Kafkas: Maç 1-0 Tescil Edilmeli

Trabzonspor-Sivasspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 5 maç seyircisiz oynama cezası alan bordo-mavililer, maçın sonucunun lehlerine tescil edilmesini bekliyor.Kulüp Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, bordo-m

Spor 21.08.2007, 20:34
Kafkas: Maç 1-0 Tescil Edilmeli

Trabzonspor-Sivasspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 5 maç seyircisiz oynama cezası alan bordo-mavililer, maçın sonucunun lehlerine tescil edilmesini bekliyor.

Kulüp Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından aldıkları 5 maçlık ceza ile ilgili olarak Tahkim Kurulu'na başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Kafkas, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun maçın sonucuyla ilgili kararını 24 Ağustos Cuma günü vermesini beklediklerini de belirterek, şöyle devam etti:

''Biz, bu maçın kesinlikle 1-0'lık sonuçla tescil edilmesini bekliyoruz. Zira hakem müsabakayı tatil ettiğinde oyununun uzatma bölümleri dahi sona ermişti. Ayrıca rakip takımın 6 oyuncusunun hakem tarafından disiplin kuruluna sevk edilmesi ve rakibin aldığı cezalar bu anlamdaki sorumluluğu da açıkça gözler önüne seriyor. İki gündür federasyon yetkililerinin müsabakanın hakemiyle ilgili yaptıkları değerlendirmeler bu anlamda son derece dikkat çekicidir. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun haklılıklarını görerek Müsabaka Talimatı'nın 29. maddesi (B) bendi gereğince en doğru kararı vereceğine inanıyoruz''

Zeyyat Kafkas, söz konusu maddenin ''Yönetim Kurulu yaptığı değerlendirmede maçın tatil kararlarını uygun görmediği taktirde, maçın yeniden oynanmasına veya maçın kaldığı zamanki sonucu ile tescil olunmasına karar verebilir'' ifadesini öngördüğünü de sözlerine ekledi.


Yorumlar (1)
turali 14 yıl önce
ey trabzonspor taraftari size 3.soru: 1.)mehmet ali yilmazdan sonra bu kulübe hic kimse civi cakti mi?. 2.)mehmet ali yilmaz zamaninda bize kimse laf söyliye biliyor muydu? veya kimse bizi ezebiliyor muydu? 3. ey bülent demirlek sikiysa mehmet ali yilmaz olsaydida baskan sen ozaman o maci erteleyecektin he görürdüm o zaman seni ben.2haftadir yaziyorum bu ulusoydan hayir gelmez diye siz halen dami pof poflayid durun adamin kendisine hayri yok ki bize nasil olsun he söyleyin sayin taraftarlar? olacaga bakin söylemedi demeyin sonucu 3-0 sivasspor lehine verirseler sasmayin. ey "KOCA OFLU"mehmet ali yilmaz senin allahina kurban sen hele gelde bak ne oluyoo.nasil herkes el pence duruyor.mehmet ali yilmaz gelecek herkes haddini bilecek. nuri ve ziya defolun gidiiin daha fazla kulübe zarar vermeden. berlinden tüm trabzonsporlulara iyi aksamlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@