı eski yönetici arkadaşlarımız Trabzonspor'un anayasası oluşmalı diyorlar inanıyorum. Biz istanbul takımlarını takip edip yıldızlar getirdiğimiz zaman başarılı olacağız diye bir şey yok. En azından kulübe ekonomik açıdan yük getirmemek için nokta atışlar yapmamız gerekiyor. İlk geldiğimizde başka düşünüyor şimdi edindiğimiz tecrübelerden başka düşünüyoruz.''

Dün akşam yönetim toplantısında transfer konusunun da görüşüldüğünü kaydeden Kafkas, şöyle konuştu: ''Önümüzde 2 hafta içinde hazır olan direkt katkı sağlayacak 2 oyuncu takviyesi düşünüyoruz. Malesef bunların 2'si yabancı olacak. Elimizde olsa da toplam takımda 2 yabancı olsa. 1 yerli oyuncu da olabilir. Savunmaya arayışımız yok. Bu oyuncuların biri oyun kurucu, biri forvet olacak. Baktığımız zaman bireysel yeteneklerde bir takımda 3-4 oyuncu olması yeterli.

Takımdaki genç ve yıldız adayı olan oyunculara sahip çıkmak gerekir. Tüm yıldızları toplayıp başarı gelecek diye garanti yok. Dolayısıyla bizim elimizde bireysel yeteneği olan gelişme gösterecek olan oyuncular var.'' Cumartesi FC Otelul Galati maçından sonra çok acı çektiğini ancak takımın oyununu çok beğendiğini ifade eden Kafkas, ''Ama dünyanın sonu değil. Trabzonspor, hepimizin Trabzonspor'u. Bu takımı şehirden aldığınız zaman hiçbir yerden bu şehrin farkı kalmaz.

Bu çöküntüden dersler çıkarmalıyız. Oyunculara moral vermeliyiz. Elimizdeki oyuncu sıradan lanse etmeyi doğru bulmuyorum. Bir kişi Cumartesi takım eksik mücadele etti kazanma arzusu heyecanı yoktu demez. Biz ekip olduk. Teknik ve kurgu anlamında eksiklikler var. Bu teknik kadronun işi. Bunu onlar düzeltecek. Takım birlikte kalkıp birlikte düşünüyorlar. Bunu sağladık. Tabi ki daha iyisi için 1-2 takviye yapılması gerekiyor ve yapılacaktır'' diye konuştu.

Kafkas, yönetim kurulu olarak Aralık'ta yapılacak kongrede aday olup olmayacakları yönünde şu anda bir şey söylemenin doğru olmayacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Trabzonspor yöneticiliğinin uzun süre yapılabilecek bir şey olmadığını gözlemledim. Azimle hırsla istekle bu işe talip olduk. Ama görevde bulunduğumuz 24 aylık süreye baktığınız zaman bu işin uzun süre sağlıklı getirilmeyeceğini gördük. Ama şartlar ne olur dışardan bir adım getirecek bir arkadaş ortaya çıkabilir. Trabzonspor'un geleceğe damga vuracak tesisleşme anlamında belli adımlar var. bu adımların devam etmesi için bizden başkası gelse bile bu birlikteliğin kaybedilmemesi gerekir.

Şahsi olarak söylüyorum dışarı çıktığımızda eski yöneticilik de nasıl yapıldığını göstereceğiz. Çünkü benim inanamadığım bu sıkıntıları çekenler bizi insafsızca eleştirmesi. eski yöneticiler kurulu oluşturulmuş Trabzonspor'da. Bu işi yapan insanların bu şekilde acımasızca hakarete varan eleştiriler yapılıyor. Bunlara anlam veremiyorum. gün geçtikçe ileye varan dedikodular hakaretler yapılıyor. Önceden üzülüyorduk artık üzülmüyoruz çünkü önemli koltukta oturuyoruz. Bu koltukta oturmanın bedeli bu demek ki.''

Kulüp başkanı Nuri Albayrak'ın makamına yönelik yapılan hakaretleri hiçbir zaman tasvip etmediklerini ifade eden Kafkas, ''Yönetim kurulunun istifaya davet edilmesini doğal karşılıyorum. Taraftarlar, 86 dakika boyunca takımı mükemmelce desteklediler. 86 dakikadan sonra istifa tepkilerini doğal karşılıyorum.

Ama Şahıslara indirgenecek hakarete varılan sözlerine tasvip etmiyoruz. Daha önce tribünde mevcut yönetimdeki arkadaşın başka bir akadaşla arasında hoş olmayan olay yaşanmıştı. Hiçbirimizin tasvip etmediği bir olaydı. Fakat eski yöneticiler, kulüp duayenleri bildiğimiz kişiler toplantılar yaptılar. 200 imzalı deklarasyonlar yaptılar. Bunları eleştirmedik, takdir ettik. Ama gelinen noktada 15 gün önce bir kulüp asbaşkanına saldırı yapıldı. İsmi önemli değil, bu Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı. Hiçbir kınama yapılmadı'' dedi.

Fatih Tekke'nin Avrupa'nın en iyi golcüsü olduğunu ifade ederek, ''Fatih Tekke, çok samimi ve dürüst şekilde imza atmayacağım ben gitmek istemiyorum dediyse bu çocuğun Trabzonspor'a hizmetleri ve Trabzonspor'un menfaatleri düşünülerek alkışlanmalıydı. Bir Fenerbahçe'den Tuncay parasız şekilde başkatakıma gidebilir. Ama bizim böyle lüksümüz yok'' Kafkas, Yattara'ya ise teknik heyetin raporu doğrultusunda ceza vereceklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler