Halilhodzic'in taktiği tuttu!

Trabzonspor'a geldiği günden beri yaptığı açıklamalarla karamsar bir tablo çizen ve bir türlü taraftarı memnun edemeyen teknik direktör Vahid Halilhodzic, Rostov galibiyeti sonrası camiada umutların yeşermesine neden oldu.Trabzonspor, yeni sezon öncesi ya

Spor 22.08.2014, 13:10
Halilhodzic'in taktiği tuttu!

Trabzonspor'a geldiği günden beri yaptığı açıklamalarla karamsar bir tablo çizen ve bir türlü taraftarı memnun edemeyen teknik direktör Vahid Halilhodzic, Rostov galibiyeti sonrası camiada umutların yeşermesine neden oldu.

Trabzonspor, yeni sezon öncesi yaptığı flaş transferlerle şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olacağının sinyalini vermesinin ardından taraftarlar heyecanla yeni sezonu beklemeye başlamıştı. Ancak, bordo-mavili kulübün başına geçtiğinden beri karamsar bir tablo çizen teknik direktör Vahid Halilhodzic, "Rostov'u elememiz sürpriz olur" açıklamasıyla bordo-mavililerin gardını iyice düşürmüştü.

Boşnak teknik adam yaptığı açıklamalarla eleştiri oklarını üzerine çekse de bildiği doğrulardan taviz vermeyen yapısıyla, takım üzerindeki baskıyı Rostov maçı öncesi hafifletmeyi başararak oyuncuların müsabakaya rahat bir şekilde çıkmasını sağladı.

Bordo-mavililerin maç içerisinde zaman zaman uyum sorunu yaşadığı gözükse de rakip karşısında alınan 2-0'lık galibiyet ve hazırlık maçlarından kat kat üstün bir görüntü sergilenmesi camiayı rahatlattı.

KORKTUĞU OLMADI

Dünya Kupası'da Almanya'nın Brezilya'yı 7-1'lik tarihi bir skor ile yenmesinin ardından Cezayir Milli Takımı'nın başında Penzerler karşısında uyguladığı taktik ile ön plana çıkan Vahid Halilhodzic, ilginç motivasyon yöntemlerini bordo-mavili kulüpte de yavaş yavaş hayata geçiriyor.

Kuralar çekildiğinde Trabzonspor’un rahat bir şekilde turu geçeceğine herkes inanıyordu. Rostov’un Rusya Ligi’ndeki durumuna bakıldığında turdan herkes emindi. Boşnak çalıştırıcı da Rostov'un durumunu en iyi bilenlerden biriydi. Ama o herkesin düşündüğünü söylemedi ve "Turu geçersek sürpriz olur” diyerek herkesi şaşırttı.

Camiayı çok iyi analiz eden Boşnak çalıştırıcı, güvensizlik ortamı içinde olan takımının Avni Aker'de taraftarı önünde olası kaza golü yemesini de hesaba katarak futbolculara ve yönetime gelebilecek tepkilerle büyüyecek gelişmelerin de önünü kesmiş oldu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
numan altuntaş 7 yıl önce
böyle şey olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@