Hakemlere şike operasyonu

Bosna Hersek'in farklı şehirlerinde gerçekleştirilen polis operasyonlarında, şike yaptıkları iddiasıyla çok sayıda futbol hakemi gözaltına alındı.

Spor 11.11.2019, 16:43
Hakemlere şike operasyonu

Bosna Hersek Savcılığı'nın talimatıyla yürütülen ve "VAR" adı verilen operasyonda, görevlerini kötüye kullandıkları, organize suça karıştıkları, para ve hediyeler karşılığında bir tarafın lehine maçın skoruna etki ettikleri iddiasıyla profesyonel hakem ve gözlemcilerin gözaltına alındığı belirtildi.

Savcılıktan yapılan açıklamada, operasyon kapsamında farklı şehirlerdeki birçok adreste aramalar gerçekleştirildiği aktarılırken, gözaltıların 2019 yılı içinde Bosna Hersek İkinci Ligi'nde görev almış bazı hakem ve gözlemcilere yönelik olduğu kaydedildi.

Bu arada, Bosna Hersek Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada da şu ana kadar 11 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonun desteklendiği ifade edildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Trbz61 2 yıl önce
Bu yapılanı bizde uygulasınlar ne hakem kalır ne federasyon.Futbolun dışına çıksakta sonuç değişmez.Mafya devletiyiz tüm birimleriyle.
zafer 2 yıl önce
"BANA BUNU TÜRKIYEDE YAPACAK BABAYIGITI GÖSTERIN"
Taraftar 2 yıl önce
Yapanlar oldu ama nerede ?kupayı çalan pişkin pişkin sırıtıyor. Elbirliği ile adaleti yok ettik
Ercan 2 yıl önce
Bunun alası bizde entrika şike ne ararsan var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@