7m

uzungöl yayla otel

İşte Türkiye'nin dünya kupasındaki rakipleri

İstanbul Çırağan Sarayı’ndaki kura çekimine FIBA ve TBF yetkilileri ile birlikte yerel organizasyon komitesi yetkilileri, takım delegasyonları, federasyon temsilcileri, basketbol dünyasının önde gelen isimleri ve çok sayıda medya mensubu katıldı.B Grubu’n

Spor 15.03.2014, 21:37
İşte Türkiye'nin dünya kupasındaki rakipleri

İstanbul Çırağan Sarayı’ndaki kura çekimine FIBA ve TBF yetkilileri ile birlikte yerel organizasyon komitesi yetkilileri, takım delegasyonları, federasyon temsilcileri, basketbol dünyasının önde gelen isimleri ve çok sayıda medya mensubu katıldı.

B Grubu’nda yer alan Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, Fransa, Kanada ve Mozambik ile karşı karşıya gelecek.

İspanya, Çek Cumhuriyeti, Brezilya ve Japonya A Grubu’nda yer alırken, C Grubu’nda ise Avustralya, Belarus, Küba ve Kore mücadele edecek. D Grubu’nda da ABD, Sırbistan, Çin ve Angola yer alıyor.

İlk turda her takım 3 maç yaparken, toplam 24 müsabaka oynanacak. Gruplarını ilk sıradan tamamlayan takımlar doğrudan çeyrek finale yükselirken, 2. ve 3. sırada bulunan ekipler eleme turu oynayacak. Eleme turlarını kazanan çeyrek finale yükselirken, kaybeden takımlar şampiyonaya veda edecek. Çeyrek final maçlarıyla birlikte şampiyona, elemeli usule göre devam edecek.

2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası grupları şu şekilde:

A GRUBU

İspanya

Çek Cumhuriyeti

Brezilya

Japonya

B GRUBU

Fransa

Türkiye

Kanada

Mozambik

C GRUBU

Avustralya

Belarus

Küba

Kore

D GRUBU

ABD

Sırbistan

Çin

Angola


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@