Hıncal, sahtekar arıyor

Hıncal Uluç, Fotomaç'taki köşesinde "Sahtekar kim" başlıklı yazısıyla Yattara transferi ile ilgili ağır bir yazı kaleme aldı. Hıncal, sahtekar kim yazısı ile Yattara'da transferinde "Sahtekar kim" sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.İşte Hıncal Uluç'un yazıs

Spor 16.10.2008, 09:52
Hıncal, sahtekar arıyor

Hıncal Uluç, Fotomaç'taki köşesinde "Sahtekar kim" başlıklı yazısıyla Yattara transferi ile ilgili ağır bir yazı kaleme aldı. Hıncal, sahtekar kim yazısı ile Yattara'da transferinde "Sahtekar kim" sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.

İşte Hıncal Uluç'un yazısını yorumsuz bir şekilde haber61 okuyucuları ile paylaşıyoruz

Sahtekar kim?
Türkiye'de gazetecilik sıfır oldu. Trabzon'un Yattara'yı satamaması büyük skandal. Ortada bir sahtekâr var... Galatasaray'ın, Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ın sorunu başkanları. Bunlar yönetim tarzını değiştirmedikçe hiçbir şey olmaz

Transferi uzun bir süre kamuoyunu meşgul etmesinin ardından Yattara, Trabzon'da kaldı. Gitmemesi daha mı hayırlı oldu Trabzon için!..
Türkiye'de gazetecilik sıfır oldu. Trabzon'un Yattara'yı satamaması çok büyük bir skandal. Niye satamadığını bilen var mı? Ortada bir sahtekar var. Bu sahtekar menajer mi, bu sahtekar Trabzon yöneticisi mi, bu sahtekar Katar'da bulunan birisi mi? Bunu bilen var mı? Sen biliyor musun? Hayır. Nerede gazetecilik!.. Ne yapıyor, benim Trabzon muhabirlerim? Trabzon'un Yattara'yı niye satamadığı sorusunun cevabını bilen bir tek kişi yok. Hiçbir gazetede okumadım. Hiçbir televizyonda duymadım. Trabzon, Yattara'yı satamadı.

Düşünebiliyor musun: 'Real Madrid, Ronaldo'yu aldı' diye haber var. Sonra transfer yattı. Bütün Avrupa bilmez mi niye olmadığını!.. Senenin en büyük transferlerinden biri... 11 milyon euro... Olmadı, geri döndü. Niye kardeşim? Üç tane adam var ortada... Trabzon, Katar ve aracı. Bunlardan birisi sahtekâr ki bu iş olmadı. Kim belli değil. Kimse de merak etmiyor.

KİMSE MERAK ETMİYOR
Bir tane spor gazetesi şefi yok mu Türkiye'de? Bunca büyük gazetenin bir tane spor müdürü yok mu kardeşim? 'Bana şunu öğrenin. Getirin. Yattara'nın transferi niye olmadı?' diyen. Meraksız gazetecilik olur mu? Ben bunu anlatamıyorum işte... Gazeteciliğin birinci vasfı meraklı olmasıdır. Adı lazım değil, herhangi bir spor servisindeki arkadaşıma telefon ediyorum. Basketbol maçının sonucunu öğrenmek için... "Bir sorayım ağabey" diyor. Spor servisinde çalışan ve bununla geçinip, maaşını alan adam basketbol maçının sonucunu merak etmiyor. Olur mu? Sen spor muhabiriysen her şeyi merak edeceksin. Etmiyorsan senden spor muhabiri olmaz. Türkiye'de kimse hiçbir şeyi merak etmiyor. Trabzon muhabiri merak etmiyor. Buradaki müdür merak etmiyor. O müdürün genel yayın müdürü de merak etmiyor. Türkiye'de bir kişi çıkmıyor, 'Yattara'nın transferi niye olmadı?' diyen. Ondan sonra 'Gazeteler niye okunmuyor.' Niye okunsun kardeşim.

GİDERLER, GELİRLER
Gazetecinin birinci işi haberdir. Yorum dediğimiz şey habere göre yapılır. Sen şimdi 'Yattara bundan sonra Trabzon'a faydalı olur mu?' diye sorsan, ne bileyim ben. Bilmiyorum ki ne olduğunu! Bilsem oradaki duruma göre ben sana cevap vereceğim. 'Olmadı ama bu iş artık bitmiştir. Trabzon, Yattara'yı birine satmalı.' Ya da diyeceğim ki 'Hayır... Gül gibi geçinirler. Yattara yine harikalar yaratır.' Bunu neye göre diyeceğim!.. Habere göre. Haber olmayınca Hıncal palavra konuşuyor. Hayır konuşmam. Bilmediğim konu hakkında ne konuşayım!..

Fenerbahçe'de Aragones'e çözüm aranıyor. İstifası şimdilik düşünülmüyor ama yanına iyi bir yardımcı verilmesi gerektiği konusunda yorumlar var. Son dönemde Rıdvan Dilmen'in ismi geçti. İyi bir yardımcı hoca ile sorun çözülür mü?
Hiçbir şey değişmez. Aziz Yıldırım orada kaldığı süre hiçbir şey değişmez. Benim ağzımdan çıkan laf değişmez. Galatasaray, Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ın sorunu başkanları. Yönetim tarzını değiştirmedikçe bunlar, hiçbir şey olmaz. Giderler gelirler, giderler gelirler... Ertuğrul Sağlam gider, Mustafa Denizli gelir, Zico gider Aragones gelir, Skibbe gider Lucescu gelir.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (29)
Karaani 13 yıl önce
Türkiye de Hıncal Uluç'u seven varmıdır bilmiyorum.Sanırım yoktur da.

Fakat kendimi zorlayıp yazdıklarını ne zaman okusam,haklı olduğunu ÜZÜLEREK görürüm.

Bu yazıda Trabzonsporu karalama yok,Spor basınına eleştiri var ve Trabzon basınını ihmaline gönderme.

Bilen varmı peki yattara neden satılmadı.

Bilmemiz istenen Dubaili klüp parayı yatırmamış.

Peki neden.?
bulentozturk 13 yıl önce
Ne alakası var Trabzonu hedef almakla Allah aşkına,,Hıncal uluc bu olayın nedenini soruyor..sorumlu kimse çıksın ortaya..Kim Trabzonla dalga geçti?ulucu destekliyorum...
Trapeza 13 yıl önce
Trabzonspor camiası olarak, suçlu şu veya bu!

Bu olaydan en az zararla çıkmaya çalışırken, her zamanki gibi İstanbul Medyası Trabzonspor'da karışıklık yaratmak, İstanbul takımlarının çöküşüne bizi de dahil etmek için büyük çabalar içine girmiş bulunuyorlar.
janti 13 yıl önce
sayın uluç senin trabzonspor'dan başka derdin yokmu?git galatasaray'a yorum yap,git fatih terim'e yalakalık yap,bırak trabzonun yakasını,herşey bitti tek derdiniz trabzonspor'u nasıl çökertiriz,bu ülkede tek bütünlüğü olan trabzondur,ne senin nede bir başka kendini bilmez yazarın trabzonspor'a zarar vermesine izin vermeyeceğiz!!!
sertoATMIŞBİR 13 yıl önce
trabzonun da yaptıgı yanlış yok sattım dedi para gelmedi ersen martinn olayındaki gibi değil olay.yattarada bi tezatlık var gitmek istiyorum dedi cok para kazanacagım ts de kazanacak dedi yönetimm okey dedi sonra ne oldu ise yattara yönetim den önce gidemeyecegini anladı ve burada top oynamak için seyirci ile barışık olacagını bildiginden ben gitmek istemiyorum dedi.ben gitmek istemiyorum dedigin de zaten yattara gitmeyecegini biliyordu.cok seviyoruz yattarayı ama bu na kimse inanmaz yattara gitmek istdedin gidemedin.gidememe senaryosunu da sizlere söliyim fener bahce ts den istese 20 milyon euroya alırdı yattarayı ama katar aracılıgı ile 11 euroya alabilirdi önce katara alın parayı ben verecem dedi sonra ya yattaranın sakat oluşumu takımın ligten kopuşumu aragonesin ipinin cekilişimi bilemiyorum bu tranzfere engel oldu parayı yatırmadı tabi bunlar senar yoo. yada herşey gercek ama katar son anda vazgecti yönetim de seyirci seni istemeyebilir ble bi acıklama yap biz baskıları kaldırırz sen kaldıramazsın demiş de olabilir bunlar senar yoo gercek olan alisamşiyendeki muhabbbet yattara cııkar aslan gibi oynar yaptıgı yanlışları düzeltir herkes onu affeder ama şuda gercek yattara sezon sonunda kesin gidecek - gönderilecek önemli olan onu en uc noktada satmaktır.
mazmanoğlu 13 yıl önce
adamın yazdıkları doğru gibi.özellikle gazetecilerle ilgili kısmı çok doğru.fakat araştırılsa bile kırktane yalan katılıp kamuoyuna aksettirilir.biz de inanırız.bu herzaman böyle olmuştur.
karsiyanlal 13 yıl önce
sayın hıncal ortalığı gaza veriyor neden çünkü trabzonda birliktelik olmuş havayı bozmak için feasat atıyor; herkes suçluyu biliyor ama konuşmuyor niye konuşssunki hava bozulsunmu hayır bozulmasın trabzonun gazetecileri honcal beye her yönden üstün gelir ;biz birlik olduk akabinde şampiyon olcaz; kısaca hıncal bey hepimiz sahtekarız ;hepimiz yönetim; hepimiz yattarayız sana tuttuğun takımının ezik hallerini göreceğin günlerde başarılar dileriz bizi bırak :)))
SkyAsteR 13 yıl önce
arkadaşlar, Trabzonlusunuz ben de Trabzonluyum hatta TS liyim, adam dogru söylüyor okumaktan aciz misiniz, ayrıca Hıncal Uluc GS ve fatif terime de dünya laf ediyor, biraz acıp okuyun, okumaktan adam zarar gelemz... konu dogru ortada bir tarafta sakat adam var ama nerde, karsı taraf parayı yatırmamış olabilir, ee yatırmadan neden sattık diyorsun kardeşim, neden anlastım, parayı görmeden anlaşmamı olurmus, dünyanın neresinde böyle bir şey var, olan Yattara ya oldu, adam suclu oldu, adam giderken arkasından küfür eden TS li taraftarlar simdi gelmiş, Yattara büyüktür diyor, sizin demenize gerek yok zaten adam büyük, Hıncal Uluç dogruları yazmıstır kimse laf atmasın, düşünebilen bir TS taraftarı olmanız dileği ile...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@