banner192

Hangi takım nereye gidiyor?

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden 18 takım, 2011-2012 sezonu hazırlarına gelecek haftadan itibaren başlayacak. Sezon öncesi hazırlıkları için yurt dışında 6 farklı ülke seçen takımlardan 6'sı Avusturya'yı tercih ederken, 3 takım Belçika'da 3 takım ise

Hangi takım nereye gidiyor?

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden 18 takım, 2011-2012 sezonu hazırlarına gelecek haftadan itibaren başlayacak. Sezon öncesi hazırlıkları için yurt dışında 6 farklı ülke seçen takımlardan 6'sı Avusturya'yı tercih ederken, 3 takım Belçika'da 3 takım ise Hollanda'da karar kıldı. Uzun lig maratonu öncesi yaz sıcaklarının da bastırmasıyla Avrupa'da iklimi daha uygun ülkelerde kamp yaparak sezona hazırlıklarını sürdürmek isteyen takımlardan 2'si Slovenya, 1'i de İtalya'dan yana tercihini kullandı.

Galatasaray, Ankaragücü ve Spor Toto Süper Lig'in yeni temsilcilerinden Orduspor ise 2 farklı ülkede kamp çalışmalarını sürdürecek. Galatasaray Avusturya kampının ardından 2. etap kamp çalışması için Almanya'yı tercih ederken, Ankaragücü ve Orduspor ise yine Avusturya kampından sonra çalışmalarını Hollanda'da sürdürecek.

Spor Toto Süper Lig takımlarının 2011-2012 sezon öncesi kamp programları şöyle:

-FENERBAHÇE-

İstanbul'da 1 Temmuz tarihinde toplanacak olan Fenerbahçe, Düzce'nin Kaynaşlı ilçesi sınırlarındaki Topuk Yaylası'nda inşa edilen Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Tesisleri'nde yeni sezon hazırlık kamp çalışmalarının ilk etabını gerçekleştirecek.

Fenerbahçe, kampın ardından 15-16 Temmuz tarihlerinde, Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenecek Brüksel Turnuvası'na katılacak. 4 takımın mücadele edeceği turnuvada Fenerbahçe, 2 maç oynayacak. Turnuvaya Fenerbahçe'nin yanı sıra RSC Anderlecht, FC Twente ve Standart Liege takımları katılacak. Programa göre Fenerbahçe, 15 Temmuz Cuma günü TSİ 19.00'da, King Baudouin Stadyumu'nda Standart Liege ile karşı karşıya gelecek. Fenerbahçe ikinci maçını, 16 Temmuz Cumartesi günü yine aynı statta RSC Anderlecht ile oynayacak.

-BEŞİKTAŞ-

Beşiktaş, 27 Haziran Pazartesi günü BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir araya gelecek. 2011-2012 sezonu öncesindeki ilk antrenmanını 28 Haziran Salı günü yapacak siyah beyazlı takım, 4 Temmuz'a kadar çalışmalarını İstanbul'da sürdürecek. 5 Temmuz'dan itibaren Avusturya'nın Leogang bölgesine giderek kamp yapacak Beşiktaş, bu çalışmalarını 15 Temmuz'da tamamlayacak.

Beşiktaş, Avusturya'daki kamp döneminde iki hazırlık maçı oynayacak. 12 Temmuz Salı günü SV Austria Salzburg ile ilk hazırlık maçını yapacak siyah beyazlı ekip, 14 Temmuz Perşembe günü de FC Pinzgau Saalfelden ile karşı karşıya gelecek. Saatleri daha sonra belirlenecek her iki müsabaka da Leogang Steinbergstadion'da oynanacak.

-GALATASARAY-

Galatasaray Futbol Takımı, 2011-2012 sezonu hazırlıklarına 27 Haziran Pazartesi günü, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde topbaşı yaparak başlayacak. Yurt dışı kamp programının ilk bölümü için Galatasaray 2 Temmuz Cumartesi günü Avusturya'nın Wörgl kenti yakınlarına gidecek. 12 Temmuz Salı günü İstanbul'a dönecek sarı kırmızılı ekip, yurt dışı yaz kampının ikinci etabı için ise daha sonra Almanya'ya gidecek.

Sarı kırmızılılar, Avusturya kampında iki de hazırlık maçı oynayacak.

-TRABZONSPOR-

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında ilk antrenmanının Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, 20 Haziran'da başlayan Trabzonspor, 29 Haziran Çarşamba günü yurt dışı kampı için Hollanda'ya gidecek.

Yurt dışı kampını 2 aşamalı gerçekleştirecek olan Trabzonspor, ilk kampını 29 Haziran-11 Temmuz tarihlerinde Hollanda'nın Arnheim kentine bağlı Hoendorloo Kasabası'nda, ikinci kampını ise 11-20 Temmuz tarihleri arasında Hollanda'nın Venlo kentine bağlı Tegelen Kasabası'nda yapacak.

-BURSASPOR-

Bursaspor yeni sezon hazırlıklarına yarın Özlüce Tesisleri'nde toplanarak başlayacak. Birinci etap çalışmasını Özlüce Tesisleri'nde yapacak olan yeşil beyazlılar, 7-20 Temmuz tarihleri arasında Avusturya'da kampa girecek.

Yeni sezonda da hedefini üst sıralar olarak belirleyen Bursaspor, 2011-2012 sezonu çalışmalarına tesislerinde yapacağı 5 günlük çalışmanın ardından Avusturya'nın Bad Bleiberg Karnten kasabasında bulunan Bleibergehof Hotel'de yapacağı 13 günlük kampla sürdürecek. Bursaspor, 7-20 Temmuz tarihleri arasında 13 günlük kamp süresi boyunca toplam 4 hazırlık maçı oynayacak. 10-12-15 ve 19 Temmuz tarihlerinde oynanacak maçlardaki rakipler daha sonra belli olacak. Bursaspor, 7 Temmuz Perşembe günü ise Ljubljana'ya giderek, 20 Temmuz tarihine kadar çalışmalarını burada sürdürecek.

-İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR-

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, yeni sezon hazırlıklarına 27 Haziran Pazartesi günü Langa Tesisleri'nde başlayacak. Turuncu lacivertli ekip, 4 günlük çalışmanın ardından 1 Temmuz Cuma günü Slovenya'ya gidecek ve 15 Temmuz'a kadar burada yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek.

-GAZİANTEPSPOR-

Kırmızı siyahlılar, 2 Temmuz Cumartesi günü Avusturya'ya hareket edecek, 12 Temmuz tarihine kadar sezon öncesi hazırlık kampını Kitzbuhel kasabasında Arosa Hotel'de sürdürecek.

Gaziantepspor, 6 Temmuz Çarşamba günü Romanya'dan FC Cluj ve 9 Temmuz Cumartesi günü ise Rusya'dan Rubin Kazan ile iki hazırlık maçı yapacak.

-ANKARAGÜCÜ-

Ankaragücü, Saray Spor Tesisleri'nde yarın toplanarak, 2011-2012 futbol sezonunun hazırlıklarına başlayacak. Başkent ekibi, 1 Temmuz'a kadar çeşitli testlerden geçecek. Sarı lacivertliler, 1 Temmuz tarihinde ise kondisyon yüklemesi için Avusturya'ya gidecek ve 10 Temmuz'da Ankara'ya dönecek.

5 günlük izinin ardından, 15 Temmuz'da Hollanda'ya gidecek olan Ankaragücü, 25 Temmuz'a kadar bu ülkede kamp çalışmalarının son etabını gerçekleştirecek. Hollanda'da toplam 5 hazırlık maçı da yapacak başkent ekibi, 30-31 Temmuz tarihlerinde TSYD Ankara Şubesi Turnuvası'na katılacak ve sezon açılışına kadar hazırlıklarını tesislerinde sürdürecek.

-MANİSASPOR-

Süper Lig'in Ege temsilcisi Manisaspor, yurt dışı 1. etap çalışmalarını 27 Haziran-9 Temmuz arasında Avusturya'nın Innsbruck kantinin Seefeld kasabasında bulunan AlpenMed Hotel Lamm'da yapacak. Manisaspor, ikinci etap için de 12-25 Temmuz tarihlerinde yine Avusturya'ya da kalacak.

-MEDİCAL PARK ANTALYASPOR-

Bolu'da yarın toplanacak Medical Park Antalyaspor, 10 Temmuz'a kadar hazırlıklarını burada sürdürecek. 13 Temmuz'da Avusturya'nın Karntern bölgesine giderek ikinci etap çalışmalarına başlayacak Medical park Antalyaspor, 27 Temmuz'da Antalya'ya dönecek.

-GENÇLERBİRLİĞİ-

Başkentin Spor Toto Süper Lig'deki diğer temsilcisi Gençlerbirliği, 26 Haziran Pazar günü Ankara'da toplanacak. Sağlık kontrollerinin ardından, 10 Temmuz Pazar gününe kadar başkentte çalışmalarını sürdürecek kırmızı siyahlılar, daha sonra Dorukkaya'da ilk etap kampına başlayacak.

Ankara'ya 17 Temmuz'da dönecek Gençlerbirliği, son kampını ise Belçika'da gerçekleştirecek. Belçika'nın Genk kentinde 18 Temmuz Pazartesi günü başlayacak kamp çalışmaları 10 gün sürecek. Başkent ekibi bu kampın dönüşünde ise ligin başlangıç tarihi olan 7 Ağustos Pazar gününe kadar tesislerinde çalışmalarına devam edecek.

Bu arada, Gençlerbirliği, yurtdışı kampında 4 hazırlık maçı yapacak. Kırmızı siyahlıların rakipleri arasında Belçika Birinci Lig takımlarından Anderlecht de bulunuyor.

-ESKİŞEHİRSPOR-

Eskişehirspor, 22 Haziran Çarşamba günü tesislerinde başladıkları çalışmaları, 28 Haziran'a kadar Eskişehir'de sürdürecek. İki gün izin yapacak kırmızı siyahlılar, 1-12 Temmuz arasında Kartepe'de 2 etap çalışmalarını gerçekleştirecek.

Eskişehirsporlu futbolcular, 2 günlük izinin ardından 3. etap çalışmaları için 15 Temmuz'da Belçika'nın başkenti Brüksel'e gidecek. 28 Temmuz tarihine kadar burada kamp yapacak Eskişehirspor, kamp süresince 3 de hazırlık maçı oynayacak.

-KAYSERİSPOR-

Kayseri'de 26 Haziran'da toplanacak Kayserispor, 27 Haziran'da yeni sezonun ilk çalışmasını yapacak. Kulüp tesislerinde yaklaşık 15 gün fizik-kondisyon çalışmasını gerçekleştirecek sarı kırmızılılar, ikinci etap kampını ise 17-29 Temmuz tarihleri arasında Hollanda'da yapacak.

Sarı kırmızılılar, 15 Temmuz'da Kayseri'de Gürcistan 21 yaş altı takımıyla, 20 Temmuz'da Hollanda'da FC Zwolle, 23 Temmuz'da AZ Alkmaar ile hazırlık maçı oynayacak. Kayserispor'un, Hollanda kampı öncesinde de Kayseri Erciyesspor ile hazırlık maçı yapması planlanıyor.

-MERSİN İDMANYURDU-

Süper Toto Süper Lig'in yeni takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun kamp dönemi, yarın Isparta'nın Davraz ilçesinde başlayacak ve 15 Temmuz'a kadar sürecek. Mersin İdmanyurdu'nun 15 Temmuz'dan sonra başlayacak İtalya kampının ise 2 hafta sürmesi ve Cenova kentinde yapılması planlanıyor.

-KARDEMİR KARABÜKSPOR-

Kardemir Karabükspor, Bolu'nun Gerede ilçesinde 30 Haziran-13 Temmuz tarihlerindeki kamp çalışmasının ardından, 17 Temmuz'da Slovenya'nın Moravske Toplice kasabasındaki Livada Prestige Oteli'nde 11 gün süreyle kamp yapacak.

-SİVASSPOR-

Sivasspor, 2011-2012 futbol sezonuna Bolu ve Avusturya'da yapacağı kamplarda hazırlanacak. Yeni sezon hazırlıkları için 26 Haziran'da Sivas'ta toplanacak futbolcular, 26-27 Haziran tarihlerinde sağlık kontrolünden geçecek.

28 Haziran'da Bolu'ya gidecek Sivasspor, 10 Temmuz'a kadar Bolu Gerede Dorukkaya Tesisleri'nde kamp yapacak.

Bolu kampının ardından 2 gün izin yapacak futbolcular, 12 Temmuz'da İstanbul'da toplanarak Avusturya'ya gidecek. Sivasspor, 13-25 Temmuz tarihlerindeki Avusturya kampını tamamladıktan sonra yurda dönecek.

-ORDUSPOR-

Spor Toto Süper Lig'de mücadele edecek Orduspor, yarından itibaren 2 Temmuz'a kadar Bolu Koru Otel'de kamp yapacak. Orduspor, Bolu kampının ardından, 3-17 Temmuz tarihleri arasında Avusturya, 18-31 Temmuz tarihleri arasında da Hollanda kampı ile sezon hazırlıklarını tamamlayacak.

-SAMSUNSPOR-

Ligin yeni ekiplerinden Samsunspor, 4-10 Temmuz tarihleri arasında Bolu Koru Otel'de yapacağı kampın ardından, yurt dışı kampı için Hollanda'ya gidecek. Samsunspor, sezon hazırlıklarının 2. etabında Hollanda kampının ardından yurda dönecek ve çalışmalarını kendi tesislerinde sürdürecek.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
haldizenli - 7 yıl önce
Bunu Kim Hazırlamışsa Yanlış Yapmiş ¡ Niye Dikkat Etmiyorsunuz Kardeşim, Tutuyorsun F.bahçeyi En başa Koyuyorsun Niye Endibe Koymuyorsunuz Söylermisiniz ? Fenerlilikmi Var Sizde Anlamadim ? Sıralamaya Bakarmısınız

Kardeşim Dikkat Edin Böyle Şeylere Allahını Severseniz . Burası Bizim Ise Biz Herzaman Başta Olmalıyız O Kadar ¡¡¡