7m


7m

hyundai

Hooijdonk TFF'ye dava açacak!

Türkiye A2 Milli Futbol Takımı'nın eski teknik direktörü Pierre van Hooijdonk (42), Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) dava açabileceğini söyledi.Hooijdonk, Hollanda'nın önde gelen gazeteleri arasında yer alan Volkskrant'a verdiği röportajında aylardır T

Spor 12.01.2012, 11:37
Hooijdonk TFF'ye dava açacak!

Türkiye A2 Milli Futbol Takımı'nın eski teknik direktörü Pierre van Hooijdonk (42), Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) dava açabileceğini söyledi.

Hooijdonk, Hollanda'nın önde gelen gazeteleri arasında yer alan Volkskrant'a verdiği röportajında aylardır TFF'den maaşını alamadığını vurgulayarak, "Federasyonun bir değişikliğe gitmesini doğal karşılıyorum.

Bana verdikleri sözleri henüz yerine getirmemelerine ise bir anlam veremiyorum. Kasım ayından beri maaşımı vermiyorlar. Sözleşmeye göre Haziran ayının sonuna kadar bana maaşımı ödemeleri gerekiyor.

Fakat bunu ödemediler. Bana ödeyecekleri para, öyle altından kalkamayacakları bir para da değil. Umarım kısa zamanda bu sorunu çözerler. Aksi takdirde hakkımı hukuksal yollardan arayacağım" diyerek TFF'nin tutumundan dert yandı.

Van Hooijdonk'un menajeri Edo Boonstoppel ise aynı konu hakkında yaptığı yorumunda, "Bu tür konfliktler Türk futbolunda alışılmış şeyler. Ödemeler konusunda Türkiye'de bir sıkıntı yaşanması bizi şaşırtmadı. Umarım karşılıklı görüşmeler sonrasında bu sorun çözülür. Aksi takdirde avukatlar devreye girecek" diye konuştu.


Yorumlar (1)
isakarsu 10 yıl önce
BU ADAMI HER KİM MİLLİ TAKIMA GETİRDİYSE...... Herkes anlamıştır.. Yağma HASANın böreği gibi saldırın bu ülkenin parası çok hele Yabancılara daha çok.. ne işi var milli takımıma avrupadan oyuncu izleyecekmiş.. Adam tatil yapsın diye bir de para verilmiş.. Bu ülkede yokmu maç izleyecek birisi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@