alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Halis Özkahya hakemliği bıraktığını açıkladı! İşte ilk açıklama

Hakem halis Özkahya hakemliği bıraktığını açıkladı. Özkahya bu flaş kararı ile ilgili konuştu.

Spor 08.11.2021, 13:57 08.11.2021, 14:06
Halis Özkahya hakemliği bıraktığını açıkladı! İşte ilk açıklama

Hakem Halis Özkahya, Gaziantep-Kasımpaşa maçına damga vuran olay ve sonrasında aldığı hakemliği bırakma kararı aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu da konuyu değerlendirdi. 41 yaşındaki Özkahya'nın istifası kabul edildi. 

Haftaya damgasını vuran Gaziantep FK-Kasımpaşa maçında Halis Özkahya, karşılaşmayı erken bitirip, futbolcuları soyunma odasından geri çağırarak kalan süreyi oynattığı maçta yaşananları anlattı.

Özkahya, yaptığı açıklamada, hakemliği bırakma kararı aldığını ifade ederken mevcut ortamda hakemlik yapmanın imkansız olduğunu ve sistemin değişmesi gerektiğini belirtti.

Özkahya'nın açıklamaları şu şekilde:

"4. HAKEM YANLIŞLIKLA 9 DAKİKA GÖSTERDİ DİYEBİLİRDİM"

"Maçı devam ettirmem için kimse beni zorlamadı. Erken bitirdiğimi içeri girdikten sonra fark ettim. 5 dakika uzatma verdim, 4. hakem yanlışlıkla 9 dakika gösterdi diyebilirdim ama bu benim karakterime uymazdı. Sonrasında iki takımdan da rica ettim. Maçın dalgınlık sonucu erken bittiğini, daha sonra itiraz olursa maçın tekrar edilebileceğini ya da oynanmayan dakikaların oynanabileceğini ilettim. Maçın tekrarı olabilirdi. Ondan dolayı da iki takımı da davet ettim. Onlar da sağ olsunlar yardımcı oldular, tekrar sahaya çıktılar. Maç bittikten sonra da 'olur bunlar insana mahsus hatalar' dediler."

"HER ŞEY VE HERKES DEĞİŞMESİNE RAĞMEN DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK"

"Futbol, spor ortamı çok çirkinleşti. Her maç öncesi, sırası ve sonrasında hakaret ve küfürler işitmekten sıkıldım. Çok severek başladığım hakemlik mesleğinden zevk almamaya başladım. Bu kaos ortamında daha fazla durmak istemiyorum. Bu ortamda hakemlik yapılmaz. Her şey ve herkes değişmesine rağmen aslında değişen bir şey yok. Değişmesi gereken sistem. Bundan dolayı bırakma kararı aldım.

"BIRAKTIM, KARARIMDAN KESİNLİKLE DÖNMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM"

"Kararımdan kesinlikle dönmeyi düşünmüyorum. MHK Başkanı ile de görüştüm. Kendisi 'emin misin' diye sordu. Kararımdan emin olduğumu söyledim. Şu an için yorumculuk veya bir camiada herhangi bir görev düşünmüyorum. Birkaç ay kafamı dinledikten sonra belki de tekrardan beden eğitimi öğretmenliğine dönmek için dilekçe verebilirim." (TV100)


Yorumlar (7)
Gazipaşalı 3 hafta önce
Alma mazlumun ahını... Önce trabzonsporlulardan helalik alın..
UGUR MACİT 3 hafta önce
Öncelikle çete lideri cüneyt çakır ve yandaşlarıda istifa etmeli
Black n blue 3 hafta önce
Bu kadar göz göre göre bizi doğradın, hakkımızı gasp ettin, bunun için bırakmıyorsun da böyle üfürükten bir nedenle bırakıyorsun...Hadi oradan Halis muhlis operasyon çocuğu.
MK 3 hafta önce
YAZIK OLDU ONDAN HARIÇ KAC TANE DAHA HAKEM VAR BI ADAM DA UYARMAZ MI
Mantıksız 3 hafta önce
İlk başlarda ne kadar umutluydum ama sonra, bu da Kurtlar Sofrasına düşünce, ortama uymaya, kendine pay çıkarmaya başladı. Sonra da, hem Hakemlik hemde İnsanlık kalitesi hızla düşmeye başladı ! C.Ç gibi becerekli (!) Eyyamcı olamadı !! Kayıp değil !!
salih 3 hafta önce
CÜNEYT KAYSERİYİ HALLETTİ YAZIK.
0661 3 hafta önce
Trabzonsporu doğrayan hakemlerden biri, işte böyle sizler birer birer gideceksiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@