banner539

banner526

banner533

banner513

İsrail protestosu maç iptal etti

ULEB Eurocup'ta Türk Telekom ile İsrail'in Bnei Hasharon takımı arasında oynanacak maç, protesto gösterileri nedeniyle iptal edildi. İsrail'in Filistinlilere yönelik katliama varan operasyonunu protesto etmek isteyen kalabalık bir grup, maçın başlamasını

Spor 06.01.2009, 20:52
İsrail protestosu maç iptal etti
ULEB Eurocup'ta Türk Telekom ile İsrail'in Bnei Hasharon takımı arasında oynanacak maç, protesto gösterileri nedeniyle iptal edildi. İsrail'in Filistinlilere yönelik katliama varan operasyonunu protesto etmek isteyen kalabalık bir grup, maçın başlamasını engelledi. Polisle göstericiler arasındaki pazarlıklar sonuç vermeyince, hakemler ve FIBA yetkilileri güvenlik önlemlerinin yeterli olmadığı gerekçesiyle karşılaşmanın iptal edildiğini açıkladılar.
Bnei Hasharon, yoğun güvenlik önlemleri altında maçın oynanacağı Atatürk Spor Salonu'na geldi. Atatürk Spor Salonu'nda saat 19.30'da başlaması gereken karşılaşma öncesinde İsrail takımı Bnei Hasharon, saat 17.45'te kamp yaptığı Etap Altınel Otel'den yoğun güvenlik önlemleri altında ayrıldı. İsrail kafilesinin salona yolculuğu sırasında yol güzergahındaki trafik kesildi. İsrail kafilesi, 5 dakikalık bir yolculuğun ardından spor salonuna arka kapıdan giriş yaptı.

Bu arada karşılaşmanın oynanacağını salonun önünde İsrail aleyhine protestolar yaptı. Spor salonu önünde toplanan yaklaşık 2 bin 500 kişilik grup, İsrail aleyhinde sloganlar attı. 'Hamas'a selam direnişe devam, 'Kahrolsun İsrail' şeklinde sloganlar atan grup, 'Katil İsrail Takımı Türkiye'den defol' yazılı bir pankart açtı. Eyleme çok sayıda kadının da katıldığı gözlenirken, emniyet güçleri salonun önünde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Öte yandan karşılaşma için bilet satışı yapılmazken, mücadeleyi sadece davetiyeli taraftarların izleyebileceği belirtildi. Türk Telekom, tarafından 3 bin 500 adet davetiye bastırıldığı öğrenildi. Ancak maçı izleyecek seyirciler arasında önemli sayıda protestocu olduğu gözlendi. Çevik kuvvet ekipleri grubun etrafını çevirirken, göstericiler protestolarını hala sürdürdü..

Isınma için parkeye çıkan İsrailli basketbolculara taraftarlardan biri ayyakkabı fırlatırken, İsrail'i protestolarını sürdürdüler. Taraftarın tepkisi üzerine İsrailli basketbolcular salona girdi. Taraftarların baskıcı tezahüratlarını sürdürmesi üzerine maçın hakemleri de soyunma odasına girdi. Türk Telekomlu basketbolcuların taraftarı yatıştırma çabası ise sonuç vermedi. Bir süre sonra polis tribünleri boşaltmaya başladı.

Bu arada salon dışında toplanan ve çoğunluğunu Ankaragücü taraftarlarının oluşturduğu yaklaşık 1500 kişilik grup tekbir getirip, İsrail aleyhine sloganlar atarak İsrail'i protesto etti.

Öte yandan toplantı halinde olan maçın hakemleri ve FIBA yetkilileri güvenlik önlemlerinin yeterli olduğuna karar verirlerse karşılaşma oynanacak aksi takdirde maçın oynanmayacağı öğrenildi.
Yorumlar (4)
gerçekçi 12 yıl önce
işte vicdan sahibi halkımızın hükümet tarafından gösterilmesi gereken ve gösterilmeyen tepkilere karşı en güzel cevaplarından birisi oldu.belki bu olaylar güzel görünmeyebilir ama devlet üzerine düşeni yapmadığı zaman bu iman ve vicdan sahibi halkımız bu görevlerini yerine getirme gereği duyuyor.ve çok haklıdır da.elimiz kolumuz bağlı filistinde olanları arkası yarın gibi hergün izleyip geçişiremeyiz.artık birşeylerin yapılmasının zamanı gelmiştir.devlet olarak hükümet olarak bu hassasiyetin en kısa zamanda gösterilmesini diliyoruz.boş laflarla geçiştirilmeye devam edildiği sürece böyle protestolar devam edecektir
Kral_Altmışbir 12 yıl önce
Uluslararası kamuoyunda ses getirecek bir eylemin altına imza atılmış oldu. Ankara'da terör devleti israil takımına karşı gösterilen tepki oldukça yerindeydi. Oradaki tüm duyarlı kardeşlerimi kutluyorum. Şu Türk halkı kadar Mısır halkı duyarlı olabilse de Refah sınır kapısını tüm insani yardımlara açsalar. Yani Türkiye'de komünistler bile Gazze'de yapılan katliam aleyhine ayaklandılar. Ancak Mısırlılar doğru düzgün bir tepki ortaya koyamadılar. Sanki onlar arap değil. Sanki onlar Müslüman değil. Olacak iş değil ya. Yazıklar olsun hepsine. Türkiye'nin bugün Gazze ile sınırı olacak ve o sınırdan tüm insani yardımlar geçmeyecek öyle mi? Vallahi de billahi de Türk halkı o sınır kapısını yerle bir eder, gerekirse israil askerini de ezip geçer yardımını da Gazze'ye ulaştırır. Gerçi Gazze ile sınırımız olsa, israil bugün yaptığı işe kesinlikle kalkışamazdı... Ben burada Gazze'ye yönelik ambargoya destek olan Mısır devletini, devletin başındaki Hüsnü Mübarek'i ve Mısır halkını Allah'a havale ediyorum. Gazze'de yapılan katliamdan siyonistler kadar onlar da sorumludurlar. Arkadaşlar bilindiği üzere israil terör devleti halkının (bu halk orada işgalci konumundadır) yaklaşık yüzde 95'i ülkelerinin Gazze'de yaptığı katliama destek veriyor. Yani 7 den 70'e katliam onlar için gerekli. Halkın bizzat kendisi aslında terörist. Dolayısıyla siyonistlere gösterilen tepkilerin her platformda olması gerekir. Bugün bir basketbol takımına gösterilen tepki yarın da eğer gelirse futbol takımına gösterilmelidir. Terör devleti israil kendi kamuoyunun desteğini alarak bu saldırıları düzenliyor. O halde tepkilerimizle bu kamuoyuna da tavrımızı göstermeliyiz. Aslında bana sorarsanız yapılan katliama sivassporlu balili tepki göstermezse maçlarda ona karşı da tavır takınılmalıdır. Kısacası siyonist devlet ve yandaşları her alanda sıkıştırılmalıdır. Artık başka çare kalmadı. Bakın göreceksiniz 1 hafta sonra Gazze'de şehit olanların sayısı 1000'i aşacak. Bombardıman sonucu yıkılan birçok binadan cesetler çıkarılmadı. İlaç sıkıntısı had safhada ve siyonistler sivil halkı vurmaya devam ediyor. Ölenlerin yüzde 30'u sadece çocuk. Anne babaların göz nuru çocuklar bombalarla parçalanarak can veriyorlar. Bu kanlar, bu ahlar elbet yerde kalmaz. Yapılan katliam karşısında Türk halkı olarak tepkimizi ortaya koymaya devam etmeliyiz...
stress 12 yıl önce
Tüm Türkiye olarak elimizden gelen tepkiyi gösteriyoruz. Hatta dünya ülkeleri arasından en fazla tepkiyi biz gösteriyoruz ki zaten göstermeliyiz. Eskisi gibi yeniden müslüman ülkelerin lideri olmalıyız. Bu maç için söyleyeceğim ise maçın telekoma verilmesi. çünkü rakip takım tribünler boşaldığı halde bile sahaya çıkmadı.
alemis 12 yıl önce
eyleme katılan bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum. bütün taraftar grupları olarak ta birlik olup bunlara tepki koyalım.ankaragücü taraftarını ayrıca kutlarım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@