7m

7m

hyundai

tamfinans

"Hakemler arasında FETÖ'cüler var" demişti! TFF'den Adana Demirspor başkanına cevap

TFF'den Murat Sancak'a 'kanıt' talebi geldi.

Spor 16.02.2022, 15:03
"Hakemler arasında FETÖ'cüler var" demişti! TFF'den Adana Demirspor başkanına cevap

Türkiye Futbol Federasyonu, Adana Demirspor - Beşiktaş maçı sonrasındaki açıklamalarında belirttiği "hakemler arasında FETÖ'cü var" söylemini kanıtlaması için talepte bulundu.

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu 25'inci haftasında 14.02.2022 tarihinde oynanan Adana Demirspor- Beşiktaş müsabakası sonrasında, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak; TFF yetkilileri, hakemler ve Süper Lig'de görev yapan teknik sorumlular içinde halen FETÖ'cülerin bulunduğu yönünde medya kuruluşlarına açıklamalarda bulunmuştu.

TFF bu konuda yaptığı açıklamada, "Sayın Sancak'ı bu iddialarına ilişkin; elindeki tüm isimleri, bilgi, belge ve kanıtlarıyla Federasyonumuza ve devletimizin yetkili mercilerine iletmeye davet eder, bu iddialar hakkında gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunarız" ifadelerini kullandı.

İŞTE TFF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA:

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu 25. Haftasında 14.02.2022 tarihinde oynanan Adana Demirspor A.Ş.-Beşiktaş A.Ş. müsabakası sonrasında, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sayın Murat Sancak'ın; TFF yetkilileri, hakemlerimiz ve Süper Lig'de görev yapan teknik sorumluların içinde, halen FETÖ'cülerin bulunduğu yönünde medya kuruluşlarına açıklamalarda bulunmuştur.

TFF olarak, Sayın Sancak'ı bu iddialarına ilişkin; elindeki tüm isimleri, bilgi, belge ve kanıtlarıyla Federasyonumuza ve devletimizin yetkili mercilerine iletmeye davet eder, bu iddialar hakkında gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunarız.

MURAT SANCAK NE DEMİŞTİ?

Sayın Nihat Özdemir başkanım, hakemlerin içerisindeki FETÖ'cüleri temizle başkanım. Bunlar hep FETÖ'cülerin eseri. Her kurumda Emniyet'te, Askeriye'de FETÖ'cüler vardı da hakemlerin içerisinde mi yok... Başkanım, MHK Başkanım sizlerden rica ediyorum. Bu FETÖ'cü hakemleri temizleyin. Bugün az daha katliam olacaktı. Bütün taraftarları galeyana getirdi. Yeter ama artık yeter! Bu kadar hakemlere destek olan biri olarak seyircilerin beni eleştirdiği yerde, hiçbir zaman hakem eleştirmedim. Böyle eyyamcı hakemlerle bu lig bitmez, bu lig bitmez


Yorumlar (5)
enes 3 ay önce
Boş boş konuşma yok! Ciddi bir insansan vatandaşlık görevi olarak da tüm belgelerini ilgili mercilere veriyorsun. Aslında neyi bekliyordun? Aleyhine kararlar vermeseydiler konuşmayacaktın değil mi? Hemen şimdi!
semih 3 ay önce
hakemlerin takımı bjk sürekli kollanıyor
Ahmet SEVİM 3 ay önce
Evet hakem golünüzü vermedi anladık ta bu kadar yaygara yapmaya ne gerek vardı.
DeliDalga 3 ay önce
Bakın, geçen yazımı koymadınız. Bu seferki yazımı telefon ekranından kopyalayacağım. Siz paylaşmazsanız paylaşana yollayacağım. Trabzonlu olarak geçen sefer beyaz futbolda hem fetöyü hemde TrabOnlu yan veya 4. Hakemi kastetti. Ağır ithamda bulundu.
desteptul.... 3 ay önce
fetoyu bir turlu agzinizdan dusurmuyorsunuz ?
icindeki ne varsa onu soyle .
yigitsen ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@