7m


7m

hyundai

İnfantino'dan sert ultimatom

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, UEFA'nın merkezinde düzenlediği basın toplantısında sert mesajlar gönderdi.Infantino, Türk futbol otoritelerinin şike skandalı için hızlı bir şekilde disiplin sürecini işletmesi gerektiğini söyledi.Infantino, "Türkiy

Spor 27.01.2012, 17:06
İnfantino'dan sert ultimatom

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, UEFA'nın merkezinde düzenlediği basın toplantısında sert mesajlar gönderdi.

Infantino, Türk futbol otoritelerinin şike skandalı için hızlı bir şekilde disiplin sürecini işletmesi gerektiğini söyledi.

Infantino, "Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu şike dosyası için doğru kararları alması çok önemli. Bir önemli nokta da bu kararlar için adli yargı sürecinin beklenemeyecek olması. Çünkü bu seneler sürebilir.

Oysa, sportif yargıdaki disiplin prosedürü çok hızlı ilerlemek zorundadır. Ancak bu şekilde sportif rekabetin bütünlüğü, doğruluğu ve devamlılığının garanti altına alınması sağlanır" diye konuştu.


Yorumlar (11)
beylul 10 yıl önce
Şenol GÜNEŞ TFF Genel Kurulu’nda yapmış olduğu sunum ders niteliğindedir.

“Sermayemiz, paramız değil itibarımızdır.” Derken “suçtan kaçacakken birbirimizden kaçıyoruz, kirli suyu temizleyemezsek bizde bu suda kirleniriz.”

Fair-play yarışmak varken neden emek sömürüsü, hak gaspı gibi negatif olaylar spor ahlakının önüne geçer? Federasyon ta baştan ilk günlerde karar almış olsa bu kadar bodoslama dalamazdı. Bir çıkış aranıyor, umarım bu çıkış UEFA’ya muhtaç olmadan yapılır

Büyük-küçük kimse kim futbolu nitelikli bir yarışma dışında oynayanlar umarım kaybeder veya sahanın dışına itilir.
beylul 10 yıl önce
Federasyon eğer Trabzon olsa karar alınmıştı.Ne mahkemesi yahu şu an bile haksız bir yarışma var.Ş.GÜNEŞ sunumunu alın ibretle okuyun,bilgilenin,ilgilenin kararrınızı verin.Türk futbolu Fenerbahçe'denmi ibarettir...
beylul 10 yıl önce
Değerli başkan M.A.Aydinlar!eğer taraf olmayıp,baştan kararını spor hukukuna göre alımış etik raporu devreye soksan bu kadar iş açmazdın başına.Fener haricinde tüm klüpler arkandaydı neden kararsızları oynadın.UEFA işin içine burnunu neden sokmasına izin verdin.Suçlu veya değil mahkeme sonucunda karar çıkacak ancak spor etik değerleri bu işi çözmeliydi.İtalya 17 günde çözdü kararını verdi ...
G.COLMANTS 10 yıl önce
Teşekkürler UEFA.Trabzonspor lular olarak adaleti,hakkı elin yabancısından bekliyoruz onlarda diyor ki etik kurulu raporu eldeki bilgi belgeler ışında kararını al yoksa Türk futbolunu karanlığa atacaksın.Fb liler de şimdi süreci uzatmak adına yeni bir manifestoyla adli yarı süreci beklensin diyor UEFA dolayısıylada FİFA beklemez sözde özerk olsanda onlara bağlı bir kurumsun.TFF Feneri ikinci lige düşür hakkımız olan kupamızıda ver.
İbrahim KÜÇÜK 10 yıl önce
Adli soruşturma ile disiplin soruşturmasının birbirinden bağımsız olarak yürütülmesi gerektiğini ve birbirini bekleyen şeyler olmadığını az çok mürekkep yalamış ve vicdan sahibi herkes bilir. TFF’yi yönetenler ya bunu bilmiyorlar ya da bildikleri halde bilmezlikten geliyorlar. Şöyle ki; bir kamu görevlisi görev başında alkol alırsa bunun adli yaptırımı yoktur ama disiplin yönünden soruşturma açılıp memur için en ağır cezalardan biri olan “Kademe ilerlemesinin durdurulması cezası” verilebilir. Hatta bu fiili ikinci defa tekrar ederse memuriyetle ilişkisi kesilebilir. Ayrıca adli yargı bu fille ilgili bir yaptırımı öngörse bile adli yargılamanın sonuçlanmasını beklerseniz memura verebileceğiniz disiplin cezası zaman aşımına uğrar ve sokak deyimiyle memur bu işten yırtar. Şimdi gelelim TFF’ye insanlarla aylardır dalga geçmektedirler. Ya adam gibi düşecekleri düşürün ya da size insanların kısmen bile güvenebilmeleri için “gücümüz yetmiyor” deyip sizden daha iyi bir babayiğit gelir mi diye çekilin ve çocuklarınıza, torunlarınıza onurlu bir geçmişten bahsederken yüzünüz kızarmasın.
Enderp 10 yıl önce
yeter artık şu fener'i düşürmemek için yaptıklarınız!! fener yüzünden Türk futbolu gidecek!! Fener kümeye - kupa Trabzonspor'a!!!
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Güzel oldu bu açıklama, Martta play-off başlamadan önce bu kararı vermek zorundalar artık, fener kümeye düşecek yüzde doksan bize de kupayı verecekler içiniz rahat olsun Uefa bu işi bırakmaz adamlar diyo ki şike varsa hemen düşürün hiç taviz vermiyorlar o yüzden fenerin işi çok ZOR...
Ergün 10 yıl önce
Bu olay patlak verdiğinde hem ULUEREN'e, hem TOROĞLU'na, hem BARANSU'ya, hem ÇAKAR'a göndermiş olduğum hukuki görüş vardı. Yine TFF Başkanı aleyhine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştum. Ceza yargılaması ile disiplin kararı/idari karar birbirinden bağımsızdır, TFF Yönetimi karar vermemekle Görevi Kötüye Kullanma suçunu işlemiştir diye! Hukuk, evrenseldir.Adli yargı ile İdari Yargı birbirinden bağımsızdır. İnfantino da hukukçudur ve hukukun temel ilkelerini bilmektedir. Ulusal Tv. lerde konuşan hukukçular –Alpay Köse hariç- olayı çarpıtmaktadırlar. Toplumu yanlış yönlendirerek, bir kısım kulüpleri kurtarabileceklerini sanıyorlar. Kafa, deve kuşu gibi kumda! Elin adamları senin şark kurnazlığını bilmiyor sanki. Söylemiştim yine söylüyorum: Bir kısım futbolu yönetemeyen yöneticiler halen daha gaflet ve delalet ve hatta hıyanet içindeler.Bu delalet ve gaflet ve hıyanet nedeniyle ayak sürünmesi nedeniyle UEFA toptan ceza kesecek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@