Hekimoğlu:Hedeften sapma yok

Trabzonspor basketbol şubesi asbaşkanı Celil Hekimoğlu Pertevniyal mağlubiyeti sonrası önemli açıklamalar yaptı. Hekimoğlu açıklamasında Trabzonspor Basketbol takımının Pertavniyal mağlubiyeti nedeniyle hedefinden şaşmadığını ve takıma ve oyunculara güven

Hekimoğlu:Hedeften sapma yok

Trabzonspor basketbol şubesi asbaşkanı Celil Hekimoğlu Pertevniyal mağlubiyeti sonrası önemli açıklamalar yaptı.

 Hekimoğlu açıklamasında Trabzonspor Basketbol takımının Pertavniyal mağlubiyeti nedeniyle hedefinden şaşmadığını ve takıma ve oyunculara güvenmeye devam edeceklerini söyledi. Hekimoğlu başka branş olmadığı içinde Basketbol takımı Şube sorumluluğu görevini yönetim kurulu kararıyla kaldırdıklarını açıkladı.

Asbaşkan Hekimoğlu'nun yazılı açıklaması aynen şöyle;

Takımımızın ligin ikinci devresine mağlubiyet ile başlamasını üzüntü ile karşılarken geleceğe yönelik daha temkinli adımların atılmasını sağladığı için yeni bir başlangıç olarak görüyoruz. İstanbul'da oynadığımız Pertevniyal mücadelesinde takımımızın oynadığı oyun ve sergilediği mücadeleden memnun olduğumuz söylenemez. Ancak 12 yeni sporcunun katıldığı bir takımın uyum süreci sıkıntısı yaşadığı ve bu süreci elbirliğiyle aşacağımıza olan inancımızda tamdır. Mutlak şampiyonluk, mutlak Beko Basketbol 1.Ligi parolasıyla çıktığımız bu yolculukta alınan birkaç mağlubiyet bizi hedefimizden şaşırtamayacaktır. Dolayısıyla Trabzonspor Basketbol Takımına gönül veren camiamızdan play-off maçlarımıza başlayacağımız. Nisan ayına kadar takımımızın adaptasyon sürecine pozitif destek sağlamaları için takımımızı sonuna kadar desteğe davet ediyoruz.

Yönetim kurulu olarak takımımızın ligin sonunda Beko Basketbol ligine yükseleceğine dair inancımızı camiamızın gücüyle başaracağımızı bir kez daha yinelemek istiyoruz. Öte yandan bu hafta sahamızda oynayacağımız çok önemli Vestel mücadelesine tüm spor severleri takımımıza destek vermek üzere 19 Mayıs Kapalı spor Salonuna davet ediyoruz.

Belirtmek istediğimiz bazı önemli hususları da aşağıda kamuoyunun bilgilerine sunulmuştur:
Trabzonspor A.Ş. Yönetim Kurulu ve Trabzonspor Basketbol Derneği Yönetim Kurulu arasında çekişme olduğuna dair bazı yazılı ve görsel medya organlarında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Trabzonspor Basketbol Derneği kendine has özerk bir dernek olmakla birlikte tabii olarak Trabzonspor markasının çıkarları doğrultusunda Trabzonspor A.Ş. Yönetim Kurulu ile aynı paralelde Trabzonspor'un marka değerini yükseltmek için çalışmaktadır. Her fırsatta Trabzonspor A.Ş. Yönetim Kurulu ile gerekli istişareler gerçekleştirilmekte, bütünlük olgusu önemsenmektedir. Trabzonspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sadri Şener ve diğer yönetim kurulu üyelerinin de takımımızı desteklemek üzere Trabzonspor Basketbol Derneği'nin müsabakalarına bizzat geldikleri bu birlikteliğin önemli bir göstergesidir.

Takımızın geleceğine yönelik olarak gerçekleştirmek istediğimiz transfer girişimleri de takım antrenörü Alaattin Yakan ile istişare edilmiş, hocamız zaten az süre verebildiği oyuncularının yapılacak yeni transferlerle daha da az süre almalarının uygun olmayacağı düşüncesiyle transfer yapılmasını istememiştir.

Yönetim kurulumuz ayrıca başka bir spor branşımız olmadığı gerekçesiyle basketbol şube sorumluluğu görevini kaldırmıştır.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler