kebir reklamı

İşte Kulüplerin açıklamaları

Eskişehirspor Kulübü Asbaşkanı Mesut Hoşcan, Türkiye Futbol Federasyon'unun açıklamalarının yeterli olmadığını söyledi.Asbaşkan Hoşcan ofisinde, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, şike iddialarına yönelik açıklamasını heyecan ile izledi. İHA'ya ko

İşte Kulüplerin açıklamaları

banner197

Eskişehirspor Kulübü Asbaşkanı Mesut Hoşcan, Türkiye Futbol Federasyon'unun açıklamalarının yeterli olmadığını söyledi.

Asbaşkan Hoşcan ofisinde, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, şike iddialarına yönelik açıklamasını heyecan ile izledi. İHA'ya konuşan Hoşcan, Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın açıklamalarının yeterli olmadığını vurguladı. Hoşcan şunları söyledi;

"Federasyonun zor bir karar vereceğini bekliyorduk. Çünkü zor bir süreç. Ama Türk futbolunun üzerindeki kara bulutlar bu açıklamayla kalmış değil. Tek bir endişem var. Zaten en büyük sıkıntıda burada. İddianame hazırlandıktan sonra verilecek karar mahkeme kararından sonra verilecek denseydi bence biraz daha olaya açıklık getirmiş olacaktı diye düşünüyorum. Şimdi ligler başladıktan sonra iddianamenin hazırlanması ve gizlilik kararının kalkmasından sonra etik kurulu ve disiplin kurulu ve yönetimin alacağı karar dönem içinde ne gibi sıkıntılar getireceği tartışılır. Uzun zamandır beklenen açıklamayı ben net ve tatmin edici görmedim."

Çuhadar: Böyle bir karar beklemiyorduk 

 

[PAGE]

Çuhadar: Böyle bir karar beklemiyorduk 

Eskişehirspor Teknik Asbaşkanı Nihat Çuhadar, Futbol Federasyonu'nun aldığı kararların sebepleriyle ilgili net bir bilgilerinin olmadığını belirterek, "Böyle bir karar beklemiyorduk. Kararların gerekli sebepleri iletildikten sonra biz de kulüp olarak gerekli adımları atarız" dedi.

Nihat Çuhadar, Eskişehirspor Kulübü Teknik Danışmanı Zafer Tüzün ve Sivasspor'dan transfer ettikleri Mehmet Yıldız'ın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini belirtti. Çuhadar, "Alınan kararlarla ilgili net bir bilgimiz yok. Neden böyle bir karara varıldığını da bilmiyoruz. Gerekli sebepler iletilecektir, ona göre kulüp olarak biz de gerekli adımları atarız. Biz böyle bir karar beklemiyorduk" diye konuştu.

Çuhadar, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen teknik direktör Bülent Uygun ve sportif direktör Ümit Karan ile daha önceden yollarını ayırdıklarını belirtti.

   Altay ve Buca'da karar şoku  

 

[PAGE]

 

  Altay ve Buca'da karar şoku

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın liglerin mevcut haliyle belirlenen takvime göre başlayacağını açıklaması, geçtiğimiz sezon Süper Lig'den küme düşen Bucaspor ile Bank Asya 1. Lig'den küme düşen Altay'da büyük şok etkisi yarattı.

 

Futbol Federasyonu'nun şike soruşturmasında gizlilik kararının sürmesi ve suçlanan kişilerin savunmalarının alınamaması nedeniyle somut bir adım atamaması, mağdur oldukları gerekçesiyle bir üst lige alınmayı bekleyen Bucaspor ve Altay'da büyük şok yarattı.

 

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın liglerin mevcut haliyle belirlenen takvime göre başlayacağını açıklaması Süper Lig'de yer almayı umut eden Bucaspor ile Bank Asya 1. Ligi'ne alınmasına kesin gözüyle bakılan Altay'ın hevesini kursağında bıraktı. "Çok üzgünüz" diyen Altay Başkanı Ömer Hızlıok, "Olay çok taze. Şu aşamada fazla bir şey söylemek istemiyorum. Gerekli açıklamayı yarın yapacağız" derken, Bucaspor Başkanı Şeref Üstündağ ise, "Futbol Federasyonu bir karar verdi. Şu aşamada ne yazık elimizden bir şey gelmiyor" diye konuştu.

Karaman Manisadan neden ayrıldı 

 

[PAGE]

Karaman Manisadan neden ayrıldı 

Manisaspor ile yolları ayrılan teknik direktör Hikmet Karaman'ın PFDK'ya tedbirli olarak sevkedilen 52 kişi arasında yer alması sürpriz oldu. Manisaspor'un, Karaman'la para krizi nedeniyle değil, TFF'den alınan duyumlar doğrultusunda yollarını ayırmış olabileceği ifade edildi.

 Mersin'den destek

 

[PAGE]

 

 

 Mersin'den destek

 

Mersin'den Federasyona destekMersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, TFF'nin aldığı kararı destekledi.

 

Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, fubolda şike ve teşvik primi iddiaları ile ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın son açıklamalarını 'olumlu ve doğru bir karar' olarak nitelendirdi.

 

Kahramanlı, TFF Başkanı Aydınlar'ın da ifade ettiği gibi, sağlıklı karar verilebilecek şekilde elde yeterli bilgi ve belge yokken, savunma hakkı kullanılamazken ve soruşturma süreci devam ederken bir karar alınmasının doğru olmayacağını kaydetti. Kahramanlı, soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınarak ifade verdikten sonra serbest bırakılan asbaşkan Beşir Acar'ın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini ise, "TFF'nin aldığı karar doğrultusunda ne yapılması gerekiyorsa o yapılacaktır" diye yorumladı.

        Beşiktaş'tan açıklama   

[PAGE]

 

 

  Beşiktaş'tan açıklama   

Beşiktaş'tan 'karar' açıklaması! Kulübümüz, Türkiye Futbol Federasyonu'nun vermiş olduğu karar hakkında açıklama yaptı.

Beşiktaş Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun, siyah-beyazlı takımın yöneticisi Serdar Adalı, teknik direktörüTayfur Havutçu ve güvenlik sorumlusu Ahmet Ateş'in tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi hakkında açıklama yaptı.

 

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada kararın normal karşılandığı duyuruldu. İşte o açıklama:

 

"Türk futbolunda ortaya çıkan olağanüstü durumu yasalar ve talimatlar çerçevesinde, sürecin başından bu yana Türk futbolunun çıkarlarına uygun olarak ve sağduyu ile yöneten Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bugün aldığı kararı, beklediğimiz ve verilmesi gereken bir karar olarak değerlendiriyoruz.

 

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na tedbirli olarak sevkedilen arkadaşlarımızla ilgili olarak da, kurul üyelerinin, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararında açıkladığı gerekçelerle, kişilerin savunma hakkını gözetir bir tutum içerisinde olacağını umuyor ve bekliyoruz.

 

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız"

Bursa'da Vederson şaşkınlığı

 

[PAGE]

Bursa'da Vederson şaşkınlığı

Bursaspor'da Brezilya asıllı Türk oyuncusu Gökçek Vederson'un, PFDK'ya sevk delimesinin şaşkınlığı yaşanıyor.

 

Bursaspor Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi Öztürk Yazıcı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Gökçek Vederson'u tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

"Biz yarın bir basın toplantısı yapacağız. Gerek Bursaspor soruşturması ile ilgili, gerekse de bu olaylarla ilgili açıklamalar yapacağız. Tedbirsiz olarak sevkedildiği için önümüzdeki müsabaka açısından sorun görünmüyor. Neyle alakalı, neye dayanarak tedbirsiz olarak sevkedildi, bu konudada bize ulaşmış belge ve bilgi yok. Dolayısıyla futbolcumuzun transferinden önceki olaylarla ilgili mi, sonraki olaylarla ilgili mi? Hangi konuyla alakalı PFDK'ya sevkedildi? Bu konuda bilgimiz olmadan karar vermemiz mümkün değil. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bunları isteyeceğiz. Ondan sonra biz de düşünüp gereğini yapacağız."

[PAGE]

 

Aykut Kocaman'dan açıklamalar...

 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı karar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bizim açımızdan uzun bir süreçti. Federasyon bugün kararını açıkladı. Bence de doğru bir karar verdiler. 9 Eylül'de şampiyon takım sahaya çıkacak" dedi.

İkinci etap yurtdışı hazırlık kampı için bugün Almanya'ya giden Fenerbahçe'de Teknik Direktör Aykut Kocaman antrenman öncesinde basın mensuplarına federasyonun verdiği kararı değerlendirdi. Aykut Kocaman Türkiye Futbol Federasyonu'nun verdiği karar ile ilgili olarak, "Bizim açımızdan çok uzun bir süreçti. TFF bugün bir karar verdi. Çok ince eleyerek bir pozisyon almak zorundaydılar. Federasyon kılı kırk yararak bu kararı verdi. Bence doğru kararı verdiler. Hem takımımız adına hem futbolumuz adına hayırlı olsun. Daha önceden 5 Ağustos'ta şampiyon takımın lige başlayacağını söylemiştim ama olmadı. Ligde erteleme yapıldı. 9 Eylül'de şampiyon takım sahaya çıkacak. Fenerbahçe için hem takımımız için hem de Türk futbolu için hayırlı olsun diyorum. Bu belirsizliğin bitmesi ve bir şekilde önümüzün berrak hale gelmesi hepimiz için sevindirici. Bugünkü antrenmanımız ile başlayan süreç bizim için çok daha zevkli, iştahlı ve futbol adına da, mesleki anlamda da güzel antrenmanlar olacak. Tekrar hayırlı olsun" dedi.

"DAHA GÜÇLÜ OLMAMIZ GEREKİYOR"

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aykut Kocaman, antrenman öncesinde oyuncularla ne konuştuğu ile ilgili soru üzerine, "Genel olarak bu yeni sürecin daha zorlu olacağı ve daha güçlü olmamız gerektiğini konuştuk. Oyuncular inişlerde ve çıkışlarda geçen senenin üstüne koymaya çalışacak. Geçen sezonun ikinci yarısındaki sarsılmaz iradeyi tekrar sahaya koymalıyız" diye konuştuk.

Emre ilgili soru üzerine, Aykut Kocaman, Emre'ye Perşembe gününe kadar izin verdiğini, Niang içinse takımdan gitmek istediğini sanmadığını ifade etti.

Transfer konusunda ise Kocaman, "Transferle ilgili ne yapabiliriz diye yönetimle ortak bir karar doğrultusunda hızlanmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

 

 

Haberlerinizi Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ERKANZAGA - 6 yıl önce
fenere karsi herkes ceza yemis ,arkadaslar fenerbahceli emre tff binasina giderek siyaret etmisti aydinlari ayrica fenerli yöneticiler tff baskanini siyaret etmislerdi simdik anladinizmi neden? bakiniz bizim baskanlar veya yöneticimiz hic biri bir aciklama yapmadi fenerliler yaptilar aykut yapti aziz yildirim cezaevinden suan itibariyle cogu kisiye yönetebiliyor devam ediyor , tff yönetimini ve tff baskani aydinlari sectiren aziz yildirimdir simdik bu adam nasil küme düsürsün feneri tam aksine fenere karsi olacan takimlar ceza yediler nedenmi? aklinizi basiniza alin diye bundan sonra kimse aciklama yapmaz bakiniz sadri sener neden diyor aciklama yapmis böyle aciklama siradan vatandas yapardi sen baskansin bumudur yani millionlarin tutugu trabzonsporun baskaninin aciklamalarina bak
Avatar
G.COLMANTS - 6 yıl önce
Herşey önünüzde kıvırmaya gerke yok yüreğiniz yok kararı alamadınız.Mahkeme olaya noktayı koyunca bakalım ne yapacaksınız TFF.Elinizde yeterli sayıda belge var,kanaat oluşturmaya yetecek kadar siz yine topu taca attınız.M.Ali Aydınlar gafları;1-ilk gün Aziz tutuklanınca başkanımız ziyarete gittim dedi2-Nihat özdemir ve Ali Koç TFF çok sık gittiler süreci yakından takip ettiler.3-Elinizde madem belge yok o zaman kişileri neden PFDK sevk ettiniz?Çok tutarsız yanar döner açıklamaların hesabını ver TFF.MEHMET ALİ AYDINLAR Yüce türk adaletinin mahkemesi kararı açıklayınca bakalım nereye kaçacaksınız ne yapacaksınız?Er yada geç karaya vuracaksınız.Bu açıklamalar Türk futbolunu bitirdi resmen.
Avatar
erdosar - 6 yıl önce
şikenin danıskası verdiğiniz kararlardır, kıvırrr yandan.. ohhhhh ... hadi..
Avatar
şafak - 6 yıl önce
Açıklamaları dikkatli okuyanlar anlar şikecilerin tamamı memnun. Üzülen Altay ve Bucaspor olmuş. Türksel Şike Ligi Başlıyor. Ben Digitürk'ü iade edecem hemde temsilcisine ağır hakaretler ederek. Musti denizli ve Sansar da duysun. Nasıl olsa suçun cezası affetmek.
Avatar
ölümüne.trabzonsporlu - 6 yıl önce
ey rezıl fedarasyon kendıne yakışanı yaptın sızı ayakta alkışlıyorum.dıyecek bısey yok turk futbolu bıtmıstır.şıke teşvık resmen serbest kaldı ve fenerbahce lıg baslamadan her yıl şampıyondur.trabzonspor olarak bız uefa ve casa gıdıp hakkımızı aramalıyız.herseye ragmen sampıyon ve tek buyuk trabzonspor
Avatar
cingün - 6 yıl önce
Bunlar yani bu federasyon ve ilgili kurullarının uyanık üyeleri, nasılsa mahkeme kararı 3/4 yıldan önce vermeyecek hesaplarını yaparak futbolu bile bile önümüzdeki sezon ve sonraki sezonlarda da büyük bir kaosun içine attılar, sırf şikeci fenerbahçeyi kurtarmak için sözüm ona aldıkları bu karar ile.ŞİMDİ GÖREV BU ŞİKE DAVASINA BAKAN MAHKEMEYE DÜŞÜYOR...MAHKEME BUNLARIN KASITLI HAREKET ETTİKLERİNİ ANLAMALI VE KARARI ACİLEN BİR AY İÇİNDE VERMELİDİR.TEMYİZ MAHKEMESİ DE KENDİSİNE GELECEK BU ŞİKE DOSYASI HAKKINDA GECİKMEDEN BİR AY İÇİNDE KARARINI VERMELİDİR...Bu federasyonun açıkladığı kararı gördükten sonra, hade gelin de fenerbahçenin şike yapmadığına inanın bakalım nasıl inanacaksınız.Görmüyormusunuz adamlar hem şikenin kralını yaptılar ve hem de bu konuda karar verecek organları kendi adamlarıyla doldurdular.ve elde delil yok, MAHKEMENİN KARARINI ( EN AŞAĞI 3/4 YIL SONRA ) BEKLİYORUZ şeklinde federasyonun açıkladığı karara bakın yeter.BAŞKA NE DELİLİ ARIYORSUNUZ Kİ ?İşte şikenin kralını futbol federasyonu yapmıştır bugün ....
Avatar
cingün - 6 yıl önce
Futbol federasyonun kurullarının üyelerinin durumuna bakın. eski fenerbahçe yönetim kurulu üyesi FEDERASYON başkanı aydınlara bakın anlarsınız fenerbahçenin neden böyle laperva bir şekilde şike ve şikeleri yaptığını. adamlar mızrakları öyle bir çuvala sığdırmışlar ki ancak bu kadar olur.

ey fenerbahçe önümüzdeki sezon da geçtiğimiz sezondan çok daha fazla şike işlerini ayarlamazsan, hakemleri ayarlamazsan sana yuh olsun.

çünkü sen tarihe şikeci fenerbahçe olarak geçmişsindir. hade bakalım nasıl rahat futbol oynayacaksın sahalarda bundan böyle.

federasyona bak federasyona. SANA BU MİLLET NE GÜZEL FENERASYON İSMİN TAKMIŞ Kİ GERÇEĞİ BU. TABİİ ÖTEKİ KULÜPLER UYURSA AZİZ AĞA DA FEDERESYONA KENDİ ADAMLARINI DOLDURUR. BİR DE AVRUPA MAÇLARINDA TÜRKİYEDE YAPTIKLARINI AYKUT KOCAMAN İLE BİRLİKTE YUTTURURSALAR DEĞME KEYFİNE, HER YIL ŞAMPİYON KULÜPLER ŞAMPİYONU OLURLAR...
Avatar
gtem - 6 yıl önce
diğerleri tabiki sevinecek, ne biçim yönetimsiniz, ne biçim trabzonlusunuz siz. sizin kadar pasif insanlar görmedim. yazıklar olsun size...